KORAK KA DUPLOJ KRUNI: Iznenađenja nije bilo - "gumari" nakon preokreta slomili otpor žilavog protivnika!

Autor: Vladimir Vorih

20.03.2024

18:12

Plasman u polufinale je obezbeđen.

Kup jeste takmičenje koje neretko donosi iznenađenja, ali je ovoga puta favorit stigao do pobede i pored činjenice da je rival odolevao više od sat vremena.

Stadion u Varvarinu bio je poprište četvrtfinalnog duela Kupa Fudbaslkog saveza Rasinskog okruga u kojem je Temnić 1924, član Zone Zapad, dočekao suverenog lidera istočne grupe srpskoligaškog, kruševački Trayal.

Gosti jesu bili apsolutni favoriti, ali je početak utakmice po njih bio šokantan. Pogotkom Borisa Ahmetija Varvarinci već u 18. minutu stižu do prednosti, a navedeno vođstvo su ljubomorno čuvali sve do 51. minuta kada je mrežu Miloša Stamenkovića zatresao Aleksa Beskorvajni.

Svega devet minuta kasnije Kruševljani preko Milovana Ilića stižu i do drugog pogotka što je u velikoj meri donelo olakšanje kod navijača Trayala.

Konačnih 3:1 postavljeno je u 64. minutu kada se u listu strelaca upisao i Filip Đurović.

Kruševljani nastavljaju pohod ka Duploj kruni

- Kup FS Rasinskog okruga, četvrtfinale:

Temnić 1924 (Varvarin) - Trayal (Kruševac) 1:3 (1:0)

Strelci: B. Ahmeti 18`; A. Beskorvajni 51`, M. Ilić 60`, F. Đurović 64`

Stadion: FK Temnić 1924, Varvarin

Sudija: Slaviša Jakovljević

Žuti kartoni: P. Jovčić, B. Ahmeti, M. Stamenković, D. Ćosić (Temnić 1924); S. Jevtić, L. Nikolić (Trayal)

Temnić 1924 (Varvarin): Stamenković, D. Jovanović, Ćosić, Kolarević, Mihajlović (Joksimović), J. Jovanović (Topalović), Vujić, Spasić, Ahmeti, Todorović (Petrović), Boškovac (Branković).

Trayal (Kruševac): Stamenković, Spasojević (Vojinović), Jevtić, Đurović, Mih. Ilić (Đorđević), Jovanović (Nikolić), Simić, Mitrović (Beskorvajni), Milenković (Mil. Ilić), Gogić, Dedijer.

Ostali mečevi četvrtfinalne runde Kupa FSRO biće odigrani 27. marta kada će se sastati: