SRBIJA PERFEKTNA NA AKROPOLIS KUPU: Sjajna partija Orlova - NEMOĆ Grka!

20.06.2021

18:39

Novo slavlje naše selekcije.

Boban Marjanović na meču između Grčke i Srbije

Reprezentacija Srbije zabeležila je i treću pobedu na Akropolis kupu, pošto je savladala Grčku rezultatom 75:64.

Prvi deo igre protekao je u izjednačenoj igri. Heleni su prvi kvartal rešili u svoju korist sa 21:19, a "orlovi" su do poluvremena načinili preokret - 37:34. Naša selekcija je "dodala gas" u trećoj deonici, pa je u odlučujuću četvrtinu ušla sa velikih 15 razlika (60:45).

Domaćin je uspeo da razliku svede na jednocifrenu u završnih deset minuta, ali trijumf izabranika Igora Kokoškova nijednog momenta nije dovođen u pitanje. Možda i presudan momenat meča viđen je na nešto više od dva minuta pre kraja kada je Jović pogodio važan koš na isteku napada za 72:62, a zatim i trojku za ogromnih "plus 13".

U pobedničkom sastavu najefikasniji su bili Avramović i Dobrić sa po 18 poena, dok je Marjanović dodao 12.

Podsetimo, pre okršaja sa Grcima, Srbija je uspela da nadigra Portoriko (80:68), pa Meksiko (104:67).