ROSO-NERI SE NE ŠALE! Milan ukrotio "vučicu", POTOP na Olimpiku! (VIDEO)

02.09.2023

00:37

Fudbaleri Rome poraženi su od Milana na Olimpiku rezultatom 1:2 (0:1), u derbiju trećeg kola Serije A.

Milan je upisao i treći ligaški trijumf, roso-neri su u odličnoj formi i izgleda da ozbiljno konkurisati za Skudeto, dok je "vučica" ostala na samo jednom bodu.

Po svoj prilici će, dok Žoze Murinjo bude formirao ekipu, Rimljani značajno zaostati za konkurencijom za vrh tabele.

Tim sa San Sira je rutinski odradio posao na Olimpijskom stadionu i u prilično laganom ritmu srušio potpuno bezopasnu Romu.

Gosti su dobili penal već u devetom minutu, kada je Rui Patrisio pokupio Loftusa-Čika, da bi posle odgledane VAR provere, sudija Rapuano pokazao na "belu tačku".

Siguran realizator najstrože kazne bio je iskusni Francuz Olivije Žiru - 0:1.

Milan je konačan udarac "vučici" zadao u 48. minutu, pošto je Rafael Leao postigao sjajan pogodak i sa zemlje "makazicama" nadmudrio portugalskog čuvara mreže za 0:2.

Roma je od 61. minuta bila brojčano jača, jer je Tomori dobio direktan crveni karton, ali su njeni napadi bili veoma jalovi.

Izabranici Žozea Murinja su samo uspeli da ublaži poraz preko Spinacole u 90+2. minutu.

Na tabeli Serije A, roso-neri imaju maksimalnih devet bodova i gol-razliku 8:2, pa trenutno vode trku, dok je "vučica" ostala na jednom remiju i dva poraza i sada su na 14. poziciji.