VAR REŽIRAO DRAMU U TORINU: Fiorentini poništen gol u 91. minutu, Vlahoviću u 61. - Juve SLAVI Rabioa (VIDEO)

12.02.2023

20:15

"Stara dama" stigla do trijumfa u derbi susretu 22. kola Serije A.

Fudbaleri Juventusa savladali su Fiorentinu nakon velike drame rezultatom 1:0 (1:0). Meč 22. kola Serije A obeležili su arbitri iz VAR sobe koji su poništili dva pogotka - Dušanu Vlahoviću i Gaetanu Kastroviliju. Jedini koji se računao bio je vredan pobede, a njega je postigao Adrijen Rabio u 34. minut.

Činilo se da je Juventus duplirao prednost u 59. minutu, kada je Kostić maestralno proigrao Vlahovića, a ovaj još lepše bocnuo loptu i poslao je u mrežu. Ipak, milimetarski ofsajd poništio je gol.

"Stara dama" se odlučila za defazivu u finišu susreta, a upravo to moglo je da košta četu Masimilijana Alegrija novih bodova. Srca su stala navijačima domaćih posle fantastičnog udarca i gola Kastrovilija u 88. minutu. Ipak, posle gledanja snimka gol je poništen, jer je Ranijeri uticao na krajnji ishod, a bio je u ofsajdu u začetku akcije.

U dresu Juventusa, Dušan Vlahović je odigrao 65 minuta, dok je Filip Kostić na terenu bio do kraja susreta.

Sa druge strane, Nikola Milenković je jedini od naših fudbalera koji je na terenu proveo svih 90 minuta. Luka Jović je na teren zakoračio u 65. minutu, Aleksa Terzić u 80.

Juve je novim trijumfom stigao do 29. boda i nalazi se na devetoj poziciji Serija A. Viola je 14. sa pet bodova manje.