TANTALOVE MUKE: Crveno-beli se NAMUČILI, slavili tek posle penala!

02.12.2021

16:21

Fudbaleri Vojvodine teškom mukom plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije.

Javor i Vojvodina su u Ivanjici odigrali nerešeno 1:1, a potom su crveno-beli iz Novog Sada u penalima slaviili sa 4:1 i prošli u narednu rundu najmasovnijeg fudbalskog takmičenja u Srbiji.

Posle prvih 45 minuta bilo je 0:0, a onda je domaćin u 59. minutu šokirao Novosađane.

Odita je u svom stilu glavom savladao nesigurnog Vukliša i doneo prednost Javoru. Dugo su odolevali Ivanjičani, ali su izdržali "samo" do 82. minuta.

Vukadinović je odlično reagovao na centaršut i glavom doneo izjednačenje gostima.

U penal seriji daleko bolja je bila Vojvodina, redom su pogađali Zukić, Nešković, Vukadinović i Čović, dok je jedini gol za Javor sa bele tačke postigao bivši fudbaler Partizana Eliomar, neprecizni su bili Momčilović i Dimitrijević.