KAKVA UVERTIRA ZA DERBI: Fantastični Kalinić vodio Zvezdu do OGROMNE pobede nad najprijatnijim iznenađenjem Evrolige!

11.11.2021

19:38

Košarkaši Crvene zvezde stigli su do četvrte pobede u Evroligi.

Nikola Ivanović u duelu sa Strazelom

Crvena zvezda je na svom terenu savladala najprijatnije iznenađenje Evrolige ekipu Asvela sa 73:67.

Crveno-beli sad imaju skor od četiri trijumfa i pet poraza, dok Asvel ima šest pobeda i tri neuspeha.

Crvena zvezda je ovom pobedom napravila sjajnu uvertiru za večiti derbi sa Partizanom, koji je na programu u nedelju 14. novembra sa početkom od 19 časova.

Domaćin je fantastično otvorio meč u Pioniru. Kalinić je igrao sjajno na početku, pa je od osam poena Zvezde postigao čak šest.

Džons je bio jedini raspoložen u Asvelu, pa je Zvezda posle poena Kuzmića imala 16:7.

Druča četvrtina donela je veliki broj faulova, što je više odgovaralo gostima. Asvel je napravio seriju 10:2, ali su nalet Francuza trojkama odbili Simonović i Kalinić.

Ipak, Asvel nije posustajao, pa je uspeo da do kraja poluvremena smanji na 33:32.

Francuzi su uspeli da povedu u rezultatskoj klackalici na početku treće četvrtine. Međutim, ubrzo kreće dominacija Zvezde.

Kalinić je zapalio pionir dvojkama i polaganjima, pogodio je i trojku, a i odbrana je bila fantastična, pa smo videli jednu ukradenu loptu, pas od parket Ivanovića za Holinsa, koji je zakucao za eksploziju u hali.

Dobrić je pogodio trojku, pa za njim i Kalinić i Zvezda serijom 10:0 dolazi ponovo do velike prednosti.

Uzvratio je Asvel i smanjio zaostatak pred početak četvrte četvrtine, pa je Zvezda vodila sa +5.

Ivanović je otvorio četvrtu četvrtinu poenima, Mitrović je udario rampu i poslao loptu Holinsu u kontru za lako zakucavanje, pa je Simonović pogodio trojku i to je bilo +12.

Asvel nije mogao četiri minuta da postigne koš, a kada je Kaudi postigao trojku, Nikola Ivanović je odgovorio sa dve uzastopne i odveo Zvezdu na +15.

Zvezda je imala +17 i otvoren šut za +20. Promašio ga je Holins, a Zvezda je onda dopustila seriju Asvela 9:0 i na 1:35 do kraja bilo je +8.

Na 53 sekunde do kraja, Fal pogađa uz faul i vraća Asvel na -5.

Zvezda se ipak izvukla iz neugodne situacije i slavila.

Okobo je na 9 sekundi do kraja pogodio trojku za 70:67, pa je fauliran Kalinić, koji pogađa dva bacanja za +5 i rešava meč.

Najefikasniji bili su Kalinić sa 22 i Nikola Ivanović sa 14 poena.

Na drugoj strani istakli su se Okobo sa 16, Džons sa 14 i Fal sa 11 poena.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

CRVENA ZVEZDA -  ASVEL 73:67

IV ČETVRTINA

10. minut - Fol pogađa uz faul, a potom i dodatni penal. Volters pogađa uz faul, to bi trebalo da bude to. Nije pogodio dodatno, ali Okobo jeste na drugoj strani. Dva slobodna za Lazića, pogodio je samo jedno. Trojka Okoba. Tajm-aut Radonjić. Kalinić fauliran, pogađa oba. Na kraju pobeda Crvene zvezde rezultatom 73:67.

9. minut - Dva promašaja Kuzmića, Okobo kažnjava na drugoj strani. Tajm-aut Radonjić. Ivanović se spetljao. 67:59.

8. minut - Novi promašaj Voltersa. Fal zakucava, tajm-aut Radonjić. Nekoliko loših pokušaja Zvezde. Okobo fauliran, pogađa oba. 67:57.

7. minut - Novi poeni Holinsa. Još jedan promašaj Asvela. Holins ne može da ubaci trojku. Kaudi zakucava uz nesportski faul Kalinića. Pogodio je Francuz i dodatni penal. 67:53

6. minut - Lepa akcija i poeni Mitrovića. Loši napadi na obe strane. Okobo potom promašuje kontru. 65:50.

5. minut - Kaudi ovog puta nije pogodio trojku. Još jedna trojka Ivanovića. Okobo poentira na drugoj strani. 63:50.

4. minut - Nije pogodio Mitrović. Kaudi je ostao sam kao duh i pogodio za tri. Ivanović uzvraća istom merom. 60:48.

3. minut - Adetokumbo greši. Trojka Simonovića, tajm-aut Parker. Težak promašaj Okova. 57:45.

2. minut - Još jedan promašaj Holinsa. Ivanović prekida seriju promašaja. Mitrović blokira Osetkovskog, a onda Holins kuca u kontri. 54:45.

1. minut - Nije pogodio Lazić. Dugu trojku promašuje Strazel. Sad i Holins neprecizan. 50:45.

III ČETVRTINA

10. minut - Još jedan lošp napad Zvezde, uzvraća Asvel. Kalinić nije uspeo da zakuca. Tri promašaja Asvela, a potom promašuje i Hauard. Zvezda posle tri četvrtine vodi sa 50:45.

9. minut - Ivanović i Lazić ne pogađaju. Nekako su ubacili loptu u koš igrači Asvela, čini se da je Lakomb poentirao. 50:45.

8. minut - Osetkovski fauliran, pogađa oba penala. Dobrić nije pogodio flouter. Strazel neprecizan sa poludistance. 50:43.

7. minut - Trojka Dobrića. Ne uzvraća Osetkovski. Sad i Kalinić pogađa za tri. 50:41.

6. minut - Sjajna kontra i kucanje Dobrića. Dobra odbrana Zvezde, pa greška Kalinića. Faul u napadu Osetkovskog. 44:41.

5. minut - Ivanović nije pogodio za tri, Lakomb na drugoj strani pogađa za dva. Kalinić u svom stilu. 42:41.

4. minut - Neverovatni Džons ponovo pogađa za dva. Zakucavanje Kuzmića, lepa asistencija Kaline. Okobo pogađa dva penala. 40:39.

3. minut - Neverovatan pogodak uz faul Kalinića. Nije pogodio dodatni penal. Kaudi promašuje sve. Tehnička za Parkera, trenera Asvela. Volters nije pogodio penal. 38:35

2. minut - Nije pogodio Kalinić. Trojka Okoba, vodi Asvel. Kalinić pogađa sva tri penala posle faula na šutu za tri poena. Koraci Okoba. 36:35.

1. minut - Krenula je treća četvrtina u Pioniru. Okobo nije pogodio. Blokada Adetokumba. 33:32.

II ČETVRTINA

10. minut - Ivanović sa penala prekida nalet Asvela. Osetkovski nije uspeo da pogodi.Ne pogađa Kalinić za tri. Džons uz faul, a potom pogađa i dodatni penal. Davidovac nije uspeo da pogodi za tri, Zvezda posle prvog poluvremena vodi sa 33:32.

9. minut - Novi poeni sjajnog Džonsa. Kalinić nije pogodio. Fal ispravlja promašaj Hauarda, tajm-aut Radonjić. 31:29.

8. minut - Holins je ostao sam i promašio za tri. Dobro brani Džonsa Holins. Dva promašaja u ovom napadu za Zvezdu. 31:25.

7. minut - Kuzmić je izborio novi napad za Zvezdu posle promašaja za tri Simonovića. Kalinić ide na liniju penala i pogađa jedan. Lako zakucavanje za Hauarda. 31:25.

6. minut - Trojka Nikole Kalinića. Dva napada je imao Asvel, na kraju poeni Mamadua Fala. 30:23.

5. minut - Simonović trojkom prekida seriju Asvela. Sjajan prodor i novi poeni Osetkovskog. 27:21.

4. minut - Duga trojka Hauarda, tajm-aut Radonjić. Dobrić pravi korake. Lakomb pravi faul u napadu. Volters nije pogodio flouter. Laki poeni Hauarda. 24:19.

3. minut - Fantastičan pas Mitrovića i poeni Lazića. Osetkovski pogađa uz faul, a potom ubacuje i dodatni penal. Nije Zvezda iskoristila svoj napad. 24:14.

2. minut - Sjajno se snalazi i pogađa Mitrović. Lakomb prekida seriju Zvezde. 22:11.

1. minut - Loš napad Asvela. Lazić ispravlja promašaj Mitrovića. Nema prolaza za Asvel, sad Simonović krade loptu. 20:9.

I ČETVRTINA

10. minut - Osetkovski je promašio zakucavanje. Ceo koš promašio je Holins u šutu za tri poena. Perfektna odbrana Holinsa, a onda i poeni u kontri Amerikanca. Zvezda posle prvih 10 minuta vodi sa 18:9.

9. minut - Greši Ivanović. Fantastična odbrana Zvezde. Ne uspeva domaćin da uveća prednost. 16:9.

8. minut - Džons pogađa oba penala, ima sedam poena već. Davidovac ne ubacuje trojku. Koraci Adetokumba. 16:9.

7. minut - Trojka Nikole Ivanovića. Kuzmić sjajno čuva Fala. Lepo poeni Kuzmića. 16:7.

6. minut - Ivanović je iznudio dva penala, pogodio je samo jedno. Sjajan pogodak Džonsa. 11:7.

5. minut - Poeni Voltersa, tajm-aut Asvel. Tri promašaja Asvela u jednom napadu. 10:5.

4. minut - Fal je prekinuo seriju Zvezde. Nekoliko loših napada na obe strane, samo promašaji i izgubljene lopte. 8:5.

3. minut - Sjajan prodor Kalinića, a potom krade loptu i pogađa nove poene. Nova dobra odbrana, a potom loš napad Zvezde. 8:3.

2. minut - Ceo koš promašio je Kalinić pri šutu za tri. Džons postiže poene uz faul, a potom i dodatni penal. Lepi poeni Dobrića. Fantastična odbrana Crvene zvezde. 4:3.

1. minut - Meč je krenuo poenima Kalinića. Loš napad Asvela. Sjajna atmosfera u Pioniru. 2:0.

Uvod

18:40 - Za meč se zagreva i Stefan Marković, ali je pitanje da li će on zaigrati večeras.