ROSONERI ŽELE TITULU: Milan slavio na teškom gostovanju!

06.12.2020

21:59

Fudbaleri Milana savladali su sa 2:1 Sampdoriju u Đenovi u okviru 10. kola Serije A.

Fudbaleri Milana

Rosoneri su imali sigurno vođstvo, ali su u završnici ipak morali da se "uozbilje" kako bi stigli do tri boda.

Do prednosti su stigli golom Franka Kesija u nadoknadi prvog poluvremena. Pre toga rukom u svom šesnaestercu je igra Jakub Janko. Do dupliranja vođstva mogli su već u 47, ali je Sandro Tonali pogodio stativu.

Morten Torsbi je nešto kasnije imao šansu da izjednači, nije uspeo i stigla je kazna u 79. minutu. Samu Kastiljeho je pronašao Anta Rebića, koji je postigao gol.

U 83. Albin Ekdal je smanjio rezultat, a u poslednjim trenucima meča je isti igrač umalo dao još jedan gol. Na kraju, trijumf izabranika Stefana Piolija.

Milan je prvi na tabeli sa 26 bodova, dok je Sampdorija 12. sa 11 bodova.