VAŽNOST JE UČINILA SVOJE: Revija remija u prvoligaškom karavanu - borba za baraž vodiće se do poslednjeg kola!

Autor: Vladimir Vorih

26.04.2023

20:43

Ista meta, isto ostojanje...

Druga runda plej-of faze Prve lige Srbije donela je dva remija u četiri odigrana prvenstvena susreta.

Pored IMT-a koji je rezultatom 3:1 slavio u Sremskoj Mitrovici, trijumf u drugoj rundi plej-of faze prvoligaškog karavana zabeležili su i "kanarinci", dok su mečevi u Pančevu i na stadionu "kraj Studenjaka" okončani podelom bodova.

- Železničar (Pančevo) - RFK Grafičar (Beograd) 2:2 (1:0)

Veliki derbi ove takmičarske runde odigran je na stadionu Sportskog centra "Mladost" u Pančevu gde su domaći Železničar i ekipa RFK Grafičara podelili bodove, a slobodno se može reći da su domaći ovakvim ishodom zadovoljniji, s obzirom da je bodovna razlika nepromenjena.

Luka Petrović je doveo "pančevačku dizelku" do prednosti u 26. minutu, da bi "grafosi" u nastavku susreta uspeli da preokrenu rezultat golovima Pavla Ivelje u 48. i 85. minutu.

Remi u velikom derbiju

- RFK Novi Sad 1921 (Novi Sad) - Inđija Toyo Tires (Inđija) 2:0 (1:0)

Na stadionu u Čelarevu viđena je revija kartona i na kraju dva pogotka kojima je RFK Novi Sad 1921 zabeležio trijumf kojim se vratio u borbu za plasman u baraž za popunu Supr lige Srbije.

Na isteku pola sata igre Milan Jokić je sa bele tačke doneo rezultatsku prednost, a pre toga je Đorđe Kukolj zaradio direktan crveni karton.

U nastavku susreta Regan Obeng je usled druge javne opomene već u 48. minutu susreta morao da napusti teren, a konačan rezultat meča postavio je Milorad Balabanović u 59. minutu.

- Radnički (Novi Beograd) - Jedinstvo (Ub) 1:1 (1:1)

"Kraj Studenjaka" sve je rešeno tokom prvih 45 minuta igre. Gosti su preko Marka Adamovića stigli do prednosti u 32. minutu susreta, da bi samo šest minuta kasnije konačan rezultat postavio Miloš Gordić.

Do kraja meča beležimo samo drugi žuti karton Igora Milanovića koji je pre poslednjeg sudijskog zvižduka morao da napusti meč.