Aston Vila srušila Arsenal i pobegla iz opasne zone

21.07.2020

21:13

Aston Vila je stigla do velike pobede u prelomnom trenutku sezone. Vilansi su s 1:0 pobedili Arsenal i tako pobegli iz opasne zone.

Aston vila - Arsenal

Ključni detalj na meču desio se u 27. minutu. Nakon jednog kornera za domaće lopta je na drugoj stativi stigla do Trezegeta koji udarcem iz prve trese mrežu Arsenala.

U 75. minutu veliku priliku za domaće nije iskoristio Dejvis, a kazna je mogla da stigne samo dve minute kasnije, ali je Nketia pogodio stativu.

Finiš utakmice doneo je pritisak Arsenala koji je pokušao makar do boda, ali su se domaći uspešno odbranili i ostvarili zlata vredan trijumf.

Zahvaljujući ovoj pobedi i boljoj gol-razlici od Votforda, kolo pre kraja Aston Vila je pobegla iz opasne zone i sada zauzima 17. mesto.