CRVENO-BELIMA DERBI REGIONA: Zvezda Meridianbet srušila Budućnost u Areni!

05.11.2023

18:12

Tim sa Kališa slavio sa 95:86 u šestom kolu AdmiralBet ABA lige.

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet slavili su u šestom kolu AdmiralBet ABA lige, pošto su u Štark Areni naneli prvi poraz podgoričkoj Budućnosti u tekućoj sezoni - 95:86.

Crveno-beli tokom većeg dela susreta bili su bolji rival od Plavih. Maksimalna prednost iznosila je +18 u korist tima s Kališa, ali su gosti iz Crne Gore uspeli da je istope u poslednjoj deonici i u utakmicu unesu dramu. Ali, nedovoljno za Zvezdu Meridianbet, koja je utakmicu prelomila trojkom povratnika Nedovića. Bio je to peti trijumf crveno-belih, uz jedan poraz, koliko ima i Budućnost.

Najbolji kod domaćih bio je Majk Tobi sa 23 poena i šest skokova, a pratio ga je gore pomenuti Nedović sa 16. Kod Podgoričana po 17 poena postigli su Džons i Rajt.

Zvezda Meridianbet u narednom kolu gostuje Zadru (12.11), a prethodno će putovati na megdan Barseloni u Evroligi u petak.

CRVENA ZVEZDA MERIDIANBET - BUDUĆNOST 95:86

KRAJ UTAKMICE

Crvena zvezda Meridianbet je na pragu pobede. Koševi Bolomboja. Nedović je potom siguran sa penala.

Nedović kralj drame! Pogađa trojku koja je verovatno rešila pitanje pobednika.

Koprca se Budućnost. Samo je četiri razlike za domaće.

Teo sve vidi. Asistencija za Tobija. Ostalo je još četiri minuta do kraja.

Polaganje Rajta, pa Jaga na drugoj strani. Nedović je siguran za dva. Plus devet je za domaće.

Gosti su ponovo prišli na minus šest, ali Teodosić pogađa bitnu trojku. U sledećem napadu sjajna odbrana Zvezde Meridianbet, istekao je napad gostiju.

Trojka Nedovića već u sledećem napadu za velikih plus 12.

Faul u napadu Budućnosti. To koriste crveno-beli i posle tehničke greške za Mijovića postižu dva plus jedan. Teodosić i Tobi egzekutori.

Počelo je odlučujućih deset minuta utakmice. Prvi napad ima Zvezda Meridianbet i ne koristi ga.

KRAJ TREĆE DEONICE

Ali, Teodooooosić! Trojka Srbina. Kraj treće četvrtine.

Crveno-beli su ispustili veliku prednost. Budućnost prilazi na minus pet. Biće neizvesno.

Ne daju se gosti. Spustili su na minus sedam krajem treće deonice.

Šabaz Nejpir ne greši u drugom. Ima osam poena bez promašaja.

Tri izgubljene lopte u nizu za crveno-bele, ali i dalje imaju osetnu prednost. Napravili su Crnogorci seriju 8:0, pa Sferopulos traži tajm-aut.

Mekinli Rajt je jedini u stanju da pogodi za Budućnost u drugom poluvremenu. Vezao je šest poena, jedina za goste.

Nejpir pogađa tri slobodna bacanja za najveće vođstvo domaćih. Potom i trojku! Raspucana je Zvezda Meridianbet u nastavku

Počelo je drugo poluvreme.

PODRŠKA: Navijači domaćih sa zastavom Brazila

POLUVREME

Idealna četvrtina Crvene zvezde Meridianbet i lepa prednost na poluvremenu. Davidovac je pogodio trojku u poslednjem napadu za maksimalnih plus 11.

Nedović i Gedraitis dodaju po dva poena. Crveno-belih su na dvocifrenom plusu. Ali, ne daju se gosti.

Veliki broj poena u derbiju. Razigrao se i Gedraitis. Upisao je drugu trojku.

Mekgieva trojka za Plave, a potom Tobi vezuje dve trojke. Ukupno treća. Ubacio je 15 poena.

Magija Teodosića. Već treća asistencija. Pogodio je Tobi, najefikasniji akter meča.

Flečer Mekgi uzvraća na drugoj strani.

Detalj sa meča u Areni

Ponovo je Jago pogodio, ovog puta za dva. Trener gostiju Mijović zove tajm-aut.

U igri je i Miloš Teodosić, heroj pobede protiv Bajerna u Evroligi, kao i Jago dos Santos. I, odmah se na parketu osetio njihov efekat. Pogodili su po trojku. Domaći vode sa plus sedam.

KRAJ PRVE ČETVRTINE

Zvezda Meridianbet je prešla u vođstvo, Tobi pogađa trojku. Potom je Amerikanac bio siguran i sa linije slobodnih bacanja.

Rajt je precizan sa druge strane, odnosno Davidovac kod crveno-belih posle lepe akcije.

Konačno pogađaju domaći posle nekoliko pasivnih nadapa. Nedović siguran s penala. Nakon toga i Davidovac daje trojku.

Budućnost je bolje otvorila meča i bodi sa plus sedam nakon uvodnih pet minuta. Na parketu je povratnik Nedović.

Gosti su očigledno došli da se nadigravaju, iskoristili su svaki napada dosad, i vode.

Luka Mitrović i Džoel Bolomboj upisuju prve poena. Skromna poseta u Areni.

TOK MEČA:

Utakmica je počela!

PRE MEČA:

U roster tima Janisa Sferopulosa nakon povrede vratio se Nemanja Nedović.

Sudije večerašnjeg meča u Areni su Damir Javor, Sašo Petek i Luka Kardum.

Prvak Srbije u dobrom raspoloženju dočekuju duel s liderom šampionata, budući da su nedavno u Evroligi pobedili Bajern i vratili se na pobednički kolosek. Ipak, crnogorski tim je dosad bio neprikosnoven jer na pet mečeva u AdmiralBet ABA ligi ima isto toliko trijumfa, dok su crveno-beli, uz četiri pobede, doživeli jedan poraz, od Partizana u prošlom kolu.

Crvena zvezda Meridianbet apsolutni je favorit u derbiju regionalne lige, pošto se njihova pobeda vrednuje kvotom 1,05, dok je dvojka na Podgoričane čak 7,10.

Utakmica počinje u 19 časova, uz direktan TV prenos na Arena sport  Premium 1.