VOŽD IZDRŽAO SVE NALETE LIDERA: Rani gol u mreži Osipaonice je u velikoj meri odlučio dalji tok utakmice!

27.03.2023

22:40

Veliki broj promašaja gostujućih igrača doveo je do podele bodova na kraju.

Svi mečevi 13. kola Prve gradske lige Smederevo igrani su u nedelju. Lider na tabeli je gostovao ekipi Vožd 2020. U prvom susretu ova dva tima sastav Osipaonice je na svom terenu slavio rezultatom 8:1.

Na otvaranju prolećnog dela prvenstva jesenji prvak je na gostovanju savladao Godomin minimalnim rezultatom, dok je ekipa Vožda takođe igrala van svog terena i oni su sa sastavom Železničara odigrali utakmicu bez golova.

Pred oko 60 gledalaca u Vodnju viđena je jako tvrda utakmica u kojoj su se na startu bolje snašli domaći igrači.

Igrao se 22. minut kada je Stefan Petković odlično primio loptu, zatim je sa njom ušao u šesnaesterac i skoro u situaciji 1 na 1 zatresao je levi ugao golmanove mreže, 1:0 za Vožd.

Do kraja poluvremena igrači Osipaonice su krenuli dosta ofanzivije što je rezultiralo učestalim napadima na gol Đorđevića, ali je u dve veoma dobre situacije lopta završila na gornjem okviru gola.

Vredno pomena u prvih 45 minuta jesu i dva žuta kartona, po jedan na obe strane zbog bezobzirnih startova.

U drugom poluvremenu domaći tim je svoju igru orijentisao da pre svega sačuva prednost koju ima, i da ukoliko se ukaže prilika iz kontra napada opet zatrese mrežu Osipaonice.

U 55. minutu Aleksandar Bečmenović volej udarcem sa nekih 14 metara šalje loptu u golmanov desni ugao, 1:1.

Do kraja susreta vršili su pritisak igrači Osipaonice na odbranu domaćina, ali su svi njihovi naleti uspešno odbijeni.

Pokušao je trener gostiju Marko Lazić izmenama da promeni stanje na terenu, ali to ipak nije bio slučaj ovoga puta.

Utakmica je na kraju završena podelom bodova, ovo je prvi takav ishod za ekipu Osipaonice ove sezone.

Vožd 2020 (Vodanj) - Osipaonica 1:1 (1:0)

Vožd: Đorđević, Milošević, Milosavljević (od 76' Mihajlović (od 90' Jovanović)), Nikolić, Tomić, Popović, Pajović, Radosavljević, Ilić, Petković, Sinadinović (od 72' Milovanović)

Osipaonica: Đurđević, N. Đorđević, Živanović, Nikolić, Gitarić, Mihailović (od 46' Milošević (od 74' Mitrović)), Simić (od 46' Glišić), A. Đorđević (od 84' Đ. Đorđević), Nikolić (od 70' Marinković), Marjanović, Bečanović

Prvom podelom bodova jesenji prvak je i dalje ostao na prvoj poziciji, ali je sada prednost u odnosu na prvog pratioca smanjena na devet bodova, dok je ekipa Vožda na četvrtom mestu na tabeli.

U sledećem kolu ekipa Vožda gostuje Godominu, dok Osipaonici gostuje tim Ravnog Gaja.