JEDAN GOL JE BIO DOVOLJAN ZA TRI BODA: Vrščani minimalcem koračaju ka ostvarenju cilja - Ubljani još jednom razočarali navijače!

Autor: Vladimir Vorih

11.03.2024

15:58

Nakon tri i po meseca i to je moralo da se dogodi.

Fudbaleri ubskog Jedinstva otputovali su na gostovanje u Vršac sa jasnom namerom da se na stadion "Dragan Džajić" vrate sa tri boda u džepu kojima bi načinili važan korak ka direktnom plasmanu u elitni rang srpskog klupskog fudbala, ali umesto pobede, doživeli su prvi neuspeh nakon pun tri i po meseca.

Sa druge strane OFK Vršac, koli vodi veliku borbu za plasman u plej-of fazu takmičenja, znao je šta želi na ovom susretu i do toga su i došli. Ognjen Todorović je u 35. minutu meča uspeo da postigne i jedini pogodak na susretu, što se kasnije ispostavilo kao dovoljno za tri boda kojima ekipa stiže do šeste pozicije na tabeli i velikim šansama da ostvari ranije zacrtani cilj.

U narednoj takmičarskoj rundi Jedinstvo na Ubu dočekuje šabačku Mačvu, dok će OFK Vršac gostovati u prestonici, ekipi novobeogradskog Radničkog.

Utakmica je završena.

90. min: Žuti karton: Stefan Golubović (Jedinstvo)

89. min: Žuti karton: Nikola Lainović (OFK Vršac)

84. min: Poslednja izmena u redovima Jedinstva. Igru je napustio Milićević, umesto njega na terenu izlazi Janković.

82. min: Izmena u redovima domaćeg sastava. Umesto strelca jedinog pogotka Todorovića, u igru ulaziEndi Kumi.

80. min: Našao se napadač Ubljana Ibrahim Zubairu u izglednoj prilici, ali u odsudnom trenutku nije uputio ni udarac, niti asistirao svojim saigračima.

78. min: Sjajan prodor po desnom krilu i još bolji centaršut, ali Zubairu nije uspeo da zahvati loptu onako kako je želeo.

77. min: Još jedan centaršut u kazneni prostor domaćina i nova sigurna intervencija vršačkog golmana.

69. min: Centaršut u kazneni prostor Vrščana, ali golman Filip Nović je bez problema intervenisao.

66. min: Dvostruka izmena u OFK Vršcu. Umesto Ivića i Milivojevića, u igri su Kilibarda i Tasić.

65. min: Još jedna izmena u redovima Jedinstva. Igru je napustio Stevančvić, a na teren ulazi Milanović.

62. min: Potpuna terenska inicijativa gostiju, ali promene rezultata, nema.

51. min: Pokušao je Diuf glavom, ali je Dubljanić loptu izbacio u korner.

46. min: Izmene uoči nastavka meča. U redovima OFK Vršca igru je napustio Lazevski, a njegovo mesto je zauzeo Perović, dok su u redovima Jedinstva uz igre izašli Rakić, Radivojević i Hamid Said, a na terenu su Mitić, Zubairu i Miladinović

Drugo poluvreme je počelo. Ovoga puta domaćin kreće sa centra i počinje odlučujućih 45 minuta utakmice.

- Prvo poluvreme:

Domaćin ima minimalnu prednost uoči bnastavka meča

Kraj prvog poluvremena.

45. min: Neprecizan je bio u povoljnoj prilici i Uroš Stevančević.

45. min: Nova prilika za goste iz kategorije stoprocentnih, ali gola i dalje nema.

39. min: Prve čarke na sredini terena, ali je sudija Danilo Jerinić smirio fudbalere obe ekipe.

35. min: GOOOOOL: Kazna je stigla. Brz kontranapad domaćina rutinski je Ognjen Todorović realizovao i u jeku napada Ubljana, OFK Vršac stiže do prednosti - 1:0.

34. min: Još jedan neverovatan promašaj gostujućih fudbalera.

31. min: Trese se prečka domaćeg gola. Neoprezna intervencija defanzivca OFK Vršca, ali je okvir gola sprečio promenu rezultata.

28. min: Kvaku Karikari se našao u izglednoj prilici, ali gola i dalje nema.

Ubljani prete, ali mreža Vrščana i dalje miruje

26. min: Sjajna prilika za goste sa Uba. Tri puta su fudbaleri Jedinstva pokušavali da sprovedu loptu u mrežu, ali je golman Mišo Dubljanić sa tri neverovatne intervencije spasao svoju ekipu.

17. min: Pokušao je glavom Miloš Milivojević, ali je lopta završila pored leve stative Dubljanićevog gola.

10. min: Oprobao je svoj udarac i Hamis Said sa 17, 18 metara, ali je i njegov udarac završio iznad prečke. Golman Flip Nović nije morao da reaguje.

7. min: Ofanziva domaćih fudbalera. Nakon centaršuta pokušao je glavom Miloš Milivojević, ali je lopta otišla van okvira gola.

2. min: Prva pretnja po gol gostiju. Udarac sa 18 metara iskosa sa desne strane, ali je golman Dubljanić bio na mestu.

Utakmica je počela. Sa centra su krenuli fudbaleri ubskog Jedinstva.

Derbi uskoro počinje

- Sastavi ekipa:

OFK Vršac (Vršac): Nović, Vujić, Milivojević, Todorović, Lanović, Lazevski, Ivić, Čejić, Diuf, Tomić, Žunić. Trener: Zoran Kostić

Jedinstvo (Ub): Dubljanić, Golubović, Radivojević, Milićević, Doderović, Pivaš, Rakić, Paić, Stevančević, Hamid Said, Karikari. Trener: Ivan Radovanović

Sve je spremno za derbi u kojem su bodovi neophodni i jednima i drugima

- Trenutna forma:

Tokom uvodna tri prolećna duela, niti jedna od ekipa nije osetila gorčinu poraza.

Vršački fudbaleri su u prolećnoj premijeri remizirali u Šapcu protiv ekipe Mačve rezultatom 0:0, da bi nakon trijumfa na svom stadionu nad užičkom GFK Slobodom (2:0), u vanrednoj 23. takmiačrskoj rundi, podelili bodove i sa Metalcem, s obzirom da je duel u Gornjem Milanovcu okončan rezultatom 1:1.

Ekipa Jedinstva sa Uba ima nešto bolja ostvarenja u nastavku sezone. Nakon pobeda nad sremskomitrovačkim Radničkim na "AdmiralBet Areni" (1:0) i pobedom u Pančevu nad smederevskim "oklopnicima" rezultatom 2:0 u prethodnom kolu su zahvaljujući sjajnom Kvaku Karikariju stigli do remija 1:1 protiv novosadske Mladosti GAT.

- Prvi ovosezonski duel:

Prvi ovosezonski meč između predstojećih rivala odigran je u okviru devete takmičarske runde 22. novembra prethodne godine na stadionu "Dragan Džajić" i okončan je remijem, rezultatom 1:1.

Bojan Blagojević je u 59. minutu doveo Vrščane do prednosti, da bi bod Ubljanima doneo Kvaku Karikari tri minuta pre poslednjeg sudisjkog zvižduka.

- Međusobni dueli:

Dve ekipe su u dosadašnjoj istoriji odigrale tri zvanična duela, a bolji međusobni skor ima ekipa Jedinstva koja je dva puta slavila, dok je gore pomenuti duel iz aktuelne sezone završen podelom bodova.

Prvi put su se OFK Vršac i Jedinstvo sastavli na Gradskom stadionu u Vršcu 11. septembra 2022. godine, a crveno-beli sa stadiona "Dragan Džajić" su slavili minimalnim rezultatom 1:0, a strelac jedinog pogotka bio je Nemanja Doderović polovinom drugog poluvremena.

Meč koji je odigran 12. marta prethodne godine takoće je pripao Ubljanima koji su do tri boda stigli golovima Dejana Milićevića u 39. i Lazara Markovića u 88. minutu.

Treba napomenuti i da je trenutni gol količnik na strani Jedinstva - 4:1.