JOKIĆ NE MOŽE SAM: Srbin trpao bez milosti, ali Majami napravio brejk!

05.06.2023

04:32

Serija se seli na Floridu sa izjednačenim rezultatom.

Nikola Jokić protiv Majami Hita

Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su na svom parketu od Majami Hita u drugoj utakmici finalne serije plej-ofa NBA lige.

Gosti sa Floride slavili su u Bol Areni rezultatom 111:108 (26:23, 25:34, 24:26, 36:25).

Fantastičnu utakmicu za domaći tim odigrao je Nikola Jokić, ali to nije bilo dovoljno da Denver dođe do trijumfa. Srpski centar je meč završio sa 41 poenom, 11 skokova i četiri asistencije, ali mu je zafalila prava podrška saigrača.

Osim asa iz Sombora, dvocifreni kod Nagetsa bili su još Džamal Marej sa 18, Eron Gordon koji je dodao 12 i Brus Braun sa 11 koševa.

Na drugoj strani je najefikasniji u pobedničkom taboru bio Gejb Vinsent sa 23 poena, a do trijumfa su Majami pogurali i Džimi Batler i Bam Adebajo koji su dodali po 21. Naravno, njih trojica nisu bili jedini dvocifreni kod gostiju, već je Maks Štrus ubacio 14 poena, a Dankan Robinson 10.

Denver je veoma loše ušao u meč, pošto su gosti od samog starta imali visoku prednost. Ona je sredinom prve četvrtine čak iznosila dvocifrenu razliku (21:10), ali su Nagetsi do kraja te deonice uspeli da istope prednost i da priđu na tri poena zaostatka (26:23). Ekipa Majka Melouna je na krilima dobre igre u završnici prvog kvartala nastavila u drugom, pa je preokrenula rezultat i na poluvreme je otišla sa šest poena viška (57:51).

U trećoj četvrtini je Denver nastavio da melje goste i da povećava prednost, pa je pred poslednjih 12 minuta na semaforu stajalo 83:75 za domaći tim. Međutim, ekipa Majamija je furiozno ušla u četvrtu četvrtinu i već posle manje od tri minuta je preuzela vođstvo koje do kraja više nije ni ispustila. Nagetsi su se razigrali u poslednja dva minuta, ali je tada već bilo kasno. Na kraju je Džamal Marej imao priliku da izvuče Denver i donese mu produžetak, ali je promašio šut za tri u poslednjem napadu.

Finalna serija se sada seli u Majami, a trenutni rezultat je 1-1, što garantuje da će se igrati bar još jedan meč u Denveru. Treća utakmica velikog finala na programu je u noći između srede i četvrtka, sa početkom od 2 sata i 30 minuta posle ponoći po srednjeevropskom vremenu.

Denver - Majami 108:111 (23:26, 34:25, 26:24, 25:36)

DVORANA: Bol Arena

SUDIJE: Zek Zarba, Džon Gobl, Kortni Kirkland.

DENVER: K. Braun 6 (3uk), Porter 5 (6sk), Koldvel-Poup 6, Džordan, Džekson, Votson, B. Braun 11, Brajant, Smit, Jokić 41 (11sk), Nadži, Marej 18 (10as), Čančar, Grin 9, Gordon 12 (7sk).

MAJAMI: Vinsent 23, Jović, Lauri 9, Adebajo 21 (9sk), Martin 3, Batler 21 (9as), Hajsmit, Štrus 14 (6as), Haslem, Lav 6 (10sk), Zeler 4, Robinson 10, Jurtseven.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Majami je pobedio 111:108! U poslednjem napadu je Džamal Marej pokušao da donese produžetak Nagetsima, ali je promašio trojku.

47. minut - Ulazi se u poslednji minut meča, a Majami vodi 109:106.

46. minut - Dve vezane trojke Nagetsa koji prilaze na 107:101.

44. minut - Jokić nastavlja da trpa bez milosti, ali uzalud. Srbin je postigao 39 poena, a Majami vodi 104:95. Erik Spolstra je zatražio tajm-aut.

43. minut - Majami vodi 101:93, a Jokić ima već 37 koševa.

41. minut - Jokić se šali sa Majamijem, ali nema nikakvu pomoć. Srbin ima 35 poena, a gosti vode 95:89.

39. minut - Nastavlja se serija Hita, Majami preokreće na 88:85. Meloun zove još minut odmora.

38. minut - Dankan Robinson otvara poslednju deonicu sa osam vezanih poena. Denver vodi samo 85:83, a Majk Meloun traži tajm-aut. Jokić je, inače, ovu četvrtinu počeo sa klupe, ali nema sumnje da će se odmah vratiti na parket.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Denver vodi 83:75, a Nikola Jokić ima 31 poen!

35. minut - Maestralan pogodak Jokića uz faul Zelera, a zatim ubacuje i dodatni penal. Nikola ima 28 poena, a Nagetsi prednost od 80:75.

34. minut - Novi pogodak Džokera za dva, ali je usledila trojka Laurija. Denver vodi 77:75.

32. minut - Sjajan pogodak Jokića za 73:68.

31. minut - Razlika se ne menja, Denver vodi 71:68.

29. minut - Centar iz Sombora je bio fauliran pri šutu za tri, pa je pogodio sva slobodna bacanja. Denver vodi 69:66, a Nikola ima već 21 poen.

27. minut - Džoker trojkom odgovara na trojku Lava, ali potom i Vinsent ubacuje jedan šut za tri. Denver sada vodi samo 64:62. Majk Meloun zove tajm-aut.

26. minut - Lepo je Jokić izvrteo Adebaja, Denver čuva prednost - 61:56.

Druga četvrtina

Poluvreme! Denver vodi 57:51. Nikola Jokić je najefikasniji kod Nagetsa sa 13 poena, a ima i četiri skoka i tri asistencije.

22. minut - Topi se prednost Denvera, Majami prilazi na 52:47.

20. minut - Vezuju gosti šest poena i smanjuju zaostatak na jednocifrenu razliku - 50:41.

18. minut - Prednost Nagetsa raste i sada iznosi 48:35. U igru se u međuvremenu vratio i Džoker.

16. minut - Brutalno zakucavanje Mareja u kontri, uz faul Štrusa. Potom je Kanađanin pogodio i slobodno bacanje za 42:32.

15. minut - Trojke Mareja i Gordona, Denver sada vodi 39:29.

14. minut - Rezervna petorka Denvera pravi preokret i domaća ekipa sada vodi 33:29!

13. minut - Kristijan Braun teškom pogotkom otvara drugu četvrtinu, Nagetsi prilaze na 26:25. Jokić je ostao na klupi, da malo predahne.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Majami vodi rezultatom 26:23.

11. minut - Jokić je dvocifren, ima 11 poena, a Denver gubi 26:21.

9. minut - Majami održava prednost, a za to je najzaslužniji Štrus koji je pogodio i četvrtu trojku. Gosti vode 24:15.

7. minut - Denver nema ređenje za Štrusa koji je pogodio već tri trojke, Majami vodi 19:10.

5. minut - Prva trojka Nagetsa večeras! Pogodio ju je Koldvel-Poup, a zatim su usledili koševi Adebaja i zakucavanje Gordona na asistenciju Jokića. Majami vodi 12:7.

3. minut - Brutalno je Majami otvorio meč, pošto vodi 10:2, a jedini koš za Denver je dao Jokić. Majk Meloun zove tajm-aut.

1. minut - Jokić je promašio svoj prvi šut na meču, a na drugoj strani je Štrus dao trojku. Majami vodi 3:0.

Utakmica je počela!

01.55 - Iznenađenje u startnoj postavi Majamija, Kevin Lav počinje meč. Uz njega, na parketu naći će se još Gejb Vinsent, Maks Štrus, Džimi Batler i Bam Adebajo.

01.50 - Pred drugu utakmicu finalne serije je Eron Gordon otkrio zanimljivu anegdotu vezanu za Jokića.

01.40 - Starteri Nagetsa su Džamal Marej, Kentejvius Koldvel-Poup, Majkl Porter Džunior, Eron Gordon i Nikola Jokić.

01.35 - Čini se da nije samo Jokić namestio ruku, već da je to učinio i Džamal Marej.

01.20 - Na "mesto zločina" stigao je i legendarni Šekil O'Nil, koji je tom prilikom otkrio koje dve pesme bi pomešao da predstavi Nikolu Jokića i Džamala Mareja.

01.10 - Jokić je pred početak druge utakmice finala otkrio ključ pobede.

00.50 - Džoker je izašao na zagrevanje, a po onom što tu prikazuje, gosti već mogu da se pakuju i da krenu kući, pošto Srbin ne promašuje.

00.40 - Na društvenim mrežama se pojavio snimak kako Nikola Jokić poput Hitmena stiže u Bol Arenu.

00.30 - Dobro došli na Republikin lajv blog druge utakmice NBA finala između Denver Nagetsa i Majami Hita.