DERBI JE OBILOVAO RAZOČARENJIMA: Lider nastavio rasprodaju bodova - Marko Stanković tragičar "romantičara"!

06.03.2024

15:45

Derbi prvoligaškog karavana odigran je na staroj Karaburmi, ali prikazanim na terenu malobrojna publika ne može biti zadovoljna.

Derbi je došao i prošao, ali svakako se u sećanjima ljubitelja fudbala neće dugo zadržati.

Dve prvoplasirane ekipe pred ne baš velikim brojm navijača, nakon prave uspavanke u prvom poluvremenu, pružile su nešto zanimljiviju predstavu u nastavku susreta, ali ono što je bilo najvažnije, golova, nije bilo.

Ovim duelom nastavljena je crna serija OFK Beograda koji sada nakon tri prvenstena kola ima samo jedan osvojeni bod, dok ekipa sa "Toyo Tires Arene" može biti zadovoljnija podelom plena, ali je jasno da ih u nastavku takmičenja očekuje velika borba kako bi ostvarili primarni cilj.

Prva liga Srbije, 23. kolo:

Stadion: Omladinski stadion

OFK Beograd (Beograd) - Inđija Toyo Tires (Inđija)
0:0

- Drugo poluvreme:

Igraće se još tri minuta.

86. min: Dvostruka izmena u redovima Inđije Toyo Tires. Umesto Đorđevića i Kukolja, u igri su Vrbić i Tešić.

85. min: Još jednom Marko Stanković propušta priliku. Ovoga puta probao je glavom, ali je ishod bio identičan prethodnoj šansi.

82. min: Umesto Ilića do kraja meča u plavo-belom dresu nastupiće mladi Halabrin.

80. min: Sjajan udarac iz voleja Marka Stankovića sa ivice šesnaesterca, ali lopta odlazi tik iznad prečke gostujućeg gola.

72. min: Nova izmena u ekipi gostiju. Izlazi Maričić, a na terenu je sada Subotić.

71. min: Žuti karton: Dušan Plavšić (OFK Beograd)

70. min: Sjajna prilika za goste, ali golman Popović blagovremeno interveniše.

68. min: Dvostruka izmena u OFK Beogradu. Izlaze Georgijević i Nikola Mituljikić, a u igru ulaze Stoisavljević i Marko Stranković.

Jedna od boljih prilika domaće ekipe

66. min: Ubačena je lopta iz slobodnog udarca u kazneni prostor OFK Beograda, ali problema za odbranu domaćina nije bilo.

64. min: Žuti karton: Miloš Petrović (Inđija Toyo Tires)

62. min: Dvostruka izmena u redovima zeleno-belih. Iz igre su izašli Radosavljević i Janjić, a na teren ulaze Grbović i Mihajlović.

57. min: Sjajnu priliku imali su domaći fudbaleri. Tri puta su igrači u plavo-beloj sportskoj opremi upućivali udarce ka golu Inđije Toyo Tires, ali je lopta svaki put blagovremeno izblokirana od strane defanzivaca gostiju.

Gostujući fudbaleri su agilniji na početku drugog poluvremena.

47. min: Nakon prekršaja gosti su ubacili loptu u kazneni prostor OFK Beograda, ali su defanzivci "romantičara" blagovremeno intervenisali.

Počelo je drugo poluvreme u nadi da će igrači na terenu pružiti bolju partiju.

- Prvo poluvreme:

Kraj prvog poluvremena.

45. min: Najbolja prilika za OFK Beograd. Uputio je udarac Saša Marković sa ivice šesnaesterca, ali je lopta završila daleko van okvira gola.

32. min: Najbolja prilika za Inđiju Toyo Tires da stigne do prednosti, ali je Popović bio brži od napadača zeleno-belih.

Uspavanka na Omladinskom stadionu

31. min: Nagoveštaj opasnijeg napada OFK Beograda, ali je pas Saše Markovića ka Nikoli Mituljikiću bio neprecizan.

29. min: Kontranapad gostiju, ali je Germanović u psolednjem trenutku uspeo da loptu izbaci u korner.

25. min: Žuti karton: Miroslav Maričić (Inđija Toyo Tires)

20. min: Nakon greške golmana Popovića viđen je i prvi udarac u okvir gola, ali čuvar mreže "romantičara" nije imao teži posao da "ukroti" loptu.

17. min: Pokušao je Nikola Mituljikić da pobegne defanzivcima Inđije Toyo Tires, ali je brži bio čuvar mreže Tasić koji je otklonio potencijalnu opasnost.

Uglavnom se igra između dva šesnaesterca, bez prilika za pogodak.

5. min: Prvi korner za gostujuću ekipu, ali ozbiljnije prilike nije bilo.

3. min: Prvo ubacivanje lopte u šesnaesterac gostiju. Učinio je to Saša Marković iz slobodnog udarca, ali su Iđijci bez većih problema intervenisali.

Sa centra su krenuli fudbaleri OFK Beograda.

Lep dan u Beogradu, ali i pored činjenice da se sastaju dve prvoplasirane ekipe, na staroj Karaburmi se okupilo tek par desetina ljubitelja fudbala.

Sve je spremno za početak derbija

- Startne postave:

OFK Beograd (Beograd): Popović, Plavšić,Georgijević, Ilić, Knežević, Marković, Vujadinović, Đermanović, N. Stanković, Ademi, N. Mituljikić.

Inđija Toyo Tires (Inđija): Tasić, Kukolj, Mitrović, Popović, Maričić, Đorđević, Vuković, Janjić, Desančić, Mijailović, Radosavljević.

- Uoči velikog derbija:

Na startu prolećnog dela sezone vodeće ekipe prvoligaškog karavana nisu pružile ono što se od njih očekivalo, a to se prevashodno misli na OFK Beograd. "Romantičari" su u dve prolećne premijerre doživeli isto toliko poraza.

Jesenji šampion je prvo poklekao u Čelarevu gde je minimalnim rezultatom 1:0 poražen od RFK Novog Sada 1921, da bi prethodnog vikenda u prestoničkom derbiju sa stare Karaburme bodove odneo i RFK Grafičar koji je slavio rezultatom 2:0.

Sa druge strane Inđija Toyo Tires je u premijernom susretu u 2024. godini doživela poraz na terenu sa veštačkom travom stadiona "Rajko Mitić" od popularnih "grafosa", ali su se na pobednički kolosek vratili u vikendu za nama, s obzirom da su na domaćem terenu savladali šabačku Mačvu rezultatom 3:1.

- Prvi ovosezonski duel:

Prvi ovosezonski meč između predstojećih rivala odigran je u okviru osme takmičarske runde na "Toyo Tires Areni" 22. septembra prethodne godine, a OFK Beograd je slavio rezultatom 2:0.

Golove za "romantičare" na tom susretu postigli su Aleksandar Đermanović u 31. i Saša Marković u 45. minutu susreta.

- Međusobni dueli:

Od sezone 2007/08 OFK Beograd i Inđija Toyo Tires su odigrale ukupno sedam duela od kojih pet u borbi za bodove, a dva u nacionalnom kupu.

Interesantno je napomenuti da niti jedan meč nije okončan bez pobednika, a "romantičari" su slavili čak šest puta doke je jedino duel koji je odigran 1. aprila 2017. godine pripao inđijskim fudbalerima rezultatom 3:1.

Istovremeno je ostvaren i gol koeficijent 13:8 u korist plavo-belih.