DERBI KOLA: Minimalac "grafosa" dovoljan za prve prolećne bodove - superligaški duel iza juga Marakane!

25.02.2024

15:05

Sjajna fudbalska predstava viđena je na terenu iza juga "Marakane".

Sa punim pravom je duel između RFK Grafičara i Inđije Toyo Tires opravdao epitet derbija.

Sve što fudbalska igra može da donese viđeno je na terenu sa veštačkom travom stadiona "Rajko Mitić", a domaćin je ipak bio bolji za jedan pogodak i sasvim zasluženo je stigao do pobede kojim će napredovati na tabeli.

Gosti su imali svoje prilike koje nisu uspeli da iskoriste i predstoji im svakako analiza onoga što je propušteno.

RFK Grafičar (Beograd) - Inđija Toyo Tires (Inđija)
1:0 (1:0)

(M. Ćurić 21`)

- Drugo poluvreme:

Utakmica je završena. Bodovi ostaju u prestonici.

Punim gasom od starta polusezone

90+2 min: Veliak nervoza u samom finišu susreta pa je sudija Miroslav Miletić dodelio kartone i službenim licima na klupi RFK Grafičara.

89. min: Dvostruka izmena u redovima RFK Grafičara. Iz igre izlaze Strahinja Stojanović i Ognjen Ajdar, a na terenu u finišu meča su Veljko Mladenović i Nikola Delibašić

87. min: Sjajan udarac sa dvadesetak metara fudbalera Inđije Toyo Tires, ali je okvir gola bio saveznik Guteše.

85. min: Još jednu priliku propuštaju domaći fudbaleri.

82. min: Izmene u gostujućem sastavu. Umesto Đorđa Kukolja i Aleksandra Desančića u igri su Stefan Gajilović i Toplica Grbović.

81. min: Izmena u gostujućem sastavu. Igru napušta Milan Đoković, a do kraja susreta na terenu će biti Stefan Tešić.

79. min: Dobru priliku su imali gostujući fudbaleri, ali je udarac Đorđa Kukolja Ivan Guteša zaustavio, samo par sekundi kasnije udarac je oprobao i Mihajlović, ali je lopta otišla iznad prečke.

72. min: Izmena u redovima Inđijaca. Iz igre j izašao Milan Janjić, a njegovo mesto ja zauzeo Stefan Mihajlović.

72. min: Školski izveden kontra napad domaćina završio je Strahinja Stojanović nepreciznim udarcem.

Derbi kola je privukao veliku pažnju ljubitelja fudbala

69. min: Žuti karton: Milan Đoković (Inđija Toyo Tires)

62. min: Još jedna izmena u domaćem sastavu. Umesto Empoub Babakara u igru je ušao Mihajlo Spasojević

62. min: Velika gužva u kaznenom prostoru domaćina nakon slobodnog udarca. Mreža Guteše se i zatresla, ali je opravdano dosuđena ofsajd pozicija.

61. min: Žuti karton: Emboup Babakar (RFK Grafičar)

53. min: Prva izmena i u ekipi Inđije Toyo Tires. Umesto Slaviše Stojanovića u igri je Nikola Popović

46. min: Pokušao je Babakar udarcem iskosa sa desne strane, ali nije bio precizan.

46. min: Nova izmena u ekipi RFK Grafičara. Umesto Aleksandra Popovića u igru ulazi Boris Matić.

Utakmica je nastavljena.

- Prvo poluvreme:

Prvo poluvreme je završeno minimalnom prednošću domaće ekipe koja je ibila bolja za jedan pogodak, mada se mora istaći i da su fudbaleri Inđije Toyo Tires lako mogli da stignu do barem jednog pogotka, a najbolji šansu je propustio u 31. minutu Luka Đorđević.

42. min: Nova odlična polukontra domaćeg sastava. Pokušao je nakon centaršuta Babakar da ugrozi Velimirovića, ali nije uspeo da zahvati loptu na najbolji način.

39. min: Kontra napad momaka u ljubičastoj sportskoj opremi, ali je udarac Strahinje Stojanovića golman Inđije Velimirović uspeo da zaustavi.

38. min: Nova prilika za gostujuće fudbalere, ali još jednom defanzivci "grafosa" uspevaju da odreaguju u poslednjem trenutku.

37. min: Prva izmena na utakmici u ekipi RFK Grafičara. Strelac jedinog pogotka Marko Ćurić izlazi iz igre, a na njegovo mesto ulazi Andrija Maksimović.

31. min: Sjajna kontra gostiju. Stigao je džprvi do lopte Luka Đorđević i uputio je pored istrčalog Guteše ka golu RFK Grafičara, ali je ona završila tik pored desne stative.

25. min: Žuti karton: Aleksandar Popović (RFK Grafičar)

24. min: Žuti karton: Vladimir Petrović (RFK Grafičar)

21. min: GOOOOOL: Domaćin stiže do prednosti. Brzo su izveli "grafosi" slobodan udarac na sredini terena, usledio je pas na levo krilo, a zatim i upotrebljiv centaršut. U punom trku je loptu u šesnaestercu zahvatio glavom Marko Ćurić i domaćin stie do prednsoti - 1:0.

15. min: Pokušali su domaći fudbaleri udarcem sa velike distance, ali nije bilo problema za gostujućeg čuvara mreže.

12. min: Odlična prilika za goste da stignu do prednosti. Udarac iskosa sa desne strane, ali je Guteša krajnjim naporom uspeo da zaustavi loptu.

7. min: Nakon sjajne kombinacije veznog reda RFK Grafičara u šansi se našao Aleksandar Popović, ali je pomočni sudija signalizirao ofsajd poziciju.

6. min: Prvi ozbiljniji napad gostiju po levom krilu. Usledio je centaršut, ali je Ivan Guteša bio na mesti u otklonio je potencijalnu opasnost po svoj gol.

3. min: Pritisak domaćih fudbalera. Gosti iz Inđije imaju problem da iznesu loptu na polovinu protivnika.

- Utakmica je počela. Sa centra su krenuli fudbaleri Inđije Toyo Tires.

Sve je spremno za spektakl iz juga "Marakane"

- Sastav timova:

RFK Grafičar (Beograd): Guteša, Popović, Petrović, Babakar, Vasiljević, Ćurić, Stojanović, Đurić, Jovanović, Vukičević, Ajdar. Trener: Marko Neđić

Inđija Toyo Tires (Inđija): Velimirović, Kukolj, Đoković, Maričić, Đorđević, Vrbić, Janjić, Desančić, Mijailović, Stojanović, Radosavljević. Trener: Jovan Golić

- Uvod:

Iza fudbalera RFK Grafičara je izuzetno turbulentna polusezona koju su okončali na 11. poziciji sa skorom od šest pobeda, isto toliko remija i osam poraza i primarni cilj ekipe trenera Marka Neđića jeste plasman u plej-of fazu takmičenja, nakon čega ni borba za jedno od prve četiri mesta ne deluje nedostižno.

Sa druge strane fudbaleri Inđije Toyo Tires imaju priliku da se trijumfom u srpskoj prestonici osame na drugoj poziciji prvoligaške tabele i načine važan korak ka direktnom plasmanu u elini rang srpskog klupskog fudbala.

- Prvi ovosezonski duel dve ekipe:

U okviru 6. kola dve ekipe su na "Toyo Tires Areni", 9. septembra prethodne godine odigrale meč koji je okončan podelom bodova rezultatom 0:0.

- Međusobni skor:

RFK Grafičar i Inđija Toyo Tires do sada su međusobno odigrale šest prvenstvenih mečeva u kojima su "grafosi" jednom slavili, tri meča su okončana bez pobednika, dok su zeleno-beli iz Inđije slavili dva puta.

Ostvaren je i gol količnik 6:11 u korist Inđije Toyo Tires.

Poslednji meč dve ekipe u srpskoj prestonici odigran je 8. oktobra 2022. godine i završen je rezultatom 1:1. Miloš Stojčev je doveo RFK Grafičar do prednosti već u drugom minutu susreta, da bi u 45. izjednačio Milan Srbijanac.