VALENSIJA RASTUŽIO KATAR: Ekvador rutinski savladao domaćina na otvaranju Svetskog prvenstva! (VIDEO, FOTO)

20.11.2022

09:10

Ekvadorci stigli do tri boda, Katar ostao kratkih rukava na debitantskom meču.

Utakmicom Katar - Ekvador otvoreno je Svetsko prvenstvo u Kataru, a njoj je prethodila svečana ceremonija otvaranja.

Događaje iz Dohe mogli ste da pratite uživo na našem portalu, a to će biti slučaj i narednih dana.

Katar 2022

Svetsko prvenstvo u Kataru traje od 20. novembra do 18. decembra.

PRVI DAN MUNDIJALA:

22:45 - Junak Ekvadora bežao od policije! Sećate li se ove priče i nestvarne glume Enera Valensije i načina na koji je pobegao organima reda? Više možete pronaći na sledećem linku.

KRAJ MEČA - Katar - Ekvador 0:2 (0:2)

Ekvadroci su upisali tri boda na startu Mundijala, junak je bio dvostruki strelac Valensija, koji je mrežu domaćina zatresao u 16. minutu, iz penala, kao i 15-ak minuta kasnije.

Druga utakmica u okviru grupe A biće odigrana u ponedeljak od 17 časova, a sastaće se Senegal i Holandija.

18:40 - Situacija sa povredom Enera Valensije se pogoršala, pa je napadač Ekvadora morao da završi meč u 75. minutu meča.

18:25 - Miran početak drugog dela igre, nakon jednog časa rezultat je nepromenjen - 0:2.

18:10 - Počelo je drugo poluvreme na stadionu "Al Bajt". Ekvador će probati da sačuva dva gola prednosti u nastavku utakmice.

17:47 - Ekvador ima dva gola viška na poluvremenu, ali se u finišu prvog dela igre povredio dvostruki strelac, što je velika briga Južnoamerikanaca.

17:33 - Valensija "sam" pobeđuje Katar! Iskusni napadač je duplirao prednost južnoameričke selekcije, maestralnom reakcijom u kaznenom prostoru - 0:2!

17:18 - Ekvadorci su poveli u 16. minutu golom Enera Valensije iz penala, koji je skrivio golman domaćina Al-Šib - 0:1!

17:03 - Poništen je gol Valensije zbog ofsajda, nakon konsultovanja VAR tehnologije!

Oko sporne situacije detaljnije se možete informisati OVDE.

17:00 - Počeo je meč. glavni sudija je Italijan Danijele Orsato.

16:55 - Pred početak utakmice intoniraju se nacionalne himne Katara i Ekvadora.

Detalj sa treninga "Orlova"

16:15 - Počela je konferencija za medije reprezentacije Srbije kojoj su prosistvovali golman Vanja Milinković-Savić i defanzivac Stefan Mitrović.

15:43 - Počela je polučasovna ceremonija otvaranja Mundijala! Sa stadiona je poslata poruka jedinstva celog čovečanstva, bez obzira na nacionalne razlike, a "ujedinitelj" je upravo najveći fudbalski događaj - Svetsko prvenstvo.

14:50 - Kako izgleda atmosfera na aerodromu u Dohi možete pogledati OVDE.

14:00 - Turbulentno je pred početak Mundijala:

Vanja Milinković - Savić zapalio Srbiju!

Didie Dešan ŠOKIRAO planetu!

Milan Borjan propušta meč protiv Belgije?

13:10 - U 15.40 počinje svečana ceremonija otvaranja Mundijala, umesto u ranije zakazanih 15 i 30. Srpski navijači krenuli su put stadiona, a u metrou na putu ka epicentru današnjeg ludila napravili su šou u Metrou - preneo je "Kurir" sa lica mesta.

12:33 - Fudbaleri Srbije ne čase ni časa. U subotu su stigli u Dohu, a već u nedelju odradili trening.

Selektor Stojković naredio napad na vrh!

12:18 - Kratka istorija Mundijala na portalu Republika.rs!

Đani Infantino

11:37 - Predsednik FIFA Đani Infantino šokirao je svet izjavom da bi i Severna Koreja ukoliko želi mogla da bude domaćin Mundijal.

10:40 - Mesi i Ronaldo "oborili net"

Po mnogima dva najbolja fudbalera svih vremena, Lionel Mesi i Kristijano Ronaldo, prvi put su objavili zajedničku fotografiju i tako zapalili društvene mreže. Kristijano je fotku postavio na svoj Instagram...

10:02 - Bruka i sramota pred otvaranje Mundijala! Duel Ekvadora i Katara namešten - šokantne tvrdnje novinara!

Ogromna tenzija vlada pred ovaj meč jer je domaćin nedavno optužen da je namestio ishod ove utakmice. Naime, poznati novinar Ahdžad Taha koji radi za britanski "ITV" tvrdi da su domaćini podmitili čak osam fudbalera Ekvadora...