IGRAĆE SE MAJSTORICA: Crvena zvezda Meridianbet počistila Partizanom parket Pionira!

20.06.2023

21:13

Ubedljiva pobeda crveno-belih u četvrtoj utakmici velikog finala AdmiralBet ABA lige.

Večiti derbi

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet pobedili su Partizan u dvorani "Aleksandar Nikolić", u četvrtom meču finala plej-ofa AdmiralBet ABA lige.

Crveno-beli su slavili rezultatom 68:56 (20:13, 12:11, 17:15, 19:17).

Najzaslužniji za pobedu tima sa Malog Kalemegdana bio je Fakundo Kampaco koji je postigao 21 poen. Pratio ga je Ognjen Dobrić sa 14, a Filip Petrušev je dodao 10.

U poraženom sastavu najefikasniji je bio Dante Egzum sa 12 koševa, dok su po 10 imali Kevin Panter i Aleksa Avramović.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i nakon prvih pet minuta došli do vođstva 12:6. Nakon toga sledi serija Crvene zvezde 14-1 i preokret u rezultatu. Domaći su zaigrali agresivnije u odbrani i uspeli da nateraju Partizan na čak četiri izgubljene lopte tokom dva minuta igre.

Druga četvrtina je bila u znaku Kampaca koji je uspeo da ubrza igru svoje ekipe. Pogodio je Argentinac dve vezane trojke posle tri vezana promašaja sa linije za tri poena i tako Crvenoj zvezdi obezbedio plus osam na poluvremenu.

Tokom treće deonice napad Partizana skoro da nije ni postojao. Pokušavali su crno-beli individualnom igrom ali to nije donosilo rezultat. Prednost domaćina je konstantno rasla, pošto su "crveno-beli" svoje napade rešavali uglavnom bez problema. Crvena zvezda je čekala poslednjih deset minuta sa 10 poena prednosti.

U posednjoj deonici Partizan se probudio u napadu i poenima Avramovića i Madara smanjio rezultatski zaostakak. Domaći tim se sa druge strane našao u problemu u napadu, pošto se oslonio na šut za tri poena koji mu nije išao. Pad u igri Crvene zvezde gosti nisu iskoristili, tako da su crveno-beli stigli na kraju do pobede.

Majstorica u velikom finalu igraće se u četvrtak od 20 časova, u Štark areni, pred navijačima "parnog valjka".

Crvena zvezda Meridianbet - Partizan 68:56 (20:13, 12:11, 17:15, 19:17)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić"

SUDIJE: Saša Pukl, Matej Boltauzer, Josip Radojković.

Crvena zvezda Meridianbet: Holand, Vildoza 8, Lazarević 3, Kampaco 21, Mitrović 5 (6sk), Lazić, Martin 2, Dobrić 14 (7sk), Nedović, Marković 3, Petrušev 10, Bentil 2.

Partizan: Vukčević, Ledej 9, Avramović 10, Koprivica, Panter 10, Smailagić 3, Egzum 12 (10sk), Naneli 4, Lesor 4 (8sk), Trifunović, Anđušić 2, Madar 2.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Crvena zvezda Meridianbet slavila je 68:56!

40. minut - Zvezda Meridianbet vodi 68:54, a došlo je do kraćeg prekida, pošto su se navijači potukli na tribinama.

39. minut - Petrušev je pogodio jedno od dva slobodna bacanja posle neposrtskog faula Madara, Zvezda Meridianbet vodi 63:54. Posle toga je Ledej provocirao Petruševa, koji je ostao hladan i izbegao je incident. U narednom napadu je Mitrović poentirao za dva, pa crveno-beli vode 65:54.

39. minut - Brutalno je Martin zalepio Madara, a onda je u kontri Kampaco pogodio uz faul Ledeja. Međutim, taj koš je poništen jer je Martin zaradio tehničku zbog nesportskog ponašanja posle blokade. Rezultat je i dalje 62:54, pošto je Madar promašio slobodno bacanje.

38. minut - Trojku je postigao Egzum, a na drugoj strani Kampaco. Crvena zvezda Meridianbet vodi 62:54.

36. minut - Stefan Lazarević postiže trojku za 59:51!

35. minut - Zvezda Meridianbet prekida seriju Partizana i vodi 56:49.

34. minut - Madar postiže koš kojim Partizan prilazi na 54:47, a Duško Ivanović zove tajm-aut.

33. minut - Crno-beli smanjuju razliku na 54:45.

32. minut - Marković postiže trojku na jednoj, a Ledej dvojku na drugoj strani. Tim sa Malog Kalemegdana vodi 52:41.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Partizan je odlično zatvorio treći deonicu, pošto je smanjio zaostatak na 49:39.

29. minut - Razlika se ne menja, Zvezda Meridianbet vodi 49:34.

27. minut - Sjajna asistencija Petruševa za Martina, koji povećava prednost crveno-belih na 47:32. Obradović reaguje tajm-autom.

26. minut - Snažno zakucavanje Dobrića za 45:32, posle čega sledi TV tajm-aut.

24. minut - Rapsodija Crvene zvezde Meridianbet koja vodi 42:30.

23. minut - Razlika se ne menja - 37:28 za domaće.

21. minut - Egzum postiže dvojku, pa Kampaco trojku. Crveno-beli vode 35:26.

Druga četvrtina

Poluvreme! Crvena zvezda Meridianbet vodi 32:24!

19. minut - Crveno-beli povećavaju prednost na 29:24.

18. minut - Prednost Crvene zvezde Meridianbet je i dalje minimalna - 25:24.

16. minut - Bentil postiže prve poene za crveno-bele u drugoj četvrtini - 22:20.

15. minut - Panter ubacuje trojku kojom Partizan prilazi na samo poen zaostatka - 20:19.

12. minut - Smailagić postiže trojku za 20:16.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Crvena zvezda Meridianbet vodi 20:13.

9. minut - Zvezda Meridianbet povećava razliku na 18:12, a Obradović traži tajm-aut.

7. minut - Tim sa Malog Kalemegdana u seriji, preokreće na 15:12.

6. minut - Prva trojka za Zvezdu Meridianbet na meču delo je Ognjena Dobrića. Gosti vode 12:11.

4. minut - Crno-beli su se trojkom Ledeja odlepili na 10:6.

3. minut - Avramović je pogodio trojku, a na drugoj strani je Vildoza realizovao dva od tri penala. Partizan vodi 5:4.

2. minut - Petrušev je publici podario prvo zakucavanje na meču - 2:2.

1. minut - Prvi koš na meču postigao je Lesor, Partizan vodi 2:0.

Utakmica je počela!

18.50 - Iz svlačionice je izašao i Željko Obradović kome je priređen paklen doček.

18.40 - Košarkaši su izašli na zagrevanje, a navijači su goste dočekali zvižducima.

18.30 - Hendikep za Partizan! Zbog povrede ramena u sastavu neće biti Joanisa Papapetrua, a njega će zameniti Tristan Vukčević.

18.20 - Do početka meča ostalo je 40 minuta, a za sada u Pioniru nema nikakvih incidenata i sve je prilično mirno.

Dvorana "Aleksandar Nikolić" 40 minuta pre početka meča

18.15 - Iako na terenu biju ljute bitke, asovi crveno i crno-belih su veliki prijatelji van njega.

18.10 - Legendarni košarkaš se plaši da se finale neće završiti na parketu.

17.50 - Među prvima je na zagrevanje izašao Nemanja Nedović.

17.45 - Dobro došli na Republikin lajv blog četvrte utakmice finalne serije AdmiralBet ABA lige između Crvene zvezde Meridianbet i Partizana.