NA "BUBNJU" NIŠTA NOVO: Igrači Jagodine pored velikog broja prilika mrežu Cara pogodili samo dva puta!

09.04.2023

15:24

Imali su i domaći fudbaleri par prilika, ali je njihovo samopouzanje ozbiljno poljuljano..

U okviru 21. kola Srpske lige Istok, niški Car Konstanin ugostio je na 'Bubnju' ekipu Jagodine. Prvi duel ova dva tima igran u Jagodini završen je pobedom domaćina rezultatom 4:1.

Gosti su bolje ušli u meč i već u trećem minutu su mogli do prednosti. Nakon centaršuta po desnoj strani koji je uputio Nikola Ignjatović, lopta je stigla do Dragana Ignića čiji je udarac završio iznad gola.

Nastavili su gosti sa ofanzivnom igrom, igrao se 11. minut kada su imali izglednu priliku, ali je posle asistencije Bogdanovića, Ranđelov uputio udarac preko prečke.

Do kraja poluvremena ređale su se prilike Ranđelova, Ignića, Bogdanovića, ali je mreža golmana Perića ostala netaknuta.

Mogli su domaći na isteku 31. minuta da iznenade protivnika, i dođu do vođstva, ali je udarac Ristića zatresao samo spoljni deo mreže.

I pored velikog broja prilika za igrače Jagodine, na poluvreme se otišlo rezultatom 0:0.

Odmah na startu drugog dela igre, posle greške odbrane domaćeg tima lopta je stigla do Ranđelova koji je šutirao u suprotni golmanov ugao, 1:0 za Jagodinu.

Nastavili su gosti sa dobrom igrom i nakon kontre u 55. minutu stigli do dupliranja prednosti, 2:0.

Imali su domaći igrači dve ozbiljnije prilike iz slobodnih udaraca iz izglednih pozicija, ali je u jednoj golman Kovačević bio siguran, dok je u drugoj lopta prošla pored stative.

Do poslednjeg sudijskog zvižduka gosti su imali veliki broj prilika za novo uvećanje prednosti, ali im to nije pošlo za nogom.

Mogli su i domaći u par prilika barem do jednog gola, ali je završnica bila "traljava".

Car Konstantin - Jagodina 0:2 (0:0)

Car Konstantin: Perić, Krivokapić, Stamenković, Lazić (od 73' Pavlović), Dušanić (od 73' Mitić), Petrović (od 73' Velinov), N. Todorović, Nikolić, Živić (od 25' Filipović), Ristić (od 47' M. Todorović), Jović

Jagodina: Kovačević, Đorđević (od 71' Ilić), Galić, F. Gajić, Cmijanović (od 71' Marković), Bogdanović, Ignić (od 59' Kocić), Janković (od 46' Jocić), Kostić, Ranđelov, Čakić (od 81' N. Gajić)

U sledećem kolu ekipa Jagodine dočekuje Pčinju, dok će sastav Car Konstantina gostovati u Svilajncu, timu Radničkog.