LEMIND SIGURAN NA STARTU KUPA: Savladan je jesenji vicešampion - Mitićev het-trik kao rezultat napornog rada!

26.02.2024

13:28

Tim iz Orašja završava epizodu u ovom takmičenju.

U okviru prvog kola kupa FS Jablaničkog okruga juče je odigran meč između domaćeg Leminda 1953 i Budućnosti iz Orašja. Oba tima takmiče se u Jablaničkoj okružnoj ligi, domaćin se trenutno nalazi na sedmoj poziciji, dok su gosti na drugom mestu.

Od prvog minuta domaći sastav je preuzeo inicijativu, i gotovo tokom cele utakmice je kontrolisao loptu, koja je uglavnom bila u posedu fudbalera Leminda.

Već u uvodnim minutima utakmice domaći stižu do prednosti preko iskusnog Igora Stefanovića, kome je ovo prvenac u novom klubu. Nastavili su igrači Leminda sa napadima, stvarali su šanse, dok su gosti čekali svoju priliku iz kontranapada.

Pred sam odlazak na odmor, u najbolje vreme za domaćina, odnosno najgore za gosta, viđen je novi pogodak. Lazar Mitić duplirao je prednost Leminda, 2:0 na kraju prvog dela meča.

Odlična partija domaćina

Drugi deo susreta bio je gotovo isti kao i prvi, domaćin je kontrolisao loptu, stvarao je prilike i stigao je ubrzo do novog gola. Mitić je svojim drugim pogotkom postavio rezultat utakmice na 3:0, međutim samo pet minuta kasnije gosti smanjuju na 3:1 preko Nikolića.

U poslednjim trenucima meča bilo je šansi za golove na obe strane, ali su opet bili uspešniji fudbaleri domaćih pred golom rivala. Mitić je zatresao mrežu golmana Stojiljkovića, time je overio svoj het-trik i postavio konačnih 4:1.

Lemind 1953 - Budućnost (Orašje) 4:1 (2:0)

Lemind 1953: Mladenović, Tasić, Ninković, Cakić, Ilić, Stefanović, S. Mitić, L. Mitić, Živković, Cekić, M. Mitić

Budućnost: Stojiljković, Du. Nikolić, Milenković, Mihajlović, Da. Nikolić, Petrović, Stojanović, Cvetković, M. Nikolić, Milenković, Mitić

Ligaški duel ova dva tima igran 4. novembra završen je remijem (1:1), međutim sada je slavio sastav Leminda u kojem se istakao letnji novajlija, Mitić sa tri pogotka.