UZBUDLJIV DAN U KATARU: Dve pobede favorita i prvi remi na Mundijalu (VIDEO, FOTO)

21.11.2022

07:59 >> 23:26

Posle dugo čekanja, konačno je startovalo Svetsko prvenstvo u fudbalu, a sve najbitnije iz drugog dana takmičenja možete pratiti na live blogu portala Republika.rs.

Geret Bejl protiv reprezentacije SAD

Prvog dana Svetskog prvenstva u Kataru videli smo otvaranje turnira, a zatim i utakmicu između Ekvadora i domaće selekcije, koju je južnoamerička reprezentacija rutinski rešila u svoju korist, rezultatom 2:0, a strelac oba pogotka je bio Ener Valensija.

Domaća selekcija se nije najbolje prikazala na otvaranju prvenstva, što su Ekvadorci iskoristili i stigli do tri vrlo vredna boda u borbi za osminu finala.

DRUGI DAN MUNDIJALA

23:20 - Bufon neće podržavati Srbiju u Kataru, štaviše narednog ponedeljka navijaće protiv nje!

22:50 - FIFA preti Belgijancima da će im biti zabranjeno da nastupaju na Mundijalu, ukoliko ne sklone jedan natpis sa dresa.

22:35 - Lionel Mesi je potvrdio da mu je ovo poslednja prilika da osvoji Svetsko prvenstvo.

22:20 - As Barselone Rafinja želi da se poigrava sa Srbijom i to ne krije.

22:10 - Rišarlison je pred meč Brazila sa Srbijom poručio - "Oni su bahati".

22:05 - Ukoliko reprezentacija Srbije prođe u osminu finala Mundijala, kao podrška bi joj stigao naš legendarni as.

SAD - Vels 1:1 (1:0)

22:00 - Kraj! Utakmica je završena rezultatom 1:1. Reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država je povela u 36. minutu preko Timotija Vee, sina legendarnog Džordža Vee. Međutim, u drugom poluvremenu su opasniji bili Velšani, koji su nagrađeni u 82. minutu, kada je kapiten Geret Bejl iz penala doneo bod svojoj reprezentaciji.

21:42 - GOOOOOOOOL! Geret Bejl donosi izjednačenje Velsu u 82. minutu sa bele tačke! Kapiten evropske reprezentacije je sjajno izveo penal, koji je prethodno sam i izborio.

21:36 - Velšani stiskaju Amerikance, napadaju, šutiraju, ali ne uspevaju da zatresu mrežu Meta Tarnera. Do kraja meča je ostalo još 15 minuta, plus sudijska nadoknada.

21:21 - Bez ikakvih uzbuđenja u prvoj trećini nastavka meča.

21:06 - Počelo je drugo poluvreme.

20:50 - Poluvreme! Sjedinjene Američke Države vode minimalnim rezultatom, a jedini gol je postigao Timoti Vea u 36. minutu utakmice.

20:37 - GOOOOOL! Amerika je povela sa 1:0, posle munjevite akcije koju su izveli Pulišić i Vea! Strelac je na kraju bio as Lila, koji je proturio loptu pored nemoćnog Henesija.

20:30 - Posle pola časa igre, mreže još uvek miruju.

20:15 - Bolje su Ameri ušli u meč, pošto su u desetom minutu bili nadomak vođstva. Međutim, Džošua Sardžent je posle centaršuta pogodio samo stativu, pa nije došlo do promene rezultata.

20:00 - Počela je utakmica SAD - Vels.

19:48 - Veliku pažnju u Kataru privukao je jedan predstavnik medija iz Kostarike, prvenstveno zbog svoje originalne "frizure".

19:45 - Reprezentativac Srbije bi posle Mundijala mogao da napravi transfer karijere i pojača Inter.

19:25 - Drugi dan Mundijala zatvoriće utakmica SAD - Vels, a poznati su sastavi u kojim će rivali izaći na teren stadiona "Ahmad bin Ali".

19:20 - Međunarodni centar za sportske studije (CIES) objavio je listu favorita na Mundijalu. Najveće šanse daju se Brazilu, dok Srbije nema ni u Top 10.

19:05Očekivanja od reprezentacije Srbije u Kataru izneo je bivši predsednik Partizana Dragan Đurić.

Senegal - Holandija 0:2 (0:0)

Fudbaleri Holandije trijumfalno su startovali Mundijal, minimalnom pobedom nad Senegalom - 2:0. Gol odluke za "Lale" postigao je Kodi Gakpo, koji je iskoristio centaršut Frenkija de Jonga, pa je udarcem glavom savladao Mendija, a tri boda evropske selekcije potvrdio je Klasen u nadoknadi vremena.

Podsetimo, prvi meč grupe A odigran je juče, a selekcija Ekvadora nadigrala je domaćina, Katar, sa 2:0.

19:00 - Kraj meča, pobeda "Lala"!

18:59 - GOOOOL! Klasen je potvrdio slavlje Holanđana u "debeloj" nadoknadi vremena!

18:45 - GOOOL! Sjajna reakcija Gakpa, utrčao je ispred Mendija i zatresao mrežu Senegalaca u 84. minutu - 0:1!

18:21 - Sredina drugog dela igre, po jedna sjajna šansa na obe strane (Van Dajk i Dija), još uvek nema golova.

Rat na terenu, ali i na tribinama

18:01 - Počelo je drugo poluvreme.

17:46 - Prvi deo igre završen je rezultatom 0:0.

17:31 - Posle pola časa igre mreže još uvek miruju, izuzetno tvrd meč bez udarca u okvir gola za sada...

17:15 - Bez golova, nekoliko prilika na obe strane i jedna odlična odbrana golmana afričke selekcije Mendija.

17:00 - Počeo je meč između Senegala i Holandije.

16:45 - Navijačica Engleske napravila je "gaf" na stadionu u Kataru, pokazavši grudi, što je izazvalo pravu buru na društvenim mrežama.

16:30 - Na našem portalu možete pročitati sve o Ganimu Al Muftahu, čoveku koji je bio centralna figura ceremonije otvaranja Mundijala.

16:25 - Utakmica Senegal - Holandija počinje u 17 časova, a pred vama su startne postave.

Afrička selekcija će nastupiti u sledećem sastavu: E. Mendi - Sabali, Kulibali, Sise, Dijalo - N. Mendi, Gej, Kujate - Dijata, Dija, Sar.

Sa druge strane, Luj van Gal se opredelio za ovih 11: Nopert - Damfris, De Liht, Van Dajk, Ake, Blind - Brghojs, Gakpo, De Jong - Jansen, Bergvajn.

16:16 - "Orlovi" su održali konferenciju za medije, a zatim su se uputili na trening.

Trening fudbalske reprezentacije Srbije

Engleska - Iran 6:2 (3:0)

16:15 - Osam golova, 14 minuta nadoknade u prvom poluvremenu, 13 u drugom, horor povreda golmana Irana i pobeda Engleske sa 6:2! Sve čari Mundijala na jednom mestu!

16:12 - Posle reakcije iz VAR sobe penal za Iran u 103. minutu meča! Tarebi je uspeo da matira Pikforda i postavi konačnih Engleska - Iran 6:2.

16:02 - Ukupno 24 minuta nadoknade na utakmici Engleska - Iran! Posle 14 minuta u prvom, igraće se još deset minuta u drugom poluvremenu!

16:00 - Demonstracija sile! Englezi vode sa 6:1 golom Griliša!

15:41 - Markus Rašford daje gol posle jednog minuta na terenu! Asistirao mu je Hari Kejn!

15:35 - Iran je smanjio na 4:1! Gol je postigao najbolji igrač ove selekcije Mehdi Tarebi.

15:32 - Englezi vode sa 4:0! U 62. minutu gol je postigao Saka!

15:15 - Počelo je drugo poluvreme utakmice Engleska - Iran.

14:59 - Kraj prvog dela igre, posle čak 14 minuta nadoknade. Engleska se mučila na početku, ali je onda slomila otpor, pa je preko Belingema, Sake i Sterlinga stigla do čak tri gola prednosti.

14:45 - GOOOOL! Engleska postiže odmah i treći gol. Sjajna kontra, Kejn je proigrao Sterlinga, koji odličnim udarcem matira Hoseinija. Englezi deluju moćno.

14:43 - GOOOOL! Engleska stiže do 2:0, strelac je Bukajo Saka. Hari Megvajer je glavom reagovao posle kornera, lopta je došla do Sake, koji majstorskim udarcem donosi drugi gol Englezima.

14:35 - GOOOOOL! Engleska vodi sa 1:0, strelac je Džad Belingem. Odličan napad Engleske, probili su po levom boku, odličan centršut Luka Šoa, a Belingem sjajnim udarcem glavom matira Hoseinija.

14:32 - Velika šansa za Englesku u 32. minutu utakmice. Šutirao je Megvajer, a njegov šut je završio na okviru gola.

14:30 - Sudar Beiranvanda i Hoseinija možete videti OVDE.

14:20 - Beiranvand je probao da nastavi utakmicu, ali ipak nije uspeo, pa će doći do promene na golu U igru će Hoseini, golman Esteglala.

14:10 - I dalje bez šansi na meču, iako su Englezi tražili penal posle jednog kornera. Težak sudar golmana i defanzivca Irana, već par minuta se ukazuje pomoć Beiranvandu, iranskom čuvaru mreže.

14:00 - Sve je spremno za početak prve utakmice današnjeg programa. Prvi napad na utakmici imaju fudbaleri Irana.

13:50 - Džamija u krugu stadiona gde će danas odigrati duel Engleske i Irana.

Kalifa stadion sa džamijom pored

13:35 - Zanimljivo je bilo i u metrou pred meč Engleske i Irana, gde su se navijači obe selekcije našli u istom vagonu.

13:30 - Poznate su i postave prve dve selekcije koje će izaći na teren.

Engleska: Pikford, Tripije, Stouns, Megvajer, Šo, Rajs, Belingem, Maunt, Sterling, Saka i Kejn.

Iran: Beiranvand, Mohamadi, Hoseini, Česmi, Puraliganji, Moharami, Haji Safi, Karimi, Nuralahi, Jahanbakš, Taremi

12:45 - Meč Engleske počinje za nešto više od sat vremena, a navijači ove selekcije su vreme do početka susreta sa Iranom odlučili da "ubiju" igrajući fudbal u Dohi.

Englezi igraju fudbal u Dohi

12:00 - Katar je sinoć oborio neslavan rekord Svetskih prvenstva. Više o tome pročitajte u posebnoj vesti.

11:55 - Novi skandal u Kataru, jedna voditeljka je opljačkana, a nije naišla na pomoć kod lokalnih organa reda.

11:15 - Engleska će biti znatno oslabljena na današnjem meču sa Iranom. Takođe, najavljuje se Hari Megvajer u startnih 11.

09:45 - FIFA je izbacila i zvaničan raspored današnjih duela.

09:40 - Holandija će danas biti oslabljena, pošto zbog povrede neće nastupiti Memfis Depaj.

Memfis Depaj je drugi strelac u istoriji Holandije, iza Van Persija

09:35 - Vrlo interesantna priča stiže od engleskih navijača, koji su bili gosti sina od šeika, a imali su i bliski susret sa lavom.

08:50 - Na pomolu je novi skandal u Kataru, a glavni akteri su Hari Kejn i fudbalska reprezentacija Engleske. Više o tome pročitajte u posebnoj vesti.

08:25 - Pred početak SP u Kataru, u organizaciji portala Republika.rs, održano je i takmičenje za MIS Mundijala, na kome je pobedu odnela Agustina Gandolfo, devojka Lautara Martineza.

08:20 - U Kataru ćemo videti i istoriju, pošto će prvi put pravdu deliti žene. Više o tome pročitajte ovde.

08:05 - Juče smo imali i prvu spornu situaciju, a gol Ekvadora u trećem minutu je poništen, što je izazvalo burne reakcije na društvenim mrežama. Ipak, deluje da su sudije bile u pravu, i da je pogodak opravdano poništen.

08:00 - U jedinoj utakmici jučerašnjeg programa Ener Valensija je upisao dva pogotka, pa će makar do 14 časova biti jedini strelac prvenstva.

08:00 - Danas ćemo na programu imati tri nove utakmice. Program će u 14 časova otvoriti Engleska i Iran, zatim od 17 časova sledi duel Senegala i Holandije, a tri sata kasnije počeće poslednji duel dana, koji će odigrati selekcije Irana i SAD-a.