(VIDEO) DURENT SRUŠIO JANISA I DRUGARE: Šampion je PAO, Dončić neprepoznatljiv u NOVOM PORAZU Dalasa!

19.01.2021

08:15

Košarkaši Bruklin Netsa pobedili su Milvoki Bakse sa 125:123.

Luka Dončić

Bila je ovo veoma interesantna utakmica, koja je rešena u samoj završnici.

Domaći su uglavnom imali prednost, sredinom trećeg kvartala i dvocifrenu, međutim, Baksi su uspeli da od meča naprave dramu i u finišu povedu.

Ipak, presudio je Kevin Durent, koji je pogodio poslednju trojku na meču i tako postavio konačan rezultat.

Najefikasniji kod pobedničke ekipe bio je Džejms Harden sa 34 poena, 12 asistencija i šest skokova, dok je Durent dodao 30, uz devet skokova i šest asistencija.

Kod Milvokija je najbolji bio Janis Adetokumbo sa 34 poena i 12 skokova, a najveću pomoć je imao u Krisu Midltonu.

On je utakmicu završio sa 25 poena, a imao je i po četiri skoka, odnosno asistencije.

Košarkaši Dalas Maveriksa poraženi su treći put uzastopno u NBA ligi.

Njih su ovoga puta nadigrali Toronto Reptorsi rezultatom 116:93.

Najbolji igrač Dalasa Luka Dončić nije bio u svom prepoznatljivom elementu i završio je utakmicu tek kao treći strelac u svojoj ekipi, iako je na terenu proveo najviše minuta, 35.

Srpski centar Boban Marjanović je odigrao tek nešto više od tri minuta i nije uspeo da se upiše ni u jednu statističku kolonu.

Šampioni NBA lige Los Anđeles Lejkersi doživeli su poraz na svom parketu od Golden Stejt Voriorsa rezultatom 115:113.

Najzaslužniji za pobedu gostiju bio je Stef Kari, koji je ubacio 26 poena, a imao je i sedam asistencija.

Lejkersi su vodili čitavu utakmicu, u jednom trenutku imali i +19, ali se Voriorsi nisu predavali i u finišu stigli do preokreta i trijumfa.

Košarkaši Memfis Grizlisa savladali su Finiks Sanse sa 108:104 u još jednom meču koji je rešen u samo završnici.

Pobedu je ostvario i Čikago, na svom terenu, nad Hjuston Roketsima rezultatom 125:120.