CENTRI ZVEZDE MERIDIANBET SE ZAGREVALI ZA PAO! Tobi i Luka držali ČAS Hrvatima! Gilespi DEBITOVAO pobedom! (VIDEO)

24.12.2023

18:00

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet pobedili su Split u 13. kolu AdmiralBet ABA lige rezultatom 89:67 (21:16, 26:18, 24:17, 16:16)

Do osmog uzastopnog trijumfa crveno-beli su došli, prema očekivanju, bez mnogo muka, iskoristvši priliku da se uigraju za naredno evroligaško gostovanje Panatinaikosu.

Ujedno, trener Janis Sferopulos iskoristio je priliku da isproba i poslednje pojačanje Fredija Gilespija, koji je debitovao u ovom duelu, ali nije upisao prve poene u crveno-belom dresu.

Za razliku od večitog rivala, Zvezda Meridianbet nije dozvolila iznenađenje u okršaju s hrvatskim predstavnikom. Predvođena fantastičnim Majkom Tobijem, Sferopulosova ekipa je brzo slomila Splićane, pa je drugi deo bio rutinsko odrađivanje posla.

CRVENA ZVEZDA MERIDIANBET - SPLIT
89:67 (21:16, 26:18, 24:17, 16:16)

DVORANA: U Železniku. SUDIJE: Uroš Nikolić, Marko Juras, Vladimir Tomić.

CRVENA ZVEZDA MERIDIANBET: Lazarević 5, Hanga 8, Davidovac 2, Mitrović 14, Lazić 3, Simonović 10, Tobi 24, Ilić, Nedović 11, Gedraitis 8, Gilespi, Dos Santos 4.

SPLIT: Fandebruk 8, Perković 11, Šorter 17, Saliven 9, Kalajdžić 2, Tišma 5, Runjić, Vuko 10, Perkušić, Gnjidić 5, Dubravčić.

Radio je slovenački reprezentativac šta je hteo u prvoj četvrtini, već do šestog minuta postao dvocifren sa 10 poena, a do kraja prvog poluvremena postigao još pet, te je sa 15 koševa bio ubedljivo najzapaženiji pojedinac uvodnih 20 minuta.

Ubrzo su se razigrali Luka Mitrović i Rokas Gedraitis, uz čiju je pomoć Crvena Zvezda Meridianbet na veliki odmor otišla s ubedljivim vođstvom 47:34.

Nastavak je predstavljao priliku da se upišu gotovo svi igrači domaćeg tima, a najveća prednost Beograđana išla je na 26 koševa razlike u 33. minutu – 74:58.

Izabranici Janisa Sferopulosa su novom pobedom stigli do skora 12-1 i drže lidersku poziciju regionalnog takmičenja, dok je Split porazom ostao na 12. mestu.

Zvezdu Meridianbet je do trijumfa vodio Majk Tobi, naturalizovani Slovenac je meč završio s 24 poena, ispratili su ga dvocifreni Luka Mitrović koji je dao 14 koševa, dok je Nemanja Nedović dao tri manje.

Kod Splićana, Šenon Šorter je bio najbolji sa 17 poena, Perković je dodao 11, a Vuko 10 koševa.

Sferopulosov tim već u četvrtak gostuje Panatinaikosu u Atini, u okviru 17. kola Evrolige.

TOK MEČA

DRUGO POLUVREME

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Tobi postiže svoj 22 poen 87:65, a onda Vuko precizan za Split 87:67. Još jedan poen za Tobija 89:67. Kraj utakmice!

39. minut - Gnjidić daje koševe za Split 85:65.

38. minut - Nedović je iskoristio jedno od dva bacanja 83:62, ali je zato Lazarević nepogrešiv s penala 85:63.

38. minut - Tobi opet precizan za tri i to je njegov 20. poen večeras - 82:63.

37. minut - Tišma daje trojku 76:63, stala je Zvezda Meridianbet. Vraća Lazarević trojku 79:63.

36. minut - Perković postiže poene za Split 76:60, a Miloš Teodosić iz gledališta posmatra ovaj meč u društvu Džoela Bolomboja.

Miloš Teodosić i Džoel Bolomboj

35. minut - Jago dos Santos precizan 76:58.

33. minut - Vuko je sada pogodio za 74:58.

32. minut - Lovro Gnjidić daje trojku za Split 74:56.

31. minut - Perković u kontri poentira 71:53, a onda trojka i za Marka Simonovića 74:53.

TREĆA ČETVRTINA - 24:17 (71:51)

30. minut - Vuko daje trojku za hrvatski tim 71:51, to je rezultat pred poslednju deonicu.

29. minut - Tišma pogađa kod Splita - 69:48, kod Zvezde Meridianbet Simonović ne greši 71:48.

28. minut - Precizan je i Hanga van linije 6,75, nova trojka i 69:46.

27. minut - Još jedna trojka, sada za Neovića i novih maksimalnih 23 razlike 66:43, ali Toko Vuko odgovara istom 66:46.

26. minut - Ide trojka Branka Lazića za najvećih 22 razlike (63:41), traži Rimac tajm-aut. Posle minute odmora, Šorter nastavlja seriju, jedina svetla tačka kod gostiju 63:43.

25. minut - Saliven je bio polovičan s penala 58:41, a pod košem gostiju Mitrović ispravlja promašaj Lazića 60:41.

24. minut - Nedović se razigrao, njegova trojka za 58:40, prethodno je Šorter pogodio za Split.

Luka Mitrović

23. minut - Mitrović vodi Zvezdu Meridianbet na +15, sada je 53:38 za crveno-bele. Potom je i Hanga pogodio oba bacanja, 17 u korist srpskog šampiona 55:38.

22. minut - Saliven pogađa kod Splita 49:38, kod domaćih Tobi nastavlja dominaciju 51:38.

21. minut - Šorter daje prve poene u nastavku 47:36, a onda Mitrović pogađa pod faulom 49:36. Luka je promašio bacanje, ali je posle Tobija drugi dvocifreni u Zvezdi Meridianbet, ovo je bio njegov deseti poen.

Počelo je drugo poluvreme u Železniku.

PRVO POLUVREME

Vodi Crvena zvezda Meridianbet na poluvremenu 47:34.

DRUGA ČETVRTINA - 26:18 (47:34)

20. minut - Još jedna trojka za kraj prvog poluvremena 47:34!

20. minut - Gedraitiiiiiiiiis njegova prva trojka, prva i dvocifrena prednost za Zvezdu Meridianbet 44:34.

19. minut - Nastavlja Tobi da blista, novi koševi za Majka i Zvezda Meridianbet vodi 39:34. Tajm-aut za Slavena Rimca. Posle tajm-auta, Luka Mitrović daje oba penala 41:34.

18. minut - Odlična saradnja Gedraitisa i Mitrovića za 36:32, pa Di Džej Fandebruk pod faulom Davidovca poentira 36:34. Promašio je igrač Splita dodatno bacanje.

18. minut - Ušunjao se Gedraitis i pogodio 34:30, ali Fandebruk odmah uzvraća 34:32.

17. minut - Posle tajm-auta, Luka Mitrović postiže poene i povećava na 32:27, promašaj Fandebruka, ali i Mitrovića pod košem Splićana. Kakva trojka Šortera, sa ogromne udaljenosti za 32:30.

17. minut - Ponovo Perković precizan i samo je tri razlike u korist Zvezde Meridianbet (30:27), nezadovoljan Janis Sferopulos traži tajm-aut.

16. minut - Perković daje trojku za Split, sada je 30:25 u korist Sferopulosovog tima.

15. minut - Simonooooooooović, kakvo "zakucavanje" za Marka, opet asistencija se piše Nedoviću 30:22. Tajm-aut.

15. minut - Jago postiže prve poene na utakmici 28:20. Kod Splita Fandebruk "zakucava" za 28:22.

14. minut - Marko Simonović daje trojku za domaće, posle asistencije Nedovića 26:18, ali Šenon Šorter odmah smanjuje 26:20.

12. minut - Sjajno je Nedović od tablu pogodio 23:18, Fandebruk je promašio trojku na drugoj strani, kao i Šorter sa distance.

11. minut - Luis Saliven otvara drugu četvrtinu poenima 21:18.

PRVA ČETVRTINA - 21:16

10. minut - Završena je prva četvrtina, Zvezda Meridianbet - Split 21:16.

9. minut - Šorter je promašio prvo, a pogodio drugo bacanje 19:16, kod domaćih Nemanja Nedović postiže koš 21:16.

9. minut - Dejan Davidovac postiže svoje prve poene sa slobodnih bacanja i povećava na 19:15. U timu Zvezde Meridianbet je Fredi Gilespi, debitant u crveno-belom dresu, koji je stigao iz minhenskog Bajerna.

Sferopulos i Gilespi

8. minut - Još jednom Saliven pogađa, samo je poen prednosti za domaće 17:15, Split je u mini seriji 0:4.

8. minut - Saliven precizan kod Splićana 17:13.

7. minut - Tobi je večeras neverovatan, zakucava naturalizovani Slovenac u kontri, posle pasa Simonovića za Jaga dos Santosa, koji je asistirao centru crveno-belih za 17:11.

6. minut - Sjajan poen Šenona Šrotera za 12:10, a onda druga vezana trojka Majka Tobija 15:11. Njegov već deseti poen i on je prvi dvocifreni igrač u Crvenoj zvezdi Meridianbet! Ide prvi TV tajm-aut.

5. minut - Serija gostiju 0:4, Fandebruk je smanjio na 9:8, pre njega precizan je bio i Perković, ali Tobi je večeras raspoložen, njegova prva trojka za 12:8.

4. minut - Razigrao se slovenački reprezentativac, novi poeni za Tobija 9:2. Potom i Šroter precizan sa penala 9:4.

3. minut - Majk Tobi pogađa oba slobodna bacanja 7:2 za Zvezdu Meridianbet.

2. minut - Posle prve promašene trojke, Adam Hanga otvara duel ovog puta precizniji 3:0. Kod Splita je precizan Kalajdžić koji smanjuje na 3:2, brzo Mitrović polaže loptu u obruč hrvatskog tima 5:2.

Utakmica je počela!

Startne petorke:

Utakmica uskoro počinje!

UVOD

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet igraju protiv Splita duel 12. runde AdmiralBet ABA lige i sve osim trijumfa izabranika Janisa Sferopulosa predstavljalo bi prvorazredno iznenađenje.

U prilog tome ide činjenica da je tim s Malog Kalemegdana u prethodnom evroligaškom kolu fenomenalnom igrom, u režiji Miloša Teodosića, savladao Makabi Tel Aviv (98:92) u Pioniru i zadržao šanse za plasman u plej-of najelitnojeg kupskog takmičenja.

Proslavljeni plej je obeležio taj meč postigavši 27 poena, uz 14 asistencija, po čemu je izjednačio lični evroligaški rekord. Naime, Teo je pre sedam godina upisao isti broj koševa u eliti, a tačno 14 asistencija je zabeležio 2015. godine kada je igrao za moskovski CSKA protiv Unikahe.

18.00 - Dobro veče i dobrodošli na lajv blog utakmice 13. kola AdmiralBet ABA lige između Crvene zvezde Meridianbet i Splita.