Glavu gore! Barna ostao bez medalje!

13.08.2022

21:30

Srpski plivač Andrej Barna nije uspeo da dođe do medalje u discplini 100 metara slobodnim stilom na Evropskom prvenstvu u plivanju, pošto je u finalu zauzeo poslednje, osmo mesto rezultatom 48,38.

Andrej Barna

Mladi Barna je odlično otvorio trku i posle 50 metara bio na trećem mestu, sa samo tri stotinke zaostatka za vodećim.

Ipak, drugih 50 metara nije uspeo da izvuče na pravi način, pa je skliznuo na poslednje mesto.

Zlatnu medalju osvojio je rumunski plivač David Popovići sa novim svetskim rekordom i rezultatom 46,86.

Podsetimo, bilo je ovo sjajno leto za Barnu koji je na Svetskom prvenstvu zauzeo deveto mesto, a sada je ostvario osmo najbolje vreme u Evropi.