TRNIKIJERI NASTAVIO DA DELI LEKCIJE PO EVROLIGI: Bajern POKORIO Moskvu, CSKA pao posle drame!

29.01.2021

18:56

Košarkaši Bajern Minhena savladali su CSKA u Moskvi sa 69:66 u okviru 23. kola Evrolige.

Andrea Trinkijeri

Ovo je bila 14. pobeda Trinkijerijevog tima ove sezone, dok su Moskovaljani doživeli sedmi poraz.

Bajern je došao trijumfa posle velikog preokreta u poslednjoj četvrtini.

Moskovljani su imali šansu u završnici da izbegnu poraz, odnosno meč uvedu u produžetak, ali nisu uspeli.

Vrlo izjednačena utakmica je prosto morala da bude rešena u poseldnjih nekoliki minuta.

U prvom poluvremenu dve ekipe su se smenjivale u vođstvu, da bi domaći prvi stekli osetniju prednost.Bilo je to u trećoj četvrtini, kada su armejci napravili seriju od 12:1 i činilo se da će to biti  dovoljno. Ipak, Bavarci su u poslednjem kvartalu uzvratili istom merom, 16:4 i pred završna dva minuta imali minimalnu prednost. Hilijard je u samom finišu dva puta pokušavao da spase svoju ekipu poraza, ali nije uspeo.

Kod Bajerna je najbolji bio Vejd Boldvin sa 22 poena, dok je Denis Sili dodao 17, uz pet asistencija.

Kod domaćih istakao se naš Nikola Milutinov sa 16 poena i sedam skokova, ono što je zanimljivo jeste da je srpski centar 14 poena ubacio u prvoj četvrtini.