RUSI POKORILI BEOGRAD: Uniks DEKLASIRAO očajnu i katastrofalnu Crvenu zvezdu!

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su debakl u okviru 12. kola Evrolige.

Zvezda je na svom terenu ubedljivo poražena od Uniksa sa 98:78.

Pored debakla, povredio se i Nikola Kalinić, pa će crveno-beli ovaj meč pamtiti po lošem u svakom smislu.

Crveno-beli su odigrali daleko najslabiji meč u sezoni, pa im nije pomogla ni pomoć domaće publike.

Zvezda je od starta utakmice bila u zaostatku i nije uspela da ga stigne do samog kraja. Uniks je meč otvorio sa 8:0, a ubrzo su Rusi stigli do ogromnih 33:18.

U ovim trenucima dominirao je Mario Hezonja, što je iritiralo domaću publiku.

Sredinom drugog perioda Lazić postiže dve trojke i budi Crvenu zvezdu. Pogodio je iz tranzicije dva puta i Kalinić, pa se domaćin serijom 14:2 u potpunosti vratio u meč.

Tada se ponovo pojavio Hezonja i pogodio veoma tešku trojku pored Stefana Markovića, a zatim prolazeći pored sudije nešto dobacio tribinama i zaradio tehničku ličnu grešku.

To je dodatno probudilo i razljutilo navijače u dvorani, ali je Zvezda do kraja prvog poluvremena ipak ostala na -8 (47:39).

Očekivao se odgovor Zvezde u drugom poluvremenu, ali je on izostao. Uniks fantastično otvara treći period, ubrzo stiže do velikih 61:44 i sve posle toga bilo je rutiniranje od strane ruskog tima.

Raspucao se i Kenan, pa je Uniks imao i preko 20 poena prednosti u jednom trenutku.

Na kraju povredio se i Kalinić u duelu sa Džekirijem. Baš loše veče za Zvezdu.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

CRVENA ZVEZDA - UNIKS 78:98

IV ČETVRTINA

10. minut - Volters ima dva penala, pogodio je samo drugi. Mejo ovog puta neprecizan za tri. Još jedna trojka Voltersa. Kraj meča, pobeda Uniksa 98:78.

9. minut - Saradnja dva Brauna i laki poeni Lorenca Brauna. Trojka Nejta Voltersa. Hezonja fauliran od Dobrića, Hrvat potom sa linije penala 2/2. 75:98.

8. minut - Davidovac nekako ugurava loptu u koš. Sad i Mejo pogađa za tri poena. Poentira Dobrić posle lepe asistencije Voltersa. 72:94.

7. minut - Greši Kenan. Kalinić dobija blokadu od Brauna, a onda i Pefi Marković ne pogađa za tri. Kuzmić krade loptu Uniksu. Davidovac neprecizan za tri. Povredio se sad i Kalinić, očajno veče za Zvezdu. Tima nije pogodio trojku. 68:91.

6. minut - Lorenco Braun ima tri slobodna bacanja, faulirao ga je Marković. Novi tajm-aut. Braun bez greške, 3/3. Lep napad i poeni Davidovca sa poludistance. 68:91.

5. minut - Holins stiže do 15. poena. Neverovatni Kenana postiže novu trojku. Potom još jedan jako loš napad Zvezde. 66:88.

4. minut - Još jedan očajan napad Zvezde. Džekiri ne kažnjava to na drugoj strani. Davidovac je iznudio novi faul, a potom pogađa oba bacanja. Nova trojka Kenana. 64:85.

3. minut - Neverovatni Braun nastavlja da trpa koš Crvene zvezde. Dva penala za Davidovca, pogodio je samo jedan, uz zviždanje Delija. Mejo neprecizan za tri. 62:82.

2. minut - Dobra odbrana Zvezde, pa kucanje Holinsa u kontri. Spisu nije ubacio trojku, ali je Džon Braun to ispravio. Još jedno lagano kucanje Holinsa. 61:80.

1. minut - Krenula je poslednja četvrtina. Pauza odmah na startu zbog problema sa semaforom. Loš pas Holinsa ka Kuzmiću, greška Amerikanca. Lagana akcija i novi poeni Kenana. Holins nije uspeo da pogodi trojku, a onda je još jednom promašio. 57:78.

III ČETVRTINA

10. minut - Greši Zvezda, nova trojka Kenana. Novi poeni Dobrića. Spisu ne pogađa. Crvena zvezda gubi sa 76:57 posle tri četvrtine.

9. minut - Trojka Spisua. Dobrić vraća trojku na drugoj strani. Ajzea Kenan uzvraća na drugoj strani za tri. 55:73.

8. minut - Ne pogađa Holins. Spisu fauliran, pogađa oba penala. Sada Ivanović ima bacanja, pogodio je jedno. Konačno promašaj Džona Brauna. Težak promašaj Davidovca za tri. 52:67.

7. minut - Nije pogodio Hezonja. Sjajno se snašao Holins i pogodio u kontri. Tam-aut Perasović. Novi poeni nezaustavljivog Džona Brauna. 51:65.

6. minut - Iz trećeg pokušaja Uniks poentira preko Brauna. Tajm-aut Radonjić. Trojka Holinsa, pa nesportski faul nad Ivanovićem. Pogodio je oba bacanja Crnogorac, ali Mitrović ne pogađa za dva potom. 49:63.

5. minut - Džon Braun još jednom pogađa sa poludistance. Sad je neprecizan i Volters, ali onda dobra odbrana Zvezde. Težak promašaj Lazića za tri. 44:61.

4. minut - Važna trojka Voltersa. Džekiri se dobro snalazi i stiže do novih poena. Greši Lazić. 44:59.

3. minut - Isteklo je Zvezdi vreme za napad sada. Nova trojka Hezonje, tajm-aut Radonjić. Uzinski pravi faul, Kuzmić ima dva penala. Centar Zvezde promašuje oba.  Laki poeni Brauna. 41:57.

2. minut - Dobrić nije pogodio za tri. Uzinski uspeva da pogodi trojku na drugoj strani. 41:52.

1. minut - Drugo poluvreme krenulo je promašajem Brauna za tri. Sjajan potez i poeni Lazića. Džon Braun ne greši sa poludistance. 41:49.

II ČETVRTINA

10. minut - Očajan napad Zvezde. Nova bacanja za Hezonju, pogodio je samo jedno. Braun šalje Mitrovića na liniju penala, pogodio je i on samo jedno. Promašaji Brentlija i Holinsa. Uniks vodi protiv Zvezde sa 47:39 na poluvremenu.

9. minut - Ukrala je lopta Zvezdu, ali je odma i izgubila posed. Braun je ostao sam i pogodio za dva. Faul Kalinića, treći po redu. Brentli je pogodio oba slobodna bacanja. 38:46.

8. minut - Poentira ponovo Nikola Kalinić. Kuzmić šalje Hezonju na liniju za slobodna bacanja, pogodio je Hrvat oda slobodna. Volters fantastično pogađa iz prodora. Laki poeni za Uzinskog. Kalinić na linij penala, pogađa oba slobodna. 38:42.

7. minut - Novi poeni Kalinića, novi tajm-aut Perasovića. Nije pogodio Hezonja za tri, ali u sledećem napadu pogađa neverovatnu trojku. Potom i tehnička za Hrvata. Kalinić nije pogodio penal. 32:38.

6. minut - Odbranila se Zvezda, Braun nije pogodio trojku. Kuzmić postiže poene na drugoj strani. Hezonja ne pogađa otvorenu trojku. 30:35.

5. minut - Kenan nije pogodio u prodoru. Kalinić stiže do novih poena. Faul u napadu Džona Brauna. Tri promašaja u jednom napadu Zvezde. Volters i Kuzmić nisu bili dovoljno precizni. 28:35.

4. minut - Nije pogodio težak šut Ivanović. Spisu je pogrešio, dobra odbrana Kuzmića. Još jedna trojka Branka Lazića, tajm-aut Perasović. 26:35.

3. minut - Novi poeni Brentlija. Poeni uz faul Ostina Holinsa, a zatim promašuje dodatni penal. Promašuje Brentli iz teške pozicije. 23:35.

2. minut - Greši Simonović, Brentli pogađa u kontri. Novi tajm-aut Zvezde. Važna trojka Lazića. 21:33

1. minut - Krenula je druga četvrtina. Prelepa akcija Spisua i Džekirija i lagano zakucavanje Džekirija. Novi poeni Luke Mitrovića. Srećna trojka Spisua. 18:31.

I ČETVRTINA

10. minut - Holins nije pogodio za tri. Trojka Ajzee Kenana. Nova slobodna bacanja za Mitrovića. Ovog puta pogodio je oba. Loš napad Uniksa, pa kontra i kucanje Holinsa. Uniks vodi sa 26:16 posle prve četvrtine.

9. minut - Mejo lako prolazi i poentira pored Markovića. Mitrović ide na liniju penala, i promašuje oba slobodna bacanja. Promašaji Meja i Džekirija. 12:23.

8. minut - Brentli polovičan sa linije penala. Simonoviću lopta izlazi iz koša posle šuta za tri, ali je Mitrović izborio novi napad. Faul u napadu Kalinića, njegova druga lična greška. 12:21.

7. minut - Nije pogodio Lorenco Braun za tri. Mitrović se nije snašao pod košem. Dva napada nije iskoristio Uniks. 12:20.

6. minut - Džon Braun postiže prve poene za Uniks. Lagano zakucavanje Brentlija posle lošeg napada Zvezde. Marković se upisuje u strelce posle dodavanja Kalinića. 12:20.

5. minut - Prvi poeni za Voltersa. Novi poeni za Lorenca Brauna. Laki poeni Dobrića. 10:16.

4. minut - Lepi potezi i koš Kalinića. Davidovac krade loptu, potom biva fauliran. Pogodio je Dejan oba penala. Hezonja neprecizan, ali Uzinski pogađa za tri iz drugog napada. 6:14.

3. minut - Dobrić postiže prve poene za Zvezdu. Greši Lorenco Braun, Dobrić je ostao sam, ali nije pogodio trojku. Još jedna trojka Hezonje. 2:11.

2. minut - Sada trojka i Marija Hezonje. Loše početak Zvezde, neprecizan za dva je i Dobrić. Pogađa za dva Lorenco Braun, tajm-aut Radonjić. 0:8.

1. minut - Krenulo je promašajem Ognjena Kuzmića. Uzinski pogađa prvu trojku na meču. Promašaj Kalinića na drugoj strani. 0:3.