ZAGREVANJE ZA MONAKO! Partizan STOTKOM deklasirao FMP! Panterov POVRATAK u velikom stilu! (VIDEO)

02.12.2023

22:48

Košarkaši Partizana pobedili su FMP u Železniku rezultatom 61:105 (10:23, 9:30, 14:26, 28:26) u 10. kolu AdmiralBet ABA lige.

Sigurnom igrom i ubedljivim trijumfom, crno-beli su brzo “preboleli” prošlonedeljni šok i poraz u Stožicama, pa su sav bes iskalili nad nemoćnim “panterima” i vratili se na pobednički kolosek.

Branilac titule je bolje ušao u meč i na krilima Kevina Pantera brzo slomio “kandže” panterima iz Železnika. Uželeo se igre kapiten crno-belih, koji je tek u pobedi nad PAO zaigrao posle jednomesečne pauze, a da se već vratio u formu potvrdio je u ovom duelu.

Partizan je brzo stigao do ubedljive prednosti, na krilima Pantera i Kabokla prednost Obradovićevog tima išla je u uvodnom period na maksimalnih 14 poena viška (4:18), ali su na prvi mali odmor otišli rezultatom 10:23.

FMP - PARTIZAN 61:105 (10:23, 9:30, 14:26, 28:26)

Dvorana: U Železniku. Sudije: Saša Pukl, Sašo Petek, Dragan Porobić.

FMP: Votson 10, Živanović 12, Subotić, Pavićević 9, Stepanović 9, Voker 3, Simović 5, Matović , Gagić, Ašćerić, Luk 3, Beson 10.

PARTIZAN: Vukčević 16, Ledej, Drezgić 6, Avramović 11, Koprivica 16, Panter 16, Smailagić 3, Jaramaz 6, Nanali 11, Ponitka 9, Kaboklo 11.

Serijom 0:13 klub iz Humske je otvorio drugu četvrtinu i praktično tada rešio sva pitanja oko neizvesnosti u ovom meču. Uključili su se potom sa koševima Vukčević i Koprivica s nekoliko atraktivnih “zakucavanja”, te je vođstvo Partizana dostizalo i ogromnih 35 koševa (16:51), ali se na poluvreme otišao s rezultatom 19:53.

Pružili su Stefanovićevi izabranici nešto jači otpor u trećoj deonici, koju su takođe izgubili, međutim, sa više postignutih poena (14). Partizan je rutinski otaljavao posao i na kraju došao do sedmog trijumfa u 10 odigranih mečeva, uz tri poraza. FMP je novim neuspehom ostao na tri pobede i sedam neuspeha.

Ipak, ovo je najteži poraz FMP Železnika ikada u AdmiralBet ABA ligi. Nikada većom razlikom "panteri" nisu izgubili u regionalnom takmičenju. Slovenačka Olimpija ih je 2010. godine savladala (95:54) sa plus 41, a sada je Partizan slavio 44 razlike. Zanimljivo ovo je najveća pobeda Partizana u gostima ikada u istoriji regionalnog takmičenja.

Najefikasniji u timu crno-belih bili su Balša Koprivica, Tristan Vukčević i Kevin Panter, svi su postigli po 16 poena, a navijače šampiona može da računa sjajna igra kapitena koji je ponovo zablistao kao i pre povrede.

Čak šestorica igrača Partizana završili su duel dvocifreni, dok su po 11 koševa dali: Džejms Naneli, Aleksa Avramović i Bruno Kaboklo. Kod FMP izdvojili su se Živanović sa 12, dok su Beson i Votson postigli po 10 poena.

Bila je ovo sjajna uvertira Obradovićevih učenika pred dolazak Monaka u 12. kolu Evrolige, koje je na programu već 5.decembra u Štark areni.

TOK MEČA:

DRUGO POLUVREME

ČETVRTA ČETVRTINA

Kraj utakmice 61:105!

39. minut - Tehnička za Jaramaza, za koga je meč završen pošto mu je to peti faul. Balša Živanović daje trojku 58:100, koju odmah vraća Vukčević 58:103.

38. minut - Drezgić postiže stoti poen za Partizan u ovom meču 53:100, polovičan je bio s penala, kao i Živanović kod FMP 54:100.

37. minut - Ostin Luk precizan u šutu za tri 48:97, zatim i Marko Pavićević "zakucava" 50:97, kod Partizana precizan mladi Drezgić 50:99. Ide trojka i za FMP 53:99.

36. minut - Vukčević pogađa jedno od dva bacanja 45:94, da bi se onda sjajno snašao Aleksa i poentirao pod faulom 45:96. Iskoristio je Avramović i dodatno bacanje 45:97.

35. minut - Aleksa Avramović s velike udaljenosti daje trojku 43:91, a Votson preko Koprivice postiže koševe 45:91. Potom Jaramaz precizan 45:93.

34. minut - Votson je bio precizan, rezultat je 43:86 u korist gostiju. Ognjen Jaramaz je pogodio dva od tri bacanja, pošto je fauliran u šutu za tri 43:88.

33. minut - Aleksa Stepanović vezuje četiri poena i sada je 41:82. Posle faula nad Koprivicom koji je poentirao za 41:84, Balša je promašio dodatan penal, a Vukčević brutalno zakucao za 41:86.

32. minut - Luk je pogodio za 37:82, ali onda promašio dodatno bacanje.

31. minut - Nejt Votson ponovo otvara deonicu poenima 35:79. Mladi Savo Drezgić postiže svoje prve poene i to trojku za 35:82.

Počela je poslednja četvrtina.

Pred završnih 10 minuta, FMP - Partizan 33:79!

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Ponitka "kuca" u kontri i povećava na 33:79. Kraj treće četvrtine!

29. minut - Ugo Beson postiže trojku 31:73, na šta odogvara Koprivica "zakucavanjem" 31:75. Sada je precizan i Živanović kod FMP - 33:75, uzvraća Ponitka 33:77.

28. minut - Aleksa Stepanović je promašio oba slobodna bacanja, dok kod Partizana Avramović nije precizan u šutu za tri. Fauliran je Ponitka koji ide na "penale".

Neumoljiv je poljski reprezentativac sa bacanja 28:73.

27. minut - Bruno Kaboklo siguran sa linije penala 28:71, sva tri je iskoristio.

27. minut - Panter na drugi obruč poentira 25:68, kod FMP Beson pogađa jedno bacanje za 26:68, pa Balša Živanović precizan 28:68.

26. minut - Evo druge trojke za Pantera, kojom Partizan ide na 41 razlike, sada je 25:66.

25. minut - Smailagić je promašio prvo, a pogodio drugo bacanje 24:63. Stepanović precizan jednom sa penala kod FMP 25:63.

24. minut - Vraća trojku Voker i smanjuje 24:60. Kapiten Partizana Panter realizuje oba slobodna bacanja 24:62.

Džejms Naneli "zakucava" loptu u obruč FMP

23. minut - Nesportska Simoviću, Ponitka precizan oba puta s penala 21:57, a onda "cepa" mrežicu Kevin Panter za tri poena 21:60.

21. minut - Nejt Votson otvara drugo poluvreme poenima 21:53, na drugoj strani precizan je Kaboklo 21:55.

PRVO POLUVREME

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Simović postiže trojuku 19:51, a Naneli iz igre 19:53. Kraj prvog poluvremena!

19. minut - Simović promašuje trojku, a pod košem FMP Koprivica "lomi obruč" za 16:51.

18. minut - Opet "zakucavanje", sada u režiji Nanelija 16:49.

17. minut - Pavićević postiže koševe za FMP 16:42, ali vraća Aleksa trojkom 16:45, pa još jednom Avramović za 16:47.

16. minut - Balša Koprivica pogađa oba penala 12:40, pa onda još jednom pod faulom 12:42 za najvećih 30 razlike.

15. minut - Upisuje se i Ognjen Jaramaz, rezultat je 10:36, a Partizan pravi 0:13 u ovoj četvrtini. Aleksa Stepanović je prekida koševima sa penala 12:36. Uzvraća odmah Koprivica 12:38.

14. minut - Zakucavanje Balše Koprivice i serija 0:11 se nastavlja, Partizan vodi 10:34.

12. minut - Naneli povećava na 10:30, a potom još jednom pogađa za 22 poena viška - 10:32.

Tajm-aut za Nenada Stefanovića.

11. minut - Aleksa Avramović sjajno asistira Vukčeviću, koji zakucavanjem otvara drugi kvartal 10:25. Potom Tristan pogađa i trojku za 10:28 i postaje prvi dvocifreni igrač na utakmici s 10 poena.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Oba bacanja realizovao je Simović, a Naneli pogađa trojku 10:23, što je konačan rezultat prve četvrtine.

9. minut - Još jedno brutalno zakucavanje Kabokla 6:20, dok opet Beson precizan kod FMP i smanjuje na 8:20.

9. minut - Ponovo Kaboklo završava napad crno-belih laganim poentiranjem, već je stigao do šestog koša 4:18. Kod FMP, Beson realizuje dva penala 6:18.

8. minut - Bruno Kaboklo brutalno zakucavanje 4:16, Partizan ima +12. Tajm-aut FMP.

7. minut - Panter u solo prodoru dolazi do šestog poena 4:12, na drugoj strani Matoviću je rampu lupio Kaboklo. Pošto su izašli iz bonusa, na liniji za penale je bio Tristan Vukčević i oba puta bio precizan 4:14, prva dvocifrena prednost Partizana.

6. minut - Posle minute odmora, nastavljen je meč, a Ponitka pogađa drugo slobodno bacanje, prvo je promašio 4:10.

Prvi TV tajm-aut.

5. minut - Pod faulom poentira Tristan Vukčević i imaće dodatno bacanje 4:6. Pogodio je i dodatan "penal" košarkaš Partizana, koji vodi 4:7. Sada i Kaboklo oba puta pogađa sa slobodnih bacanja 4:9.

4. minut - Prekida to Panter, sve poene za crno-bele je on postigao 4:4.

3. minut - Igra se bez koša ceo minut.

2. minut - Ponovo Aleksa Stepanović pogađa za 4:0, uzvraća kapiten Partizana Kevin Panter 4:2.

1. minut - Prve koševe na meču postiže FMP, tačnije Stepanović 2:0.

Meč je počeo!

20.56 - Uskoro počinje duel FMP-Partizan.

PRE UTAKMICE:

Podsetimo se šta su treneri dve ekipe izjavili pred večerašnji okršaj:

- Nijedna utakmica u AdmiralBet ABA ligi nije laka, pa neće biti ni ta u subotu. Maksimalno poštovanje prema protivniku. Videćemo na treningu ko kakve probleme ima. Kaminski ima, ne znam da li ima još neko. Videćemo da se pripremimo sa jednim treningom i sutra još jednom sa pričom i da probamo da odigramo dobru utakmicu. U programu koji znate, a to je da sledeće sedmice imamo dupli program Evrolige, Monako pa Milano - rekao je Željko Obradović, šef struke Partizana.

Njegov kolega sa klupe FMP, Nenad Stefanović raduje se meču protiv šampiona:

- Lično kao trener uživam u ovakvim utakmicama i voleo bih da i moji igrači to urade. Igramo protiv aktuelnog šampiona AdmiralBet ABA lige koji je povratkom povređenih igrača podigao formu u poslednjim utakmicama. Jasno je da su oni apsolutni favoriti. Želimo da izmerimo snage sa evroligaškom ekipom i da prosto vidimo na čemu treba da radimo u narednom periodu. Želimo da iskoristimo utakmicu da bismo na mečevima koji su bitniji i realniji za nas da pobedimo bili na odgovarajućem nivou - istakao je Nenad Stefanović, trener "pantera".

Posle pobede nad Panatinaikosom u Evroligi, košarkaše Partizana večeras čeka novi ispit u regionalnom takmičenju protiv "pantera".

Izabranici Željka Obradovića više ne smeju da se "okliznu", budući da su u prethodnih devet mečeva doživeli čak tri poraza. Poslednji u prošlom kolu od Cedevita Olimpije, pa u taboru crno-belih nemaju pravo na novi neuspeh.

FMP u ovu utakmicu ulazi sa 11. pozicije i učinak od tri pobede i šest poraza.

Dobro veče i dobrodošli na lajv blog "Republike", posvećen meču FMP - Partizan.