HRABRA ZVEZDA SE OPROSTILA OD EVROPE: Crveno-beli poraženi, ali NISU RAZOČARALI!

13.12.2023

20:53

Izabranici Baraka Bahara "skupo su prodali kožu".

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od šampiona Evrope Mančester sitija rezultatom 3:2 u šestom kolu G grupe Lige šampiona na Marakani.

Izabranici Pepa Gvardiole ostvarili su maksimalnih šest pobeda u grupi, dok su crveno-beli ostali na samo jednom osvojenom bodu i to u meču sa Jang bojsom na svom stadionu.

Zvezda je izgubila, ali se stiče utisak da nije nadigrana.

Veliki problem bila je realizacija, koja ni ovog puta nije bila na nivou.

Prvih petnaestak minuta nije donelo veća uzbuđenja, da bi koji trenutak kasnije mladi Hamilton iskoristio zakasnelu reakciju odbrane srpskog šampiona i razornim udarcem iskosa matirao Glazera.

Probudila se Zvezda po primljenom golu, zaigrala na krilima huka sa tribina, a Kosta Nedeljković je u 28. minutu mogao da se proslavi i donese izjednačenje. Mladi bek je zalomio Griliša, prebacio loptu na drugu nogu, međutim, poslao je preko gola sjajnog Ortege.

Na odmor se otišlo ovim rezultatom, a stekao se utisak da izabranici Baraka Bahara mogu više.

Drugo poluvreme donelo nam je brbene crveno-bele.

Endiaje u 51. minutu šutirao je pravo u Ortegu, a Kanga je u nastavku akcije oprobao udarac sa distance, ali neuspešno.

Kaznio je mladi Bob Zvezdine promašaju u 62. minutu, kada je majstorski prevario Glazera.

Mijatović je u 70. minutu pogodio stativu, a neverovatno je bilo da crveno-beli nastavljaju sa promašajima.

Ovo opet nije pokolebalo večeras borbene fudbalere Zvezde, a nagrada je stigla u 76. minutu kada je Hvang savladao Ortegu. Dupli pas između njega i Bukarija i sjajna završnica Korejca.

Hteli su crveno-beli do izjednačenja, ali je nesmotrena reakcija Đige rezultovala jedanastercem za Siti koji je u gol pretvorio Filips. Igrao se 85. minut.

Opet hrabri domaći fudbaleri nisu odustali, napadali su svim silama, a Katai je doneo nadu golom glavom nakon kornera u 91. minutu.

Ovo je ispostaviće se bio konačan rezultat meča, na razočaraenje 50.000 ljudi u Beogradu.

Oproštaj od Evrope, ali nagoveštaj boljih igara u domaćem šampionatu i odbrane duple krune.

Ostaje crveno-belima da rade na tom cilju i da izvuku pouke iz neuspešne evropske odiseje.

90.minut - Goool, Katai vraća nadu glavom nakon kornera. Fenomenalno je ubacio loptu Hvang.

87. minut- Neverovatno šta je promašio Jovan Mijatović. Na metar od gola pogađa stativu.

85. minut -  Filips pretvara penal u gol. Rutinska završnica reprezentativca Engleske.

84.minut - Penal za Mančester siti. Djiga je povukao Hamiltona, a sudija je bio nemilosrdan.

83.minut - Bernardo Silva menja Nunjesa.

78. minut - Uroš Kabić menja Nedeljkovića. Debi za mladog fudbalera u Ligi šampiona

76.minut - Gooool, Hvang ostavlja crveno-bele u životu. Zaslužili su nizabranici Baraka Bahara da savladaju Ortegu.

75. minut - Izmena kod Sitija, Susoho menja Kovačića.

70.minut- Kakva šansa za Crvenu zvezdu. Mijatović pogađa stativu. Crveno-beli opet ne koriste svoje šanse.

68. minut - Mijatović je šutirao sa 20 metara i dobio aplauze Marakane. Lopta je ipak prošla pored stative.

65.minut - Mijailović dobija žuti karton.

62. minut - Gol za Mančester siti. Bob je matirao Glazera.

56. minut - Izmene u Crvenoj zvezdi - Ulaze Katai, Mijatović i Lučić. Teren su napustili Endiaj, Olanjinka i Kanga

51.minut- Kakva šansa za Crvenu zvezdu. Endiaj je ostao sam pred Ortegom, ali je šutirao direktno u njega. Hvang je oduzeo loptu, Kanga šutirao i izborio prvi korner za Zvezdu.

50. minut - Mateus Nunjes ostao je na travi. Drži se za levo rame. Sam se povredio pri pokušaju šuta.

47. minut - Ponovo je Hamilton zabrinuo delije. Mladi napadač je opasno šutirao, ali je lopta prošla tik pored stative Omrija Glazera. Najviše problema defanzivcima crveno-belih zadaje ovaj momak.

46.minut - Izmena kod Sitija- Foden menja Griliša.

POČELO JE DRUGO POLUVREME

Crvena zvezda odigrala je korektno. Trenutak inspiracije mladog Hamiltona napravio je razliku. "Građani" su opasni iz kontre. Ostaje nada da će izabranici Baraka Bahara imati snage da se domognu pozitivnog rezultata u drugom delu.

POLUVREME

45.minut - "Kosovo je Srbija" ori se Marakanom. Na terenu prvi žuti karton, dobija ga Uroš Spajić.

44. minut- Opasan napad Sitija. Sekunda im je potrebna da se transformišu iz odbrane u napad. Sevnula je kontra, a "kratak" na lopti bio je Griliš.

Divna koreografija Zvezdinih navijača. Podrška klubu uprkos svemu.

40. minut- Olanjinka je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali siguran Ortega. Zvezda želi do gola, napadaju iz sve snage.

36.minut - Zvezda napada, a problem predstavlja završni pas. Pogrešio je Kanga, sevnula je opasna kontra Sitija, a Nunjes je pogrešio na sreću crveno-belih.

33.minut - Velika šansa za Mančester siti, Kovačić je ubacio loptu, Nunjes se obrukao sam ispred gola, ali svakako je dosuđen ofsajd.

29.minut - Pokušavaju izabranici Baraka Bahara na sve načine, sjajno se bore. Bukari je istrčao kontru, ima je lepu zamisao da uposli saigrača, ali su defanzivci Sitija fantastično reagovali.

27.minut - Velika prilika za Crvenu zvezdu. Kosta Nedeljković je sve lepo uradio, šutirao je levom nogom, tik iznad prečke Ortege.

19.minut - Gol za Mančester siti, Hamilton je sjajno šutirao i matirao Glazera.

15.minut - Napada Crvena zvezda. Bukari je prošao kao munja po levoj strani, ušao u šesnaesterac, ali mu je udarac izblokiran.

12.minut - Džek Griliš se žali na povredu. Ostaje da se vidi da li će moći da nastavi susret ofanzivac šampiona Evrope.

8.minut - Igra se na sredini terena. "Građani" imaju posed, ali nisu opasni po gol Omrija Glazera.

3.minut - Siti ima loptu u svojim nogama, ali nema konkretnih napada. Blok crveno-belih stoji visoko i odooleva napadima.

1- minut - Pritisak Crvene zvezde od samog starta. Željni su igre i dokazivanja

Fudbaleri Crvene zvezde

POČELA JE UTAKMICA

Gužva oko stadiona, ogroman broj navijača bodriće crveno-bele.

CRVENA ZVEZDA: Glazer – Dragović, Spajić, Điga – Nedeljković, Mijailović, Hvang, Kanga, Olajinka – Bukari,  Ndiaje.

MANČESTER SITI: Ortega – Luis, Akanđi, Stouns, Serhio Gomez – Filips, Kovačić – Mateus Nunjes, Hamilton, Griliš – Bob.

Sve je spremno za spektakl, očekuje se velika poseta na najvećem stadionu u Srbiji.

Omladinci Crvene zvezde i Mančester sitija remizirali su 2:2.

PRE UTAKMICE

LŠ, 6. kolo grupe G:
Crvena zvezda – Mančester siti

Sudija: A. Agajev (Azerbejdžan)
Stadion: "Rajko Mitić" (Beograd)

Fudbaleri Crvene zvezde od 18.45 igraju protiv Mančester sitija na stadionu "Rajko Mitić", u poslednjem kolu grupe G Lige šampiona.

Izabranici Pepa Gvardiole imaju maksimalnih 15 bodova, odavno su obezbedili osminu finala, dok su crveno-beli ostali bez šanse da i na proleće nastupaju u Evropi.

Prvi meč, odigran u septembru u Mančesteru, pripao je aktuelnom šampionu "starog kontinenta" rezultatom 3:1.

Pep Gvardiola

Za sada smo srećni gde smo, igramo protiv jednog istorijskog kluba, imao je svojevremeno sjajne igrače, Siniša Mihajlović i mnogi drugi, bili su šampioni Evrope, Srećni smo što smo ovde da branimo prestiž i da završimo ono što smo započeli na početku grupne faze

Barak Bahar

Imali smo velika očekivanja od grupne faze. Imali smo dosta dobrih utakmica, dobrih rezultata, ali nismo došli do rezultata. Ipak želimo da grupnu fazu zavšima na pravi način i da sutra osvojimo bodove