RAZGOROPAĐENI PARTIZAN: Crno-beli brojali do OSAM!

Autor: Vladimir Vorih

16.03.2024

18:57

Sav bes su iskalili nad gostima iz Krušedola.

Derbi meč 18. kola Sremske lige odigran je danas u Vitojevcima gde je domaći Partizan dočekao ekipu Krušedola u meču koji se može smatrati i velikim derbijem donjeg dela tabele.

Prvi ovosezonski dueč dve ekipe obilovao je pogotcima. Domaćin je slavio rezultatom 3:2, ali svakako ni najvatrenije pristalice crno-belih nisu očekivale da će njihovi ljubimci pružiti jednu od najboljih partija u poslednjih nekoliko godina i da će do vrha napuniti mrežu direktnog rivala u borbi za osptanak.

Pitanje pobednika bilo je rešeno već nakon prvih dvadesetak minuta igre kada su mrežu Krušedola redom pogađali Aleksandar Vidić, Veljko Marković i Zoran Zejić, a treba napomenuti da je na isteku pola sata igre Zdravko Klajić, fudbaler gostiju, bio neprecizan sa bele tačke.

U nastavku mneča crno-beli još pet puta uspevaju da zatresu mrežu nejakih gostiju, a čast Krušedola spasao je u 78. minutu Aleksandar Katić.

Partizan zabeležio istorijski trijumf

- Sremska liga, 18. kolo:

Partizan (Vitojevci) - Krušedol (Krušedol) 8:1 (3:0)

Strelci: A. Vidić 4`, V. Marković 11`, Z. Zejić 22`(11.m), 88`, O. Damnjanović 58`, 72`, B. Mitrović 76`, N. Kostić 84`; A. Katić 78`

Stadion: FK Partizan, Vitojevci

Sudija: Filip Trećaković

Žuti kartoni: J. Benović, A. Katić (Krušedol)

Partizan (Vitojevci): Sabo., Miletić, Zejić, Vidić (Radović), V. Marković, Polić (Kostić), Br. Mitrović (Konc), Pajić (Bo. Mitrović), Damnjanović, M. Marković, Gavrilović (Samardžić).

Krušedol (Krušedol): Kotarac, Milenković, Apić (Barjaktarović), Distl (Petrović), Durlević (Marčetić), Klajić, Kolar, Katić, Simetić (Benović), Grubiješić, Karaklajić.

Crno-beli su ovim trijumfom uspeli da se probiju do 13. pozicije na tabeli, a u narednom kolu gostuju LSK Laćarku.

Sa druge strane Krušedol će pokušati da popravi bodovni saldo u meču sa Sremom iz Sremskih Mihaljevaca.