07.07.2019

20:31

U nedelju su u kineskoj Superligi odigrana četiri meča čime je kompletirano 16. kolo šampionata. Pobede su slavili Tjanđin Teda, Šandong Luneng i Dalijan Jifang dok su Hebei i Šenžen odigrali nerešeno.

Rafa Benitez

Nakon niza slabih rezultata, Dalijan Jifang je u nedelju upisao drugu uzastopnu pobedu i pred svojim navijačima slavio je protiv Henan Jiana 3:1. Rafa Benitez tako je pobedom započeo svoju avanturu u Kini.

Emanuel Boateng doneo je Dalijanu vođstvo u 20. minutu da bi u 39. već bilo 2:0, a precizan je sa bele tačke bio Janik Karasko.

Boateng je svoj drugi gol na meču postigao u 54. minutu, a poraz Henana ublažio je Ivo u 71. minutu.

U ostalim mečevima Tjanđin Teda je slavila 2:1 protiv Đangsu Suninga, Šandong Luneng na gostovanju Peking Reneu je slavio 2:0 i tako naneo četvrti vezani poraz ekipi Aleksandra Stanojevića, a Hebei i Šenžen igrali su 1:1.