PARTIZAN PORAŽEN U ISTANBULU: Efes ubio crno-bele trojkama u poslednjoj četvrtini

24.11.2023

17:38

Izabranici Željka Obradovića lako ispustili sve što su uradili u trećoj četvrtini, Larkin predvodio turski tim maestralnom igrom.

Ništa od senzacije u Istanbulu! Košarkaši Partizana poraženi su od Efesa sa 100:94 (22:22, 28:23, 14:29, 36:20) u desetom kolu Evrolige. Izabranici Željka Obradovića nadali su se da mogu do brejka u Turskoj, u prvom poluvremenu ih je služio šut za tri poena, imali su i bolji skok, ali to nije bilo dovoljno za slavlje kao na gostovanju Asvelu.

Košarkaši Partizana držali su se u prvom poluvremenu zahvaljujući dobrom šutu za tri poena (8/13), ali i skoku od čega šest uhvaćenih lopti u napadu. Međutim, kada je u igru ušao Šejn Larkin i Efes stegao odbranu crno-beli nisu imali rešenje, a domaćinu je na ruku išao i sudijski kriterijum u kojem je malo toga okarakterisano kao faul. To je za posledicu imalo prednost turske ekipe od deset poena (44:34), ali su izabranici Željka Obradovića uspeli da se vrate do odlaska na odmor. Za to su u prvom poluvremenu najzaslužniji bili centri Frenk Kaminski sa 13 poena i Bruno Kaboklo sa devet, a oni su interesantn zajedno pogodili i tri trojke.

U nastavku meča, u trećoj čevrtini sve je zavisilo od Partizanovih stranaca. Doužer se pridružio Kaminskom i Kaboklu dobrim potezima, pre svega jakom odbranom i otvaranjem kontri, dok je Naneli nastavio da hvata lopte u napadu i da poentira iz drugih napada, pa su crno-beli imali čak i napad za vođstvo, ali ga nisu iskoristili. Međutim, do kraja četvrtine ne da su poveli, već su potpuno razbili Efes igrom u odbrani i raznovrsnim napadom, pa je posle 30 minuta Partizan vodio sa 74:64.

Nažalost, Larkin je u poslednjoj deonici dokazao zašto je jedan od najboljih igrača u Evropi. Predvodio je Efes koji je za tili čas istopio prednost Partizana, a onda i do potpunog preokreta i trijumfa sa 100:94.

Na kraju, Larkin je bio i najefikasniji akter susreta sa 27 poena, a kod domaćina ga je pratio Tompson sa 18 poena. Kod Partizana istakli su se Kaminski sa 24 poena i Doužer sa 21, dok je dvocifren bio samo još naneli sa 16 poena.

Tok meča

Efes - Partizan
100:94
(22:22, 28:23, 14:29, 36:20)

Četvrta četvrtina:

10. minut: Kaminski pogađa za 93:89, ali i gubi loptu, pa Larkin trojkom izgledno stavlja tačku na meč - 96:89.
Doužer pogađa trojku za kakvu takvu nadu 96:92, ali Larkin i nju gasi jer je neumoljiv sa linije za slobodna bacanja. Do kraja samo po koš za konačnih 100:94.

9. minut: Doužer drži Partizan, ali Efes pogađa novu trojku, petu u poslednjoj četvrtini - 93:87

8. minut: Kaminski ostaje sam pod košem, ali Larkin je nemoguć i daje novu trojku - 90:85

8. minut: Partizan je na dobrom putu da upropasti sve dobro što je uradio u dosadašnjem delu meča. Klajburn nastavlja seriju domaćina sa linije za slobodna bacanja pa Obradović traži minut predaha - 87:83

7. minut: Smailagić gubi loptu, Efes pogađa, ali Doužer u sledećem napadu ostaje sam i poentira (83:80).
Nažalost, posle nove trojke domaćina opet je nerešeno (83:83), a onda i Larkin krade loptu Jaramazu. Arbitri presuđuju da je srpski bek napravio nesportski prekršaj zbog povlačenja za ruku. Larkin vraća vođstvo Efesu - 85:83

5. meč: Ne da se Partizan, vodi sa 81:78.

4. minut: Anđušić je u seriji, ali i Klajburn pa je sada 78:76 za Partizan. Nažalost, Efes dobija još dve prilike zbog skoka u napadu, pa je na kraju Žižić sa linije za slobodna bacanja doneo izjednačenje - 78:78

2. minut: Partizan još bez poena u četvrtoj četvrtini, a Klajburg smanjuje na 74:71.
Anđušić upisuje crno-bele sa linije za slobodna bacanja - 76:71 za goste

1. minut: Efes koristi prvi napad u poslednjoj četvrtini, a onda Partizan gubi loptu posle rizičnog dodavanja. Posle trojke i serije 5:0 Efes je prepolovio zaostatak, pa Obradović reaguje minutom odmora - 74:69

Treća četvrtina:

10. minut: Turci izgubili živce, tehnička greška klupi Efesa koju Naneli pretvara u poen, a onda pogađa i Ponitka za 71:63. Posle jednog pogođenog slobodnog bacanja domaćina na semaforu a onda trojke Kaminskog uz zvuk sirene je 74:64 za crno-bele posle 30 minuta.

10. minut: Larkin drži Efes sa dva puls jedan poen za 67:63 za Partizan, ali Jaramaz jednim pogođenim bacanjem sa druge strane drži prednost - 68:63

9. minut: Efes je raštimovan, četvrta izgubljena lopta samo u trećoj četvrtini, što crno-beli koriste i preko trojke Doužera beže na 67:60

9. minut: Kaminski se ne zaustavlja, a kada je pogodio i Ponitka crno-beli su se odvojili na 64:60

7. minut: Ništa od vođstva Partizana, Kaminski pravi korake za desetu izgubljenu loptu tima na meču. Međutim Naneli pogađa iz kontre, VODI PARTIZAN sa 59:58.
Nažalost, Efes pogađa za dva i vraća prednost - 60:59, a onda i Doužer za egal - 60:60

6. minut: Naneli realizuje oba slobodna bacanja, koja su boljka crno-belih, pa je sada 58:57 za Efes

6. minut: Doužer drži crno-bele svojom igrom i poenima - 56:53. Opet skok Nanelija i poeni za 56:55, ali Kaboklo ne pogađa u sledećem napadu za vođstvo, pa Žižić to kažnjava - 58:55

4. minut: Sudije kompenzuju, po faul u napadu na obe strane, Larkin u glavnoj ulozi u obe situacije. Kaminski je nezaustavljiv pod košem - 54:29, a onda Doužer krade loptu i pogađa iz kontre i smanjuje na 54:51.

2. minut: Novi ofanzivni skok Nanelija, to drži Partizan u igri - 52:47

1. minut: Partizan ne koristi prvi našad u drugom poluvremenu, ali Larkin ne prašta sa druge strane - 52:45

Druga četvrtina

10. minut: Kaboklo pogađa samo jedno slobodno bacanje za 49:45. Nakon 20 minuta na semaforu je 50:45

9. minut: Larkin ne da prednost Efesa, ali Smailagić dolazi do lakih poena. A onda Tompson pogađa trojku pa je rezultat 49:41. SMAILAGIĆĆĆ, trojka za Partizan - 49:44

9. minut: Doužer pogađa trojku za 44:39. Da nije šuta iza linije 6,75 metara i skoka u napadu Partizanu bi se crno pisalo.

8. minut: Prvi put je dvocifrena razlika, Efes vodi sa 44:34. Kaminski je nerašiva enigma za centre domaćih, ali poene mora da traži sa linije za slobodna bacanja od kojih pogađa samo jedno. Na sreću, Kaboklo hvata loptu pa on pogađa samo jedno bacanje - 44:36

7. minut: Ponitka pogađa šestu trojku crno-belih na meču za 40:34 za Efes, ali posle lako primaju koš posle osme izgubljene lopte srpskog tima na meču, pa je sad 42:34

6. minut: Konačno koš Partizana, Kaminski "rešio" Žižića - 38:31, ali je posle slobodnih bacanja opet devet razlike - 40:31

6. minut: Efes ima plus devet (38:29) jer crno-beli ne mogu da probiju odbranu domaćina, a ni pod svojim košem nemaju pravo rešenje

5. minutu: Nova izgubljena lopta Partizan, a kočnicu opovlači Naneli košem i smanjuje na 34:29

4. minut: Partizan gubi loptu, Larkin ne koristi kontru, ali ni posle Ledej zicer pod košem. Larkin opet pogađa trojku! Sad Efes vodi sa 32:27

3. minut: Larkin zaboravljen u ćošku pogađa trojku za 29:27 za Efes, pa Željko Obradović traži prvi tajmaut

2. minut: Kaminski već deetim poenom izjednačuje na 24:24 posle pogotka Efesa. Osmani ne pogađa, a Anđušiš pogađa iz daljine za 27:24 za crno-bele. Džouns uzvraća za dva - 27:26

1. minut: Nestalo je struje u hali usred napada Partizana! Na sreću sve je brzo rešeno.ž

Prva četvrtina

10. minut: Anđušić ne pogađa za izjednačenje, ali ni Efes pa Partizan iz poslednjeg napada u četvrtini uz zvuk sirene preko Ledeja dolazi do 22:22

9. minut: Larkin sa jedne noge izjednačuje - 18:18, a onda Vilis pogađa trojku za prvo vođstvo domaćina 21:18. Naneli posle prvog prekršaja domaćih smanjuje sa linije za slobodna bacanja na 21:20

8. minut: Efes i dalje bez faula, ali Kaboklo i pored grupe igre pogađa za 18:16.

7. minut: Nova trojka Efesa pa je 16:14 za Partizan, a onda Doužer gubi loptu a domaćin stiže do prvog izjednačenja - 16:16

6. minut: Efes pogađa prvu trojku, ali vraća je odmah Kaminski za 16:11.

6. minut: Kaboklo je nadmoćan u reketu, pogađa za 13:8

5. minut: Doužer cepa mrežicu trojkom - 11:6 za crno-bele, ali Žižić smanjuje na 11:8

4. minut: Efes sve prati - 8:6.

3. minut: Greške jednih i drugih, Partizan skok u napadu i koš Kaminskog donose 8:4

2. minut: Efes se upisuje na semaforu 6:2.

1. minut: Efes nije iskoristio prvi napad, ali Kaminski pogađa trojku za 3:0. Još jedna dobra odbrana crno-belih, a onda nova trojka crno-belih, Kaboklo za 6:0.