HEROJSKA POBEDA ZVEZDE U RUSIJI! Crveno-beli se podigli iz mrtvih!

11.02.2022

15:30 >> 17:56

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Uniks u gostima rezultatom 84-77.

Košarkaši Crvene zvezde pokazali su sjajan karakter i slavili na veoma nezgodnom gostujućem terenu.

Sjajnu igru crveno-belih vodili su neverovatni Nikola Kalinić sa 20 poena i šest asistencija, odnosno Nejt Volters sa 19 poena i četiri skoka.

U ekipi Uniksa najbolji je bio Mario Hezonja sa 18 poena.

Crvena zvezda je sada na skoru 9-14, dok je Uniks na 13-11 i sada su sebi umanjili šanse za plasman u Top 8 fazu ovog takmičenja.

IV ČETVRTINA

10. minut - Pametna igra crveno-belih. Zaslužena pobeda

8. minut - Mario Hezonja pogađa za tri poena. Uniks smanjuje na 78-74. Nejt Volter vodi Zvezdu na +8.

6. minut - Ostin Holins pogađa treću vezanu trojku za crveno-bele!

4. minut - Kalinić pogađa sa distance i vraća vođstvo. Nejt Volters odmah zatim vodi Zvezdu novom trojkom na 75-71.

3. minut - Majo ponovo dovodi Uniks u vođstvo 70-69.

1. minut - Poeni Luke Mitrovića na startu četvrte četvrtine. Odmah zatim Kalinić dovodi Zvezdu u vođstvo.

III ČETVRTINA

10. minut - Trojka Voronceviča, Uniks ide na plus 9. Stefan Marković odmah vraća. Rezultat nakon treće četvrtine je 65-63.

7. minut - Davidovac pogađa za tri 58-56, vodi Uniks.

5. minut - Sjajan prodor Nikole Kalinića, dolazi do 13. poena na meču.

3. minut - Uniks dolazi na +5. Sjajan prodor Voltersa, smanjuje na 50-47.

1. minut - Prvi napad za Uniks, Rusi vode ponovo. Zvezda izjednačuje preko Voltersa.

POLUVREME: 43-43

II ČETVRTINA

10. minut - Kalinić fauliran pri šutu za tri poena. Precizan je bio dva puta. Za sada je na 9 poena. Mario Hezonja pogađa za tri. Radonjić traži tajmaut. Poslednji napad u prvom poluvremenu završava se trojkom Uniksa.

8. minut - Braun smanjuje na 41-36.

7. minut - Ostin Holins je na liniji slobodnih bacanja. Pogađa oba za vođstvo 33-31.

5. minut - Uniks dolazi do izjednačenja.

3. minut - Eron Vajt precizan sa linije slobodnih bacanja 26-22.

1. minut - Sjajan početak druge četvrtine, brza akcija crveno-belih za 24-17.

I ČETVRTINA

10. minut - Zvezda završava prvu četvrtinu 22-11.

8. minut - Zvezda je u seriji 6-0. Kuzmić beleži prve poene 19-11 vodi Zvezda.

7. minut - Na liniji bacanja je ponovo Zajcev, precizan je oba puta. Rezultat je 11-7 za goste. Nikola Kalinić pogađa za tri poena.

5. minut - Zajcev postiže prve poene za Uniks, trojka Rusa. Kalinić uzvraća dvojkom.

3. minut - Sjajan prodor Nejta Voltersa, crveno-beli vode 7-0.

1. minut - Prvi napad na meču ima ekipa crveno-belih. Faul Uniksa na Voltersu, imao je polovičan učinak sa linije penala. Zvezda vodi 1-0. Uniks igra čvrstu odbranu, te Arona Vajta šalje opet na liniju slobodnih bacanja.

Nakon teškog poraza na domaćem parketu od ekipe Monaka, košarkaši Crvene zvezde traže priliku da se iskupe na teškom gostovanju u Rusiji ekipi Uniksa.

Zvezda je trenutno 14. na tabeli sa skorom 8-14, dok je Uniks sedmi sa učinkom 13-10 i sigurno je da bi ih novi trijumf pogurao ka plasmanu u Top 8 fazu.

Na poslednjih šest duela u eliti, ekipa Dejana Radonjića je zabeležila pet poraza.

U prvom duelu ovih rivala u Beogradu, ruski tim je bio ubedljiv i slavio je rezultatom 98-78.