DERBI OPRAVDAO OČEKIVANJA: Visoki presing domaćina je tokom celog susreta pravio problem sastavu Lazarice!

30.08.2023

12:45

Ježevica sigurna na otvaranju sezone.

U okviru prvog kola Zlatiborske okružne lige kuglice su odlučile da se igra derbi susret po mnogima dva najveća favorita za osvajanje prvog mesta, ekipa Ježevice ugostila je sastav Lazarice.

Na Jasik parku viđen je meč koji po mnogima prevazilazi trenutni rang takmičenja, susret je počeo klasičnim ispitivanjem snaga, nakon čega je domaćin polako preuzimao posed.

Stvorili su igrači Ježevice par stopostotnih prilika, ali iste nisu uspeli da realizuju sredinom prvog poluvremena.

U 41. minutu Bojan Šmakić odličnim udarcem donosi prednost Ježevici, 1:0. Isti igrač je pred sam odlazak na odmor imao priliku za dupliranje prednosti, ali je golman Ćirjaković bio odličan.

Nastavak meča protekao je u dosta boljoj i konkretnijoj igri domaćina, dok su gosti sa dugim loptama pokušavali da stignu do prilike za postizanje pogotka.

U 55. minutu nakon akcije domaćih, Filipović je fauliran u kaznenom prostoru Lazarice, drugi žuti, odnosno crveni karton zaradio je Luka Maslać, dok je Ježevica dobila priliku da "sa kreča" stigne do uvećanja prednosti. Siguran realizator najstrožije kazne bio je Saša Filipović, 2:0.

Visoki presing tokom celog meča, uz brojčanu nadmoć u poslednjih 40 minuta meča rezultirali su novim golovima u mreži Lazarice. Filipović i Šmakić su postigli još po jedan pogodak, za konačnih 4:0.

Ježevica (Velika Ježevica) - Lazarica (Prilipac) 4:0 (1:0)

Ježevica: Nestorović, Krejović, Đorđević, Raković, Cicović (od 84' Živković), Brašnjević (od 58' Smiljanić), Šmakić, Pešić (od 38' Vukotić), Šerfezi, Demirović (od 46' Dragutinović), Filipović

Lazarica: Ćirjaković, N. Maslać, Vučković, L. Maslać, Radojičić, Božić (od 58' Despotović), U. Jovanović (od 84' Majstorović), St. Jovanović (od 65' Markićević), Tomić (od 84' Spasojević), Filipović (od 65' Božić), Sa. Jovanović

U sledećem kolu Lazarica dočekuje Prvi Partizan (Užice), dok sastav Ježevice ide na noge Jedinstvu iz Kalenića.