Kamerun pobedio Brazil, Srbija poslednja u grupi

02.12.2022

07:38 >> 00:31

Sva dešavanja možete pratiti putem lajv-bloga na portalu Republika.

Još samo jedan dan je ostao i grupna faza na Svetskom prvenstvu u Kataru je završena.

U četvrtak smo prisustvovali novoj senzaciji u režiji Japana koji je preokretom stigao do pobede protiv Španije (2:1) i poslao Nemce kući. Ipak, nama najzanimljiviji biće 13. takmičarski dan jer će se posle njega znati da li Srbija nastavlja takmičenje u osmini finala!

Na programu su ukupno četiri utakmice u grupama G i H, a već se zna da su Brazil i Portugal prošli u nokaut fazu i to kao prvoplasirani timovi. Za još dve pozicije bori se šest ekipa - u grupi G to su Srbija, Švajcarska i Kamerun, a u grupi H Urugvaj, Gana i Južna Koreja.

Sva dešavanja 13. takmičarskog dana možete pratiti putem lajv-bloga na portalu Republika.rs.

Svetsko prvenstvo - 13. dan, uživo:

Kamerun - Brazil 1:0 (0:0), Srbija - Švajcarska 2:3 (2:2)

Kraj! Švajcarska je savladala Srbiju rezultatom 3:2.

Kraj! Kamerun je pobedio Brazil sa 1:0.

90+9. minut - Veliku šansu je propustio Bruno Gimaraeš. Bukvalno sa peterca je poslao loptu tik pored stative.

90+7. minut - Bruno Gimaraeš je probao glavom, ali je opet Epasi izašao kao pobednik.

90+3. minut - Crveni karton! Abubakar je gol proslavio tako što je skinuo dres, a već je imao javnu opomenu, pa mora ranije na tuširanje.

90+2. minut - GOOOOOOL! Kamerun vodi 1:0! Vinsent Abubakar je zatresao mrežu Brazila.

89. minut - Šutirao je snažno Pedro, ali preko gola.

85. minut - Golova i dalje nema u duelu Kamerunaca i Brazilaca.

78. minut - Sigurna intervencija Edersona posle pokušaja Nčama.

73. minut - Neprecizan šut Bruna Gimaraeša.

70. minut - I dalje nema promene rezultata na meču Kamerun - Brazil.

58. minut - Nova intervencija Epasija, posle pokušaja Entonija.

57. minut - Odmah posle kornera je usledila nova odbrana Epasija, nakon što je Bremer tukao glavom.

56. minut - Šutirao je Martineli pod prečku, ali se Epasi još jednom istakao.

51. minut - Abubakar je opalio po lopti, ali je ona prošla tik pored stative "Karioka".

49. minut - Nezgodan pad je doživeo Teljes, pa mu se ukazuje pomoć. Prekid traje već određeno vreme.

Utakmice su nastavljene.

Poluvreme! Nema golova na meču Kamerun - Brazil, dok je na utakmici Srbija - Švajcarska rezultat 2:2.

45+3. minut - Ederson je sačuvao Brazilce, posle izvrsnog šuta Mbuema.

45. minut - Epasi je još jednom sjajno odbranio pokušaj Martinelija.

38. minut - Entoni je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali se isprečio golman Kameruna Epasi.

33. minut - Dani Alveš je iz slobodnog udarca pokušao da ugrozi Epasija, ali je lopta otišla malo preko gola.

30. minut - Ređaju se napadi Brazila, ali mreže i dalje miruju.

22. minut - Šut Freda završava iznad prečke.

14. minut - Prvu veliku šansu na meču imao je Gabrijel Martineli, ali je golman Epasi odbio loptu u korner.

Počinju utakmice grupe G, između Kameruna i Brazila, odnosno Srbije i Švajcarske, koji možete pratiti uživo na našem portalu.

Portugal - Južna Koreja 1:2 (1:1), Urugvaj - Gana 2:0 (2:0)

Kraj i na "Al Džanub" stadionu, Urugvaj je slavio sa 2:0, ali je ipak ispao sa Mundijala.

Završena je utakmica Portugal - Južna Koreja. Azijci su slavili 2:1.

90+1. minut - Koreja vodi 2:1 protiv Portugala!

60. minut - Bezuspešni napadai Koreje i Gane.

46. minut - Krenula su druga poluvremena.

KRAJ PRVIH POLUVREMENA, Portugal blizu prvog mesta u grupi H, Urugvaj na pragu osmine finala!

32. minut - De Araskaeta je ponovo bio precizan - Gana na kolenima - 2:0!

27. minut - Kim je "šokirao "Portugal, Južna Koreja je izjednačila - 1:!!

26. minut - GOOOL! De Araskaeta je pogodio mrežu Gane - 1:0!

18. minut - Penal za Ganu! Ali su ponovo promašili protiv Urugvaja, baš kao i pre 12 godina, ovaj put je tragičar Džordan Aju.

5. minut - GOOOOL! Portugal je prvi poveo, strelac je Rikardo Horta!

1. minut - Počele su utakmice.

15:20 Poznati su sastavi prvih mečeva

15:05 - Šok podatak pred meč Srbije i Švajcarske, a više možete videti u POSEBNOJ VESTI.

14:50 - Veliki skandal na Mundijalu, pošto je komentator dobio otkaz na poluvremenu utakmice.

14:40 - Nemci isprovocirani krenuli u sukob sa Arapima. Više o tome pročitajte OVDE.

14:30 - I Brazilci će večeras biti uz Srbiju!

14:20 - Vreme je za osvetu Švajcarcima, koji su prošle godine uz pomoć Feliksa Briha stigli do osmine finala

13:40 - Navijači Srbije se polako okupljaju pred meč sa Švajcarskom, a ovo su srpski fanovi iz Novog Sada i Prijedora, koji su se našli na šetalištu Suk Vakif.

Navijači Srbije iz Novog Sada i Prijedora

13.25 - Prolaz Srbije možda zavisi od žutih kartona, a to pročitajte OVDE.

13:10 - Meč Španije i Japana je izazvao pravu buru u javnosti, a ovo nije prvi put da Španci porazom obezbede sebi lakše protivnike.

12:50 - Hrvatski selektor je poslao jasnu poruki FIFI posle kraja grupne faze.

12:30 - Rade Bogdanović je ponovo izdominirao sa svojom prognozom, detaljnije pročitajte OVDE.

12:20 - Švajcarci u velikom problemu pred meč protiv Srbije! Tim im se osipa, a selektor Murat Jakin ima velike glavobolje. Više informacija OVDE.

Murat Jakin

11:45 - Podršku Srbiji dao je i nekadašnji golman naše reprezentacije Vladimir Stojković.

11:05 - "Orlovi" kao da igraju protiv kluba, a ne reprezentacije! U Švajcarskoj nema puno Švajcaraca, već ovu selekciju predstavljaju uglavnom igrači koji poreklo vode iz drugih država. Jedan od napadača čak ima istetoviranu mapu Bosne i Hercegovine na laktu! Više o svemu čitajte OVDE.

10:30 - U senci meča Srbija - Švajcarska igra se utakmica između Urugvaja i Gane. Sećate li se antologijske utakmice ovih timova iz 2010. godine?

Luis Suarez rukom spasava Urugvaj

10:15 - Srpski doktor otkrio je šta naši reprezentativci treba da uzmu pre utakmice kako bi leteli po terenu.

09:45 - DETONACIJA! Novi Srbin pred transferom u Premijer ligu! O kome se radi možete pročitati OVDE.

09:30 - Vrela Hrvatica, Ivana Knol, ponovo je u centru pažnje. Sada je pikirala jednog fudbalera! Više informacija OVDE.

Ivana Knol

09:00 - Legendarni Švajcarac zapalio javnost - moja krv je polu srpska, polu španska!

Filip Senderos

08:20 - Švajcarci su oduševljeni izborom sudije za meč protiv "Orlova". Više informacija pročitajte OVDE.

07:40 - Dupla prilika za osvetu! Dan 13 na Mundijalu obeležiće utakmice Srbije i Švajcarske, odnosno Gane i Urugvaja. Svi znaju šta se "Orlovima" desilo na prošlom Mundijalu i u kakvoj utakmici su poraženi od Švajcarske, a sećate li se čuvene ruke Luisa Suareza na utakmici Gana - Urugvaj 2010. godine? Gana je imala gol šansu, faktički je već i postigla pogodak u produžetku, ali je Suarez loptu zaustavio rukom. Dobio je crveni karton, ali i spasao Urugvajce jer je Asamoa Gjan promašio jedanaesterac i uveo meč u penal seriju! Tu su Urugvajci slavili i plasirali se u polufinale, a sada će Gana imati priliku da naplati dugove!

07:35 - Vadite digitrone u ruke - kalkulacija će biti! Ovo su sve moguće:

Grupa G:

Brazil 6, Švajcarska 3, Kamerun 1, Srbija 1.

Srbiji je za prolaz potrebna pobeda i to je jedini put koji vodi našu reprezentaciju u nokaut fazu. Ne postoje nikakve druge kalkulacije. Remi ili poraz znače kraj. Ono što će takođe pratiti jeste rezultat sa drugog meča i navijaće za Brazil ili za remi u tom okršaju. Trijumf Kamerunaca značio bi da će se gledati gol razlika.

Švajcarska može da prođe dalje i sa remijem, pobeda ih sigurno vodi dalje, a čak i nerešen rezultat im odgovara, pod uslovom da Brazil pobedi, ako Kamerunci naprave senzaciju, gledaće se gol razlika. Poraz je eliminiše.

Brazil je prvi u grupi, pobedom "overava" prvo mesto, može to da učini i sa bodom, pod uslovom da Švajcarska ne pobedi. Najavljeno je već da će izaći sa rezervistima, ali selektor Tite ima 26 fenomenalnih fudbalera na raspolaganju i nema sumnje da će Brazilci protiv Kamerunaca biti favoriti u kom god sastavu da izađu.

Kamerun kao i Srbija mora da ide na pobedu, to je jedini način da se nada prolasku, bilo koji drugi ishod ih eliminiše. Uz to, mora da se nada da Švajcarska neće savladati Srbiju. Ako na meču Švajcarska - Srbija bude nerešeno, a Kamerunci dobiju Brazilce, gledaće se gol razlika.

Šta će se gledati ako Srbija i Kamerun budu imali isti broj bodova i jednaku gol razliku? Više informacija pročitajte OVDE.

Grupa H:

Portugal 6, Gana 3, Južna Koreja 1, Urugvaj 1.

Portugalu i bod donosi prvo mesto, a pošto se ova grupa ukršta sa onom u kojoj je Srbija.

Okršaj Urugvaja i Gane znatno je zanimljiviji. Ganu i bod vodi dalje, osim ako Južna Koreja ne iznenadi Portugal, onda bi se gledala gol-razlika.

Urugvaj može da prođe smao pobedom, bilo koji drugi ishod ga eliminiše.

07:30 - Na programu su ukupno četiri utakmice i to po sledećem rasporedu: