KRAJ OSMOG DANA: Nemci i Španci podelili bodove!

27.11.2022

07:59 >> 23:02

Na programu je osmi dan Svetskog prvenstva u Kataru, a sve najznačajnije možete pratiti na portalu Republika.rs.

Juče smo na Svetskom prvenstvu imali izuzetno uzbudljiv dan, a do pobeda su došle selekcije Australije, Poljske, Francuske i Argentine.

Posle jučerašnjih utakmica situacija je u tim grupama dosta jasnija, pa se tačno zna šta će kojoj selekciji trebati u poslednjem kolu da bi obezbedila plasman dalje. Ipak, jedini koji su to do sada učinili i zvanično su fudbaleri Francuske.

Kilijan Mbape je postigao dva gola u pobedi protiv Danske

Ništa manje uzbuđenja nas ne očekuje ni danas, kada su na programu dueli u grupama E i F, a pažnju posebno privlači duel u 20 časova, u kom će se sastati Nemačka i Španija.

Osmi dan Mundijala

Španija - Nemačka 1:0 (0:0)

Kraj utakmice i podela bodova, imao je Sane veliku priliku, ali se spetljao u poslednjim momentima utakmice.

83. minut - GOOOOOL - Nemačka stiže do 1:1. Filkrug koristi šansu i poravnava rezultat.

73. minut - Simon fantastično brani udarac Musijale iz velike blizine.

62. minut - GOOOOOL - Španija vodi sa 1:0. Fantastičan napad koji je pogotkom krunisao rezervista Alvaro Morata.

56. minut - Kimih propušta veliku šansu, sjajna odbrana Unaija Simona.

46. minut - Krenulo je drugo poluvreme.

Poluvreme, nadamo se boljem fudbalu u nastavku meča.

39. minut - Poništen pogodak Antonia Ridigera zbog ofsajd pozicije.

22. minut - Okušao je sreću i Đordi Alba sa slične pozicije kao Olmo, ali je tukao pored gola.

7. minut - Sjajan šut i prečka Danija Olma, Manuel Nojer je dotakao loptu taman da ona ne uđe u gol.

1. minut - Krenuo je derbi meč grupne faze Mundijala.

19:15 - Sastavi:

Španija: Simon – Karvahal, Rodri, Laport, Alba – Buskets, Gavi, Pedri – Feran Tores, Olmo, Asensio.

Nemačka: Nojer – Kerer, Zile, Ridiger, Raum – Kimih, Gorecka – Gnabri, Gundogan, Musijala – Miler.

Tok meča Hrvatska - Kanada 4:1 (2:1)

Kraj! Hrvati su slavili rezultatom 4:1!

90+4. minut - GOOOOOOL! Hrvati vode 4:1! Lovro Majer je pogodio iz kontranapada. Borjan nije mogao ništa.

90+2. minut - Opasan šut Hojleta, ali nije uspeo Kanađanin da unese dramu u meč.

78. minut - Borjan pokazuje klasu. Dve vrhunske šanse su u nekoliko sekundi razmaka imali Kovačić i Brozović, ali je kapiten Crvene zvezde, šampiona naše Srbije, fenomenalnim intervencijama sačuvao mrežu.

70. minut - GOOOOOL - Hrvatska vodi sa 3:1. Drugi pogodak Andreja Kramarića.

56. minut - Opasan udarac Kanađana i sjajna odbrana Livakovića.

54. minut - Stopostotna šansa za Kramarića i fenomenalna intervencija Borjana.

49. minut - Dobar pokušaj Osorija, tek prvi šut Kanade od pogotka Alfosna Dejvisa.

46. minut - Krenulo je drugo poluvreme.

Poluvreme, Hrvatska je katastrofalno započela meč, ali se od sredine prvog dela igre razbudila i lako postigla dva gola.

44. minut - GOOOOOL - Hrvatska preokreće na 2:1. Perfektan pogodak Marka Livaje, Borjan nemoćan.

36. minut - GOOOOOL - Hrvatska stiže do 1:1. Sjajan napad Hrvatske i pogodak Andreja Kramarića, koji ovog puta nije bio u ofsajdu.

35. minut - Borjan fantastično zaustavlja udarac Marka Livaje.

26. minut - Andrej Kramarić je savladao Milana Borjana, ali je on poništen zbog ofsajda.

22. minut - Prva poluprilika za Hrvate, Borjan siguran.

10. minut - Hrvati se dosta muče protiv Kanađana.

2. minut - GOOOOOOOOOOL! Kanada vodi! Mat u tri poteza. Milan Borjan je započeo akciju dugom loptom, Kajl Larin je centrirao, a Alfonso Dejvis je glavom zakucao loptu u mrežu.

16:40 - Uskoro počinje duel između Hrvatske i Kanade, a poznati su sastavi oba tima. Za navijače u Srbiji je posebno zanimljivo to što gol Kanađana čuva kapiten Crvene zvezde Milan Borjan.

Tok meča Belgija - Maroko 0:2 (0:0)

Kraj! Maroko je pobedio Belgiju rezultatom 2:0.

90+2. minut - GOOOOOOOOOOOOL! Sve je gotovo! Maroko vodi 2:0! Zakarija Abukhlal trese mrežu na asistenciju Zijeha.

73. minut - GOOOOOOL! Maroko vodi! Abdelhamid Šabiri je zatresao mrežu direktno iz slobodnog udarca, koji je maltene bio kod korner zastavice.

15:05 - Počeo je drugi deo igre.

Kraj prvog poluvremena! Nije bilo uzbuđenja sve do poslednjeg minuta, ali je gol afričke selekcije opravdano poništen.

45. minut - Postigao je Maroko gol, ali je VAR poništio pogodak zbog ofsajda, pa ostaje 0:0.

25. minut - Belgija ima veći posed lopte, nekoliko opasnih udaraca, ali i dalje nema pogodaka na meču.

14:00 - Meksički arbitar dao je znak za početak susreta.

13:40 - Poznati su i sastavi za prvi od dva meča grupe F.

Belgija: Kurtoa - Aldervejled, Fertongen, Munije - Kastanj, Onana, Vitsel, E. Azar, T. Azar - De Brujne, Bačuaji

Maroko: Munir - Mazraui, Aguerd, Sais, Hakimi - Amrabat, Amalah, Ounahi - Bufal, El Njesiri, Ziješ

13:25 - Posle poraza od Brazila, na meti Južnoamerikanaca se našao Vanja Milinković-Savić, kao i Miloš Veljković.

13:15 - Potez FIFE da pokrene postupak protiv Srbije zbog zastave "Nema predaje" osudio je i Ivica Dačić, ministar inostranih poslova Srbije.

13:00 - Veliko nepoštovanje je FIFA pokazala prema reprezentativcu Hrvatske. Više o tome pročitajte OVDE.

12:55 - Srbija će u Kataru imati i internacionalnu podršku, a razlog je Dragan Stojković Piksi.

Tok meča Japan - Kostarika

Iako je Japan bio bolji rival, tri boda nosi Kostarika. Više o tome pročitajte u posebnoj vesti.

Kraj meča, Kostarika je savladala Japan sa 1:0 golom Kejšona Fulera! Veliki šok za Japance kojim je poništena velika pobeda nad Nemačkom.

90. minut - Biće šest minuta nadoknade.

80. minut - GOOOOOL! Kostarika vodi! Prvi put su šutnuli u okvir gola na celom prvenstvu i stigli su do pogotka, strelac je Kejšon Fuler.

70. minut - Ređaju se napadi ekipe iz Azije, ali i dalje nema golova u Dohi.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme na stadionu Ahmad Bin Ali.

Poklon majica "Soccera" za navijače Kolumbije

Poluvreme: Ništa nismo videli u prvom dleu igre, pa se na pauzu odlazi bez postignutih golova, ali i bez šuta u okvir.

30. minut -  I dalje nismo videli nijednu šansu na meču, za sada vrlo razočaravajuć meč.

5. minut - Obe ekipe imaju podršku svojih navijača i navijačica na stadionu Ahmad Bin Ali

Prelepa navijačica Kostarike

Navijači Japana

1. minut - Počeo je meč Japana i Kostarike!

10:30 - Poznati su sastavi za susret Japana i Kostarike.

Japan: Gonda - Jamane, Itakura, Jošida, Nagatomo - Endo, Morita, Doan, Kamada, Soma - Ueda

Kostarika: Navas - Vaston, Duarte, Kalvo, Oviedo - Fuler, Borges, Teheda, Tores - Kembel, Kontretras

10:25 - Ekskluzivno saznajemo - Srbija u punom sastavu čeka Kamerun. Više o tome u posebnoj vesti.

10:20 - Novi snimak sa RTS-a koji je postao pravi hit na Tviteru. Više o tome pročitajte OVDE.

09:30 - Neverovatan zahtev tzv. Kosova kojim su ponovo šokirali javnost.

09:10 - Novi skandal potresa Mundijal u Kataru, a navijači iz brojnih država su ostali ogorčeni.

08:10 - Situacija je dosta jasnija u grupi D, a najmanje šanse za plasman dalje ima selekcija Tunisa. Sa druge strane, Francuska je obezbedila prolaz dalje.

08:05 - Najbolji utisak je u grupi E ostavila Španija, koja je ubacila Kostariki sedam pogodaka, ali gotovo ništa manje impresivan nije bio ni Japan, koji je savladao Nemačku. Upravo će prvo Japanci danas na teren i to protiv Kostarike.

08:00 - Danas su na programu četiri susreta, a raspored je sledeći:

11:00: Japan - Kostarika

14:00: Maroko - Belgija

17:00: Kanada - Hrvatska

20:00: Nemačka - Španija