POPUNJAVA SE KOSTUR: Poznata prva dva para osmine finala

29.11.2022

08:21

Konačno smo stigli do odlučujućih mečeva.

Nakon deveta dana mečeva na Svetskom prvenstvu u Kataru, konačno smo stigli do utakmica u okviru trećeg kola takmičenja, kada ćemo saznati prve učesnike osmine finala, a oni će stići iz grupa A i B.

Juče smo videli neke sjajne mečeva, Srbija je upisala svoj prvi bod na Mundijalu, a prolaz dalje su osigurali i Brazil i Porutgal. Danas su tome najbliži Engleska i Holandija, ali evropske selekcije i dalje nisu zvanično osigurale prolaz dalje.

Danas nećemo imati četiri različita termina za utakmice, kao što je to bio slučaj do sada, već će se mečevi iste grupe igrati u isto vreme. Prvo će u 16 časova na teren grupa A, a zatim od 20 časova će biti odigrana i dva susreta u okviru grupe B.

Deseti dan Mundijala u Kataru uživo:

Današnjim rezultatima je postalo jasno da prva dva para osmine finala Mundijala čine Holandija - SAD, odnosno Engleska - Senegal.

Grupa B: Iran - SAD 0:1 (0:1), Vels - Engleska 0:3 (0:0)

Kraj i na meču Iran - SAD. Pobedu Amerima i plasman u nokaut fazu je doneo Kristijan Pulišić.

Završena je utakmica između Engleske i Velsa. "Gordi Albion" je slavio sa 3:0 i tako obezbedio prvo mesto u grupi.

68. minut - GOOOOOL - Engleska 3:0. Drugi pogodak Rašforda.

65. minut - Stopostotnu šansu za Iran propušta Godos, ali je udarcu prethodio faul.

51. minut - GOOOOOL - Engleska odmah i do 2:0. Fil Foden je strelac.

50. minut - GOOOOOL - Engleska vodi sa 1:0. Golčina Markusa Rašforda iz slobodnjaka.

Utakmice su nastavljene.

Poluvremena na mečevima grupe B.

45 + 6. minut - Poništen je pogodak Timotija Vee zbog milimetarskog ofsajda.

38. minut - GOOOOOL - Amerika vodi sa 1:0. Kristijan Pulišić je strelac!

20. minut - Bez promena, Englezi i Amerikanci bolji rivali, ali golova nema.

Utakmice su počele!

Poznati su sastavi za dva poslednja meča u grupi B

Grupa A: Holandija - Katar 2:0, Ekvador - Senegal 1:2

Kraj! Gotova je i utakmica Ekvador - Senegal. Afrikanci su pobedili 2:1 i tako su prošli u osminu finala Mundijala.

Završena je utakmica između Holandije i Katara, a "Lale" su slavile sa 2:0.

90+2. minut - Prečku su pogodili Holanđani u nameri da stave tačku na meč.

70. minut - GOOOL! Senegal opet vodi, strelac za 2:1 je Kulibali!

67. minut - GOOOL! Ekvador poravnava rezultat protiv Senegala na 1:1! Strelac je Kaisedo. Ovim rezultatom Ekvadorci idu dalje.

68. minut - Poništen gol Holanđana posle gledanja VAR-a. Berghojs je ipak igrao rukom pre nego što je zatresao mrežu.

49. minut - GOL! Holandija vodi 2:0, strelac je Frenki De Jong.

Poluvremena! Holandija i Senegal imaju po gol prednosti.

44. minut - Gol! Senegal je poveo protiv Ekvadora iz penala. Siguran izvođač bio je Ismaila Sar.

27. minut - Gakpo je doveo Holandiju u vođstvo! Bez neke specijalne igre Holandija je stigla u vođstvo protiv Katara.

16.00 - Utakmice su počele.

15:10 - Poznati sastavi za prva dva meča

Holandija: Nopert - Timber, Van Dajk, Ake - Damfris, De Jong, De Ron, Blind - Klasen, Depaj, Gakpo

Katar: Baršam - Ahmed, Migel, Kuki, Hasan, Ahmed - Al Hajdos, Madibo, Hatem - Ali, Afif

Ekvador: Galindez - Presijado, Tores, Hinkapi, Estupinjan - Franko, Gruezo, Kaisedo - Plata, Estrada, Valensija

Senegal: Mendi - Sabali, Kulibali, Jakobs, Dialo - Gej, Sis, N'Diaj, Gej, Sar - Dia

15:00 - Problem za selekciju Srbije pred ključan meč sa Švajcarskom, a to možete pročitati u posebnoj vesti.

14:45 - Ronaldo doživeo veliki udarac na Mundijalu u Kataru.

14:30 - U centru pažnje je danas svakako duel Irana i Amerike. O istorijatu njihovih odnosa pročitajte OVDE.

14:20 - Andre Onana izbačen je iz reprezentacije Kameruna pred meč protiv Srbije. Njegovo objašnjenje situacije zapalilo je javnost! Više informacija OVDE.

14:10 - Govor Miloša Degeneka pred meč protiv Tunisa prepričavaće se godinama. Možete ga pogledati OVDE.

14:00 - Dok Hrvati čekaju kaznu, Snežana Borjan poslala je MOĆNU PORUKU.

Snežana Borjan

13:10 - Selekcija Hrvatske se nalazi u problemu pred meč sa Belgijom, pošto se nalazi pod istragom od strane FIFE. Više o tome pročitajte OVDE.

12:30 - Već su nam priređivali čuda, Srbija veruje u "Orlove".

10:40 - Poruku podrške Srbiji je poslao i Nikola Jokić, MVP NBA lige.

10:15 - FIFA je izbacila raspored današnjih mečeva. Vremena su na lokalnom vremenu, koje ide dva sata unapred u odnosu na Srbiju.

09:55 - Haos u selekciji Belgije pred ključan meč sa Hrvatima.

09:40 - Šokantnan zahtev iz Portugala, a tiče se prvog gola na utakmici sa Urugvajem.

09:30 - Aleksandra Mitrovića se plaše u Švajcarskoj, a to se priznao i Granit Džaka.

09:25 - Na sajtu FIFE se pojavio sjajan članak koji pokazuje šta treba svakoj od selekcija kako bi se kvalifikovala dalje.

09:15 - Srpski golman se nalazi pred ugovorom karijere tokom trajanja Mundijala.

09:00 - Ponovo su iz Hrvatske stigli negativni komentari na račun Srbije, a povod je utakmica sa Kamerunom.

08:25 - Slična situacija je i u grupi B. Engleska će ispasti samo u slučaju poraza od četiri gola razlike, pa su oni gotovo sigurni u drugoj fazi. Sa druge strane, Iran i Amerika će u međusobnom duelu odlučiti drugog putnika dalje. Amerika mora da pobedi, a Iran i remi vodi dalje, pod uslovom da Vels ne savlada Englesku. Očigledno je da će biti dosta kalkulacija i da će se osluškivati rezultati sa drugih mečeva.

08:20 - U grupi A je najbliža prolasku dalje selekcija Holandije, kojoj je za drugu fazu potreban i remi sa Katarom. Sa druge strane, meč Senegala i Ekvadora će biti ključan za oba tima. Ekvador remi vodi dalje, Senegal mora da pobedi, ili da se uz remi nada šokantnoj pobedi Katara.

08:15 - Počinju raspleti u prve dve grupe, a ovo je raspored današnjih mečeva.

16 časova: Holandija - Katar

16 časova: Senegal - Ekvador

20 časova: Engleska - Vels

20 časova: Iran - SAD