DORTMUND U NOKDAUNU: Ajntraht HITA ka Ligi šampiona, ČUDESNI Kostić REŽIRAO trijumf protiv Borusije!

03.04.2021

15:35

Fudbaleri Ajntrahta savladali su u Dortmundu Borusiju sa 2:1 u okviru 27. kola Bundeslige.

Filip Kostić

Ajntraht je ovim trijumf učvrstio četvrtu poziciju i napravio ogroman korak ka plasmanu u Ligu šampiona, sa druge strane Dortmund je peti i sad ima čak sedam bodova manje od današnjeg rivala.

U meču na Vestfalenu dominirao je srpski reprezentativac Filip Kostić koji je asistirao kod oba pogotka svog tima.

Ajntraht je poveo već u 11. minutu autogolom Nika Šulca posle centaršuta Kostića.

Lopta je posle centaršuta reprezentativca Srbije dugo putovala, a prilikom pokušaja da je glavom izbije u polje nesrećni defanzivac "milionera" je zatresao sopstenu mrežu.

Borusija je do izjednačenja stigla u završnici prvog poluvremena, kada je u 45. minutu posle kornera pogodio Humels.

U nastavku meča gosti iz Frankfurta su ponovo stigli do gola u 66. minutu kada je Stefan Ilsanker postigao gol glavom posle centaršuta Kostića iz slobodnog udarca, ali je nakon konsultacije VAR-a pogodak poništen zbog ofsajda.

Delovalo je da će rezultat ostati 1:1, ali je veliku pobedu gostima doneo Andre Silva u 87. minutu na asistenciju Kostića.

Portugalac je u akciji u kojoj je učestvovao i Luka Jović postigao glavom gol nakon milimetarski preciznog centaršuta reprezentativca Srbije.