VREDNA POBEDA DOMAĆEG TIMA U LEŠNICI: Gosti pred kraj meča ublažili poraz!

19.03.2023

22:00

Ekipa Borca iskoristila je rezultate drugih timova i napravila je proboj ka sredini tabele.

Na stadionu Borca u Lešnici u okviru prolećne premijere Kolubarsko mačvanske zone istoimena ekipa je ugostila ekipu Divci. Prvi susret ova dva tima završen je podelom bodova, rezultat je tada glasio 2:2.

Zanimljiva i borbena utakmica dve dobre ekipe, a čiji susretu su uvek bili interesantni i neizvesni do samog kraja.

Prvi deo meča pripao je domaćem timu, ali se za vođstvo Borca čekalo sve do 36. minutu.

Goran Matić je u već pomenutom minutu sa bele tačke savladao golmana Radovanovića za prednost Borca od 1:0.

Do kraja poluvremena beležimo nekoliko šansi, ali se za sledeći pogodak čekalo skoro do poslednjeg sudijskog zvižduka.

Miodrag Ilić je u poslednjim trenucima pred odlazak na pauzu povisio prednost svog tima na 2:0.

Tokom prvog poluvremena pokazana su tri žuta kartona, jedan na strani domaćina i dva u redovima gostujućeg tima.

Posle desetominutne pauze domaći su prepustili inicijativu gostima i svoje prilike su vrebali protiv visoko postavljenih linija Divca.

Beležimo nekoliko prilika tokom drugog poluvremena pred golom Borca, ali iste nisu realizovane od strane gostujućih igrača.

Imali su i domaći svoje šanse da potpuno reše meč, ali iste nisu završavane na pravi način zbog manjka koncetrancije u završnici.

U samom finišu susreta Vladimir Krstić ispostaviće se na kraju ublažava poraz svog tima, 2:1.

Glavni sudija na meču, Nikola Milutinović je kolonu za žute kartone "napunio do vrha". Ukupno ih je na ovom meču pokazao devet, po ekipama, domaći četiri, gosti jedan više.

Borac (Lešnica) - Divci 2:1 (2:0)

Borac: Dragićević, Avramović, Mićić, Zarić, Ilić, Stojanović, Jovanović (od 74' Marković), Matić, Popović, Glišić (od 84' Đorđević), Drezgić

Divci: Radovanović, Tintor, Stjelja (od 69' Golović), Krstić, Matić (od 46' Marković), Terzić, Burmaz, Belušević, Baratović, Mićić (od 63' Stefanović), Ćirović

Ovom pobedom ekipa Borca je sa devetog skočila na sedmo mesto, dok je sastav Divci sa četvrte pozicije, spao na deobu pete.

Borac u sledećem kolu gostuje Radničkog u Valjevu, dok ekipa Divci opet igra van svog terena, ovoga puta ide na noge timu Radničkom (Klupci).