ŠOK NA STAROJ KARABURMI: Prvi mačići se u vodu bacaju - Vrščani slavili u prestonici! (FOTO GALERIJA)

Autor: Vladimir Vorih

13.07.2023

17:23

Pred "romantičarima" je još mnogo rada.

Fudbaleri OFK Beograda pripremaju se za učešće u proligaškom karavanu, prvom nakon dugih šest godina, ali u meču protiv budućeg rivala u borbi za bodove, nisu ostvarili željeni rezultat.

"Romantičari" su u prethodnoj sezoni stigli do šampionske titule u okviru beogradske grupe srpskoligaškog karavana čime su obezbedili i plasman u Prvu ligu Srbije, dok su Vrščani u navedenom takmičenju, prethodne sezone predstavljali jedno od prijatnijih iznenađenja, ali su na kraju ipak morai kroz plej-aut fazu da se bore za očuvanje statusa.

I pored izuzetno toplog vremena, plavo i crveno-beli su na "Omladinskom stadionu" pružili zanimljivu fudbalsku predstavu u kojoj su gosti slavili rezultatom 2:1.

Pogotkom Braunovića u 9. minutu meča OFK Vršac je stigao do prednosti i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Poravnanje rezultata doneo je iskusni Andrija Kaluđerović u 58. minutu, da bi konačan rezultat postavio Plažić tri minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka.

- Prijateljska utakmica:

OFK Beograd (Beograd) - OFK Vršac (Vršac) 1:2 (0:1)

Stadion: Omladinski stadion:

Strelci: Kaluđerović u 58. minutu za OFK Beograd; Braunović u 9. i Plažić u 87. minutu za OFK Vršac

Rezultat ovog susreta jasno pokazuje da je pred trenerom Simom Krunićem veliki rad kako bi plavo-beli spremno dočekali početak borbe za bodove.