KRAJ 12. DANA MUNDIJALA! Nemci spakovali kofere, Japan na Hrvate, Španci na Maroko u osmini finala!

01.12.2022

08:30

Sva dešavanja 12. dana Mundijala mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Svetsko prvenstvo u Kataru obiluje iznenađenjima, a utisak današnjeg dana je eliminacija Nemaca.

U osmini finala iz grupe E našli su se Japan i Španija, a ranije tokom dana "vziu" za nokaut fazu izvadili su Hrvati i Maroko.

DVANAESTI DAN MUNDIJALA - UŽIVO:

22:40 - Dragan Stojković Piksi, selektor Srbije, saopštio je da može da računa na sve igrače za ključni okršaj sa Švajcarskom - ohrabrujuće vesti za "Orlove".

Grupa E, rasplet:

Japan - Španija 2:1 (0:1), Kostarika - Nemačka 2:2 (0:1)

Kraj utakmica - Pobeda Japana, Nemci uzalud trijumfovali nad Kostarikom!

85. minut - Novi gol Haverca, drugi večeras, preokret Nemačke, ali još uvek zavise od Španije!

73. minut - Haverc je brzo doneo izjednačenje Nemcima, na dodavanje Filkriga, prednost Kostarike nije dugo trajala - 2:2!

70. minut - Kostarika vodi! Vargas za 2:1 - Španci i Nemci ispadaju?

66. minut - "Panceri" su pogodili još jednu stativu, ovoga puta to je učinio Haverc.

62. minut - Ridiger je pogodio stativu posle centaršuta Kimiha!

59. minut - Kostarika unosi dodatni haos u grupi, Teheda pogađa za 1:1! Ako Nemci izgube večeras, a Japan pobedi - Nemačka i Španija ispadaju!

53. minut - Potpuno ludilo! Tanaka pravi preokret, Japan vodi - Nemci u šoku...

48. minut - Šok! Doan je doneo izjednačenje Japanu - 1:1!

46. minut - Čekaju nas 45 minuta odluke.

KRAJ PRVIH POLUVREMENA - Španija i Nemačka imaju minimalnu prednost!

30. minut - Pola časa igre, Nemci i Španci čuvaju minimalnu prednost.

11. minut - GOOOL! Morata je "načeo" Japance - 0:!

10. minut - GOOOOL! Nemci ekspresno poveli preko Gnabrija - 0:1!

1. minut - Počele su utakmice, Musijala je odmah zapretio Kejloru Navasu, bez promene rezultata.

Izašli su sastavi za mečeve Japan - Španija i Kostarika - Nemačka.

JAPAN (3-4-3): Gonda - Itakura, Jošida, Tanaguči - Ito, Morita, Tanaka, Nagatomo - Kamada, Kubo, Maeda.

ŠPANIJA (4-3-3): Simon - Aspilikueta, Rodri, Tores, Balde - Buskets, Pedri, Gavi - Vilijams, Olmo, Morata.

KOSTARIKA (5-4-1): Navas - Fuler, Duarte, Vargas, Vaston, Ovijedo - Borhes, Teheda, Agilera, Venegas - Kembel.

NEMAČKA (4-2-3-1): Nojer - Kimih, Zile, Ridiger, Raum - Gundogan, Gorecka - Sane, Musijala, Gnabri - Miler.

Belgija - Hrvatska 0:0 (0:0) Maroko - Kanada 2:1 (2:1)

KRAJ MEČEVA - MAROKANCI OSVOJILI GRUPU F, HRVATSKA SA DRUGOG MESTA U OSMINI FINALA!

87. minut - Tri ogromne šanse propustio je Romelu Lukaku, "Vatreni" pred prolaskom u osminu finala, Maroko na pragu prvog mesta u grupi.

67. minut - Sredina drugog dela igre, bez promene rezultata, Lukaku je pogodio stativu Livakovićevog gola.

46. minut - Na dve utakmice počela su druga poluvremena - ko će u nokaut fazu?

Kraj prvih poluvremena, Marokanci vode, "Nula" Hrvata i Belgijanaca!

42. minut: Autogol Aguerda, vraća se Kanada!

23. minut: 2:0 za Maroko, El nesiri pogađa mrežu!

4. minut - Maroko je poveo protiv Kanade! Gol je postigao Ziješ.

16.00 - Utakmice su počele, a Hrvatska je u prvom minutu imala odličnu šansu. Ipak, ostalo je 0:0.

Belgija: Kurtoa - Fertongen, Aldervejled, Dendonker - Kastanj, Vitsel, De Brujne, Munije - Karasko, Mertens, Trosar

Hrvatska: Livaković - Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa - Modrić, Brozović, Kovačić - Kramarić, Livaja, Perišić

Maroko: Bonu - Mazraui, Aguerd, Sais, Hakimi - Sabiri, Amrabat, Ounahi - Ziješ, Bufal, El Njesiri

Kanada: Borjan - Miler, Vitoria, Džonson - Adegukbe, Osorio, Kaje, Dejvis - Bjuhenen, Hoilet, Larin

14:55 - Neverovatna situacija u Kataru, čak tri rekorda su srušena kada je Ščensni odbranio penal Mesiju.

14:05 - Veliki problem za Portugal, koji je ostao bez svog startera do kraja Mundijala. Više o tome pročitajte OVDE.

13:55 - Skandalozna provokacija poljskog novinara na konferenciji, ipak nije dobio očekivan odgovor.

13:30 - Počela je konferencija za medije.

Aleksandar Mitrović i Dragan Stojković na konferenciji

13:10 - Za 20-ak minuta počinje konferencija za medije pred meč Srbije i Švajcarske na kojoj će se javnosti obratiti selektor Dragan Stojković Piksi i napadač Aleksandar Mitrović. Više informacija pročitajte OVDE.

Dragan Stojković Piksi

12:35 - Srpska zastava naći će mesto na Burdž Kalifi.

12:20 - Sramotan incident u Zagrebu! Pripadnik Bed Blu Bojsa fizički je napao jednog 19-godišnjaka zbog dresa reprezentacije Hrvatske?! Više informacija OVDE.

12:05 - Švajcarska je u problemu pred meč sa Srbijom, makar tako javljaju njihovi mediji. Čak četvorica nisu odradila jučerašnji trening.

11:50 - Ponavlja se istorija - Argentina ide do finala Mundijala. Više o tome pročitajte OVDE.

11.05 - Navijač Meksika doživeo je nervni slom posle eliminacije sa Mundijala. Sevale su pesnice, a uzeo je i nož u ruke!

10:55 - Iz Belgije su poslali jasnu poruku Hrvatskoj pred meč trećeg kola grupe F.

10:40 - Svim silama na Švajcarsku, Mitrović i Vlahović će zajedno biti u napadu protiv "sajdžija". Više o tome pročitajte OVDE.

Dušan Vlahović i Aleksandar Mitrović u dresu Srbije

10:30 - Šok u Kataru, trener je podneo ostavku na Mundijalu.

10:20 - Moćnu poruku Srbiji poslao je Nikola Jokić, MVP NBA lige.

10:05 - Danas je odlučujući dan u grupi E, a analizu mečeva, ali i sve kalkulacije, možete pročitati OVDE.

Takuma Asano je šokirao Nemačku na startu Mundijala

09:40 - Sinoć je viđena i jedna bizarna scena, u kojoj su učestvovali Lionel Mesi i Vojćeh Ščensni. OVDE pogledajte o čemu se radi.

09:30 - Sinoć je određen i glavni arbitar meča Srbije i Švajcarske, a pogledajte ko je zapravo Fernando Rapaljini.

08:35 - Raspored današnjih mečeva:

16 časova: Belgija - Hrvatska

16 časova: Maroko - Kanada

20 časova: Španija - Japan

20 časova: Nemačka - Kostarika

08:30 - Dobrodošli na novi live blog, gde ćemo zajedno ispratiti mečeve u grupama E i F, ali i sve najzanimljivije sa Svetskog prvenstva u Kataru.