PREPOROĐENI LOKOSI "PRESLIŠALI" ŠUMARE: Četiri od ukupno šest golova na meču završila su u mreži lidera na tabeli!

27.03.2023

20:55

Domaći igrači su dva puta stizali zaostatak, ali su gosti svaki put ponovo zatresli mrežu.

U okviru drugog kola prolećnog dela prvenstva Gradske lige Subotica, lider na tabeli ugostio je sastav Lokomotive. Prvi duel ova dva tima dobila je ekipa Kelebijske šume koja je slavila na gostovanju rezultatom 3:0.

U prvom kolu nastavka prvenstva jesenji prvak je slavio na gostovanju rezultatom 6:0, dok je Lokomotiva pred svojim navijačima poražena od drugoplasiranog Vinogradara sa 2:1.

Odličnu igru u prvih pola sata igre krunisali su gosti sa dva gola u mreži Nenada Jurića.

Prvo je u 15. minutu Slaviša Todorović doneo prednost Lokomotivi.

Bogdan Đukanović je svojim golom duplirao prednost gostujućeg tima u 32. minutu.

Samo tri minuta kasnije Nikola Sovilj, uspeo je da prepolovi zaostatak Kelebijske šume, 2:1 za goste. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Gosti slave novi pogodak u mreži lidera na tabeli

Šumari dosta bolje ulaze u drugo poluvreme što rezultira brzim golom u mreži Tomanića. Rezervista Žarković koji je na teren ušao u 33. minutu uspeo je da donese izjednačenje svom timu.

Do 75. minuta nije bilo promene rezultata, a onda je viđena verovatno najlepša akcija na meču.

Čast da odličnu akciju gostiju završi imao je Vojislav Ignjatov koji je opet vratio prednost na strani Lokomotive.

Pokušavali su domaći da opet dođu do izjednačenja, ali im to nije polazilo za nogom. Odlična igra Lokomotive krunisama je još jednim golom u mreži Jurića kojim je i stavljena tačka na ovaj meč.

Rezervista Nenad Savić je samo tri minuta po ulasku u igru postigao četvrti gol za goste pred sam kraj susreta za konačnih 4:2.

Kelebijska šuma - Lokomotiva 2:4 (1:2)

Kelebijska šuma: Jurić, Laban (od 33' Žarković), Čiča, Petrović (od 33' Mirašević), Sovilj, Popović, Bursać, Spremo (od 76' Maslovara), Kolundžić, Radovanović, Ćurčić (od 80' Stojanović)

Lokomotiva: Tomanić, Jukić, Lazić, Ćetković (od 80' Nj. Đukanović), Vučković, Tomišić (od 46' Kujundžić), Građin, B. Đukanović, Todorović (od 70' Prijić), Ignjatov, Stojanović (od 88' Savić)

Ovom pobedom ekipa Lokomotive je napredovala na tabeli i sada se nalazi na sedmoj poziciji, dok je sastav Kelebijske šume i dalje na prvom mestu, ali je sada prednost u odnosu na prvog pratioca četiri boda.

U sledećem kolu Lokomotiva dočekuje Čantavir, dok ekipa Kelebijske šume gostuje Graničaru iz Kelebije.