ODLIČAN MEČ I NOVA POBEDA SASTAVA VOJE GAČIĆ: Nalete ekipe iz Bavaništa zaustavio danas odlični Tešović!

21:38

Još jedan odličan meč i nova pobeda ekipe Voja Gačić i pripremnom periodu.

Član Opštinske lige nastavlja da uzima "meru" članovima iz višeg ranga.

Danas je kod hale sportova u Pančevu odigran novi prijateljski meč, ovoga puta ekipa Voja Gačić ugostila je sastav BSK Bavaništa. Član Druge južnobanatske lige na zimsku pauzu otišao je sa šeste pozicije na tabeli.

U prvom poluvremenu viđen je potpuno ravnopravan meč, egal na svim delovima terena, ali su domaći pred odlazak na desetominutnu pauzu uspeli da dođu do vođstva.

Igrao se 43. minut kada je prelepim udarcem Marka Božića savladan golman BSK-a, 1:0.

Ohrabljeni prednošću, posle pauze domaći igrači ubrzo istu dupliraju. Posle nekoliko dodvanja lopta stiže do Kosorića koji je šalje u kazneni prostor protivnika, odličnim trzajem glavom Ćirić šalje loptu pod prečku, 2:0.

Posle drugog gola na meču, dodatno se podigao nivo ofanzive i presinga po celom terenu. Mogli su igrači Voje Gačić da dođu do novog uvećanja prednosti, ali nije bilo koncentracije u završnici.

Kako to obično biva u fudbalu, posle promašaja na jednoj strani, stiže kazna na drugoj. Nekoliko puta je golman Tešović bio junak svog tima, ali u 87. minutu je morao da se pomiri sa kapitulacijom.

Miloš Antić uspeo je da prepolovi prednost protivnika, ali do kraja meča nije bilo promene rezultata, 2:1.

Iz domaćeg tabora su posle nove pobede u pripremnom periodu poručili:

- Čestitke protivniku na odličnoj utakmici i želimo im puno sreće u nastavku prvenstva. Nismo brijirali kao što smo navikli da to gledamo, ali smo odigrali pametno i sigurno i na kraju se to isplatilo. Ova ekipa iz dana u dan igra sve sigurnije i bolje, bilo je i određenih slabosti koje su se danas ispoljile, ali se nadamo da ćemo ih do takmičarskih mečeva potpuno ukloniti.

Voja Gačić - BSK Bavanište 2:1 (1:0)

Voja Gačić: Tešović, Obradović, Balog, Janačković, Kastratović, Kotlajić, Kosorić, Ivanov, Čalić, Božić, Ćirić

Igrali su još: Dalipi, Radenković, Babić, Dukovski i Okuka

BSK: Stojilković, Dragan, Savin, Ivanović, A. Ilić, Z. Stošić, Trifkanović, D. Petrov, Jankov, Grujičić, Ilić

Igrali su još: Marinković, Antić, V. Ilić, Nika, Jovanović, Savić, D. Petrov, Stojadinović