ZVEZDA ISPUSTILA POBEDU: Čudan meč u Danskoj, Midtjiland u finišu spasao svoju kožu! (VIDEO)

21.10.2021

18:42

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su 1:1 protiv Midtjilanda u okviru trećeg kola grupne faze Lige Evrope.

Falko u duelu sa igračem Midtjelanda

Nakon neubedljivog prvog poluvremena, crveno-beli su u drugo poluvreme ušli znatno motivisaniji i koncentrisaniji, što je rezultiralo sjajnim pogotkom Mirka Ivanića u 58. minutu, na asistenciju Dionija.

Nakon toga, domaćin polako pojačava pritisak, što rezultira izjednačenjem nakon jednog napada u kome se lopta odbija od stative pravo na nogu Dira.

Zvezda na kraju može da bude zadovoljna rezultatom jer i nakon trećeg kola ne zna za poraz i nalazi se na čelu tabele grupe F.

MIDTJILAND - CRVENA ZVEZDA 1:1

Strelci: /Dir 78 - Ivanić 58/

Stadion: MCH arena          Sudija: Roj Rajnšrajber (Izrael).

Midtjiland (3-4-1-2): Olafson - Dalsgor, Svjatčenko, Dir - Anderson, Kajuste, Envadike, Pulinjo - Evander - Isaksen, Sisto. Klupa: Lesl, Tompson, Kols, Heg, Mabil, Jensen, Čarls, Maroni, Hansen, Biliti, Lind, Simsir.

Crvena zvezda (3-4-2-1): Borjan – Dragović, Degenek, Sanogo – Gobeljić, Srnić, Kanga, Rodić – Ivanić, Falko – Ben. Klupa: Popović, Gordić, Gajić, Pankov, Krstičić, Nj. Petrović, Stanić, Eraković, Lazetić, Dioni, Bakajoko.

TOK MEČA:

Drugo poluvreme:

KRAJ MEČA

91. minut: Odlična pozicija za Ivanića, međutim vezni fudbaler je suviše slabo zahvatio loptu.

86. minut: Sjajna šansa za Dionija, golman Midtjilanda je bio brži.

85. minut: Ulazimo u sam finiš duela, sve smo bliži remiju u Danskoj.

78. minut: 1:1 Dir poravnava rezultat. Lopta prvo pogađa stativu, ali se nesrećno vraća na nogu Dira kome nije bilo teško da zatrese mrežu.

69. minut:
Lind tuče jako iskosa ali Borjan suvereno vlada svojim kaznenim prostorom.

66. minut: Opasan udarac Gelora Kange sa distance.

58. minut: Mirko Ivanić cepa mrežu Midtjilanda, asistent je bio Dioni!

53. minut: Dobra lopta koju je Borjan ispucao ka Benu, ali se omaleni napadač nalazio u ofsajdu.

46. minut: Izmena na poluvremenu, Krstičić je zamenio Srnića.

Prvo poluvreme:

POLUVREME: Bolja igra domaćina, te Zvezda može biti zadovoljna rezultatom 0:0!

42. minut:
Zapretila je konačno i Crvena zvezda, sjajan udarac Falka sa distance zaustavio je golman domaćih.

41. minut: Na mukama je bio Milan Borjan, nakon udarca Pione Sista.

37. minut: Zvezda pod hitno mora da stane na loptu i zaustavi pritisak Midtjelanda.

El Fardu Ben u duelu

35. minut: Midtjeland znatno konkretniji 10 minuta pre kraja poluvremena.

32. minut: Milan Borjan spašava Zvezdu nakon sjajnog udarca Sista.

29. minut: Opasna kontra koju je poveo Isaksen, uputio je dobar udarac sa ivice šesnaesterca, ali je Borjan bio na visini zadatka.

18. minut: Prvi korner za ekipu Midtjilanda, međutim lopta nakon udarca glavom igrača domaćih završava preko gola.

9. minut: Dobar udarac Bena iz daljine slabijom desnom nogom, golman je bio na mestu.

7. minut: Kanga je oprobao udarac sa distance, međutim lopta završava malo pored gola.

4. minut: Prva opasna šansa pred golom crveno-belih, sa 25 metara udarac je oprobao Evander.