ORLOVI ODLETELI SA MUNDIJALA: Srbija nije zaslužila NIŠTA, Švajcarska ponovo kobna za našu reprezentaciju!

02.12.2022

16:23

Sve je gotovo.

Fudbaleri Srbije eliminisani su sa Mundijala u Kataru.

Orlovi su u odlučujućem meču poraženi sa 3:2 od reprezentacije Švajcarske, pa su takmičenje završili sa samo jednim osvojenim bodom.

Našem timu na ruku nije išao ni trijumf Kameruna nad Brazilom od 1:0, pa bismo ispali i da smo minimalno savladali Švajacarsku.

Došli smo sa velikim očekivanjima na Mundijal, ali još jednom smo pokazali da nam nije mesto u vrhu svetskog fudbala.

Utakmica je krenula veoma otvorenom igrom oba tima, imali su naši rivali dve dobre prilike na samom startu, ali je sjajno intervenisao Vanja Milinković-Savić.

U 11. minutu velika šansa za Srbiju, Andrija Živković je sjajno tukao, ali je pogodio samo stativu.

Švajcarska je povela pogotkom Đerdana Šećirija u 20. minutu, nakon što je odbrana Srbije potpuno ispala u nekoliko navrata.

Ipak, samo šest minuta kasnije, Dušan Tadić krade loptu, a potom sjajno centrira Aleksandru Mitroviću, koji u svom stilu glavom savladava Gregora Kobela.

Šaćiri je potom proopustio dobru šansu, a onda u 35. minutu erupcija u Dohi. Tadić je nekako promuvao loptu do Dušana Vlahovića, a ovaj je iz teške pozicije prezicnim udarcem savladao Kobela za preokret i vođstvo Srbije od 2:1.

Nažalost, nismo uspeli da izdržimo do kraja poluvremena. Ponovo je pukla katastrofalna odbrana Srbije, pa je Embolo lako iskoristio centaršut sa desne strane da savlada nemoćnog Vanju.

Šok je usledio na startu drugog poluvremena. Ponovo su Švajcarsi izgirali našu odbranu, Vargas je petom asistirao, a Remo Frojles preciznim udarcem savladao Milinković-Savića.

Srbija je od tog trenutka potpuno pala, a onda su usledile i čudne izmene Piksija, koji je izbacio Vlahovića i Veljkovića, a ubacio Gudelja i Jovića.

Tadić je u 61. minutu imao pokušaj i to je bilo sve od našeg tima. Švajcarci su do kraja meča dosta provocirali, ali i znalački sačuvali prednost i stigli do pobede i plasmana u osminu finala.

Srbija nije stvorila niti jednu dobru priliku sve do 99. minuta i pokušaja Nemanje Radonjića.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

SRBIJA - ŠVAJCARSKA 2:3 (2:2)

II POLUVREME

Kraj meča, Srbija je eliminisana.

90+9. minut - Najbolju šansu propušta Radonjić za Srbiju u drugom poluvreme.

90+2. minut - Slab pokušaj Luke Jovića.

90. MINUT - Sedam minuta nadoknade.

82. minut - I Mitrović dobija žuti. Opasan udarac Švajcaraca, ali lopta pogađa spoljni deo mreže.

81. minut - Žuti karton i za Gudelja.

78. minut - Tadić i Živković izlaze, RAdonjić i Đuričić ulaze.

68. minut - Maksimović menja Sergeja, ovome je prethodio duel u šesnaestercu Švajcarske. Mitrović je pao, ali sudija je ostao nem. Potom su Džaka i Šaćiri provocirali našu klupu.

61. minut - Opasan napad Srbije i ne toliko dobar pokušaj Tadića.

57. minut - Imali smo sreće, Embolo je sa par meta promašio gol. Izgleda da je bio i u ofsajdu.

56. minut - Sada žuti karton dobija i Strahinja Pavlović.

55. minut - Gudelj menja Veljkovića, Jović Vlahovića.

48. minut - GOOOOOL - Švajacarska ponovo vodi, 3:2. Užasna je odbrana Srbije večeras, sada i Frojler to koristi.

47. minut - Žuti karton za Sergeja Milinkovića-Savića, prvi javno opomenuti fudbaler našeg tima na večerašnjem meču na stadionu 974 u Dohi. Švajcarci imaju dva opomenuta igrača, Vidmera i Vargasa.

46. minut - Krenulo je drugo poluvreme.

I POLUVREME

Poluvreme na stadionu 974. Srbija je u napadu sjajna, ali u odbrani puca i duva sa svih strana, pa je posle 45 minuta nerešeno 2:2.

44. minut - GOOOOOL - Švajcarska stiže na 2:2. Opet je pukla odbrana Srbije, a Brel Embolo je ostao sam i lako savladao Vanju.

38. minut - Kakav blok Pavlovića.

35. minut - GOOOOOL - Srbija preokreće na 2:1. Tadić ponovo asistira, a ovog puta Vlahović se sjajno snalazi i pogađa.

34. minut - Novi žuti karton, sada za Vargasa.

30. minut - Veliku šansu propušta Šaćiri, imali smo dosta sreće.

Aleksandar Mitrović

26. minut - GOOOOOL - Srbija poravnava na 1:1. Sjajna kontra našeg tima, Tadić je maestralno ubacio loptu, a Mitrović glavom savladao Kobela.

22. minut - Slab udarac Džake i lagana odbrana našeg čuvara mreže.

Đerdan Šaćiri

20. minut - GOOOOOL - Švajcarska vodi sa 1:0. Smušena rekacije odbrane Srbije i pogodak Đerdana Šaćirija.

15. minut - Žuti karton dobija Silvan Vidmer nakon faula nad Filipom Kostićem.

14. minut - Opasan napad Švajcaraca i šut Frojlera, ali je fudbaler Notingem Foresta izblokiran.

11. minut - Fantastičan udarac Andrije Živkovića, ali je pogodio stativu. Sreća na strani Švajcarske. Niko od naših nije uspeo da iskoristi ni odbitak. NEVEROVATNO!

5. minut - Probao je Nikola Milenković, šutirao je glavom posle kornera, ali pored gola.

1. minut - Krenuo je meč na stadionu 974. Švajcarsi su imali dve velike šanse, Vanja, srećom, siguran na golu.

UVOD

19:27 -

18:40 - Poznati su i sastavi timova:

Srbija: V. Milinković-Savić; Milenković, Veljković, Pavlović; Živković, Lukić, S. Milinković-Savić, Kostić; Tadić; Mitrović, Vlahović.

Švajcarska: Kobel; Akandži, Šer, Vidmer, Rodrigez; Frojler, Džaka, Sou, Vargas, Šaćiri; Embolo.

18:37 - Svoje impresije uoči duela Srbije i Švajcarske dali su Den Tana i Zoran Filipović.

18:20 - Tu su i Željko Joksimović i njegova supruga Jovana.

Vesela atmosfera pred meč sa Švajcarsko

17:50 - U glavnom gradu Katara je i čuveni srpski navijač Milenko Marjanović, koji će "Orlove" bodriti u našoj narodnoj nošnji:

17:12 - Portal Republika prati se i u dalekom Kataru:

16:53 - Srpsko kolo igra se u Dohi:

16:31 - Tu je i bivši fudbaler Crvene zvezde Slavko Perović, pogledajte šta je imao da poruči "Orlovima".

16:26 - Navijači Srbije spremni su za najvažniji meč, ore se patriotske pesme:

NAJAVA

Srbija u okviru poslednjeg 3. kola grupne faze Svetskog prvenstva u Kataru igra protiv reprezentacija Švajcarske.

"Orlovima" je protiv starih znanaca potrebna pobeda i nada da će Brazil izbeći poraz u duelu protiv Kameruna.

Švajcarska je u uvodna dva kola pobedila Kamerun sa 1:0, a potom istim rezultatom izgubila od "Karioka".

Dragan Stojković Piksi može da računa na sve fudbaler, dok bi Murat Jakin mogao da bude bez dva važna člana, Nika Elvedija i Jana Zomera.