TUGA U KATARU: Srbija imala dva gola prednosti, pa zbog grešaka ostala bez pobede (VIDEO)

28.11.2022

13:01

"Orlovi" kao krava koja da 20 litara mleka, pa se ritne i sve prospe.

Fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da ostvari pobedu ni u drugoj utakmici na Svetskom prvenstvu u Kataru, pošto je remizirala sa selekcijom Kameruna rezultatom 3:3.

"Orlovi" su sjajno ušli u meč, Aleksandar Mitrović je pogodio stativu, a zatim je promašio i šansu bolju od penala. Posle toga je usledila kazna Kamerunaca koji su poveli preko Žana-Šarla Kastaljeta, koji je u 29. minutu zatresao mrežu Srbije nakon kornera koji je rivalu bespotrebno poklonio Andrija Živković.

Tada su izabranici Dragana Stojkovića Piksija psihički pali, ali su se uzdigli i u nadoknadi vremena je prvo Strahinja Pavlović glavom posle centaršuta iz slobodnog udarca poravnao rezultat, a potom je sjajnim šutem Sergej Milinković-Savić doveo Srbiju u vođstvo.

Možda i najlepša akcija na Mundijalu viđena je u 53. minutu kada je Mitrogol povisio na 3:1.

Ipak, dve početničke greške Nikole Milenkovića u 63. i 66. minutu u pravljenju ofsajd zamki su koštale Srbiju pobede. Prvo je to kaznio Vinsent Abubakar, a potom i Erik Maksim Čupo-Moting.

U poslednjem kolu će Srbija igrati protiv Švajcarske, dok će Kamerun na crtu Brazilu.

U ovom trenutku Brazil i Švajcarska imaju po tri boda i po meč manje, dok su Srbija i Kamerun osvojili po jedan.

Srbija - Kamerun 3:3 (2:1)

/Pavlović 45+1, S. Milinković-Savić 45+3, Mitrović 53 - Kasteljeto 29, Abubakar 63, Čupo-Moting 66/

STADION: "Al Džanub" (Al Vakrah)

SUDIJA: Mohamed Abdula Hasan Mohamed (UAE)

SRBIJA: V. Milinković-Savić - Milenković, Veljković (od 79. Babić), Pavlović (od 56. S. Mitrović) - Živković (od 79. Radonjić), Lukić, Maksimović, Kostić (od 90+2. Đuričić) - S. Milinković-Savić (od 79. Grujić), Tadić - A. Mitrović.

KAMERUN: Epasi - Faj, Kasteljeto, Nkulu, Tolo - Angisa (od 81. Oum Gue), Kunde (od 67. Ondua), Ongla (od 55. Abubakar) - Mbemo (od 81. Nkudu), Čupo-Moting, Toko Ekambi (od 67. Basogog).

Tok meča

Kraj! Utakmica je završena rezultatom 3:3!

90+5. minut - Šutirao je Grujić, ali pravo u Epasija.

90+4. minut - Nkudu je šutirao iz slobodnog udarca, ali brani Vanja.

90+3. minut - Žuti za Milenkovića.

90+2. minut - Đuričić je zamenio Kostića.

90+1. minut - Mitrović je promašio još jednu veliku šansu, ali je sada bio i u ofsajdu.

Igraće se još šest minuta.

89. minut - Tadić je poslužio Mitrovića koji je loše šutirao iz odlične pozicije.

88. minut - Pokušaj Kostića je osujetio Epasi.

87. minut - Opasan šut Ćupo-Motinga, ali je VMS bio na visini zadatka.

81. minut - Oum Gue i Nkudu menjaju Angisu i Mbema.

79. minut - Babić, Grujić i Radonjić menjaju Veljkovića, Milinković-Savića i Živkovića.

78. minut - Šutirao je SMS sa distance, ali preko gola.

76. minut - Mitrović je šutirao s desne strane, ali mu je Epasi odbranio. Možda je bolje bilo da je proigrao nekog od saigrača na drugoj strani.

67. minut - Basogog i Ondua menjaju Toko Ekambija i Kundea.

66. minut - GOL 3:3! Opet je Milenković zakasnio da napravi ofsajd zamku, pa je Čupo-Moting postigao gol.

63. minut - GOL! Kamerun smanjuje na 3:2! Zakasnio je Nikola Milenković da napravi ofsajd zamku, pa je Abubakar izašao sam pred Vanju Milinković-Savića i lobovao ga. Gol je u prvi mah poništen, ali je u VAR sobi dokazano da nije bilo nedozvoljene pozicije.

63. minut - Pokušao je Sergej da lobuje Epasija, ali nije bio precizan.

62. minut - Brani Vanja šut Toko Ekambija.

60. minut - Opasno je bilo pred golom "Orlova", ali je šut Abubakara izblokirao Veljković.

56. minut - Strahinja Pavlović je tražio izmenu, pa umesto njega na teren ide Stefan Mitrović.

55. minut - Abubakar menja Onglu.

53. minut - GOOOOOOOOOOOL! Aleksandar Mitrović je povisio na 3:1! Akcija "Orlova" kao iz udžbenika, maltene su se ušetali u gol Kamerunaca.

Prvo je Tadić oduzeo loptu, Mitrović je povukao loptu, proigrao Kostića, ovaj dodao Milinković-Saviću, koji je našao Živkovića, a ovaj je na kraju vratio loptu Mitroviću za gol.

49. minut - Dva dobra napada Srbije završena su ofsajdima.

Počelo je drugo poluvreme! Nema izmena ni na jednoj strani.

Poluvreme! Srbija vodi 2:1!

45+5. minut - Mitrović je opasno šutirao, ali je lopta prošla pored gola Kamerunaca.

45+4. minut - Žuti karton je tokom proslave gola sa klupe Srbije dobio Luka Jović.

45+3. minut - GOOOOOOOOOOOL! Sergej Milinković-Savić donosi preokret Srbiji! Fantastičan šut levom nogom popularnog SMS-a izvan kaznenog prostora, završio je iza leđa golmana Epasija.

45+1. minut - GOOOOOOOOOL! Strahinja Pavlović donosi izjednačenje Srbiji! Tadić je centrirao iz slobodnog udarca, a mladi štoper ju je glavom poslao u mrežu.

Igraće se još šest minuta u prvom delu.

43. minut - Vanja Milinković-Savić čuva Srbiju posle velike greške Lukića.

39. minut - Šutirao je Tadić posle dugog napada, ali preko gola. Međutim, svakako je dosuđen ofsajd.

36. minut - Ritam utakmice je značajno opao nakon vodećeg gola Kameruna.

29. minut - GOL! Kamerun vodi! Strelac je Žan-Šarl Kasteljeto! On je dao gol posle kornera, tako što je na drugoj stativi ostao sam, nakon što je loptu sa prve glavom prebacio Nkulu.

Što je najgore od svega, udarac iz ugla su Kamerunci dobili na poklon, totalno nepotrebno, tako što je Živković sa 40 minuta vratio loptu u korner.

24. minut - Nkulu dobija žuti karton zbog udaranja Živkovića.

19. minut - Vanja Milinković-Savić na visini zadatka posle šuta Kundea.

17. minut - Auh! Kakav promašaj Mitrovića. Bio je potpuno sam na devet metara od gola, lopta mu je savršeno "legla" na nogu, ali ju je poslao pored gola Kameruna.

16. minut - Neprecizan šut Nkulua.

15. minut - Ongla se vratio u igru, pa su sada brojčano jednaki timovi.

13. minut - Ongli se ukazuje pomoć i trenutno su Kamerunci sa igračem manje u polju.

11. minut - Stativa! Fantastično je Mitrović zalomio jednog defanzivca Kameruna, potom šutirao iskosa levom nogom, ali je nažalost pogodio samo okvir gola.

6. minut - Šutirao je Mitrović glavom, posle centaršuta Maksimovića, ali je poslao loptu preko gola.

3. minut - Srećom, sve je u redu sa Mitrogolom.

1. minut - Zaledila se krv u žilama kod svih navijača Srbije, pošto je na travi ostao Aleksandar Mitrović i sada mu se ukazuje pomoć.

Utakmica je počela!

10.56 - U ovom trenutku se intoniraju himne Kameruna i Srbije.

10.53 - Sve je spremno za početak spektakla.

10.50 - "Orlovi", u napad!

10.45 - Sjajna atmosfera među reprezentativcima Srbije.

Osetili su travu "Al Džanuba".

10.35 - Ovako su "Orlovi" stigli na "Al Džanubi" stadion.

10.30 - Ovog puta u svlačionici nema zastave "Nema predaje", bar na fotografiji koja je objavljena.

10.25 - Kamerunci prete Srbiji.

10.15 - Navijači Srbije veruju u Mitrogola.

Mitro's on fire

10.10 - Takođe se peva i "Koktel ljubavi".

10.00 - Patriotske srpske pesme odzvanjaju Katarom.

09.50 - Haos među Kameruncima! U timu za meč sa Srbijom nema prve zvezde, golmana Andrea Onane, koji je zbog nediscipline izbačen iz ekipe.

09.45 - Objavljeni su sastavi za meč.

Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi je napravio dve promene u odnosu na meč sa Brazilom. To su stavljanje Filipa Kostića umesto imenjaka Mladenovića i Nemanja Maksimović koji se u startnoj postavi našao umesto Gudelja, takođe Nemanje.

V. Milinković-Savić - Milenković, Veljković, Pavlović - Živković, Lukić, Maksimović, Kostić - S. Milinković-Savić, Tadić - Mitrović.

Sa druge strane, Rigobert Song se opredelio za sledećih 11:

Epasi - Faj, Kasteljeto, Nkulu, Tolo - Angisa, Kunde, Ongla - Mbemo, Čupo-Moting, Toko Ekambi.

09.40 - Ovako je izgledao poslednji trening "Orlova" pred meč protiv Kameruna.

09.35 - Prelepa srpska fitnes instruktorka Mina Ivović je sa sestričinom došla u Katar da podrži "Orlove".

09.25 - Utakmica između Srbije i Kameruna igra se na stadionu "Al Džanub", koji mnoge podseća na ženski polni organ, pa je među ljubiteljima fudbala dobio nadimak "Vaginadion".

09.10 - "Orlovima" je stigla i podrška iz Pećinaca i Laćarka.

Navijači Srbije iz Pećinaca i Laćarka

09.00 - Srba je sve više!

Navijači Srbije

08.45 - Atmosfera je sve vrelija! Srbi se okupljaju i okupiraju Dohu.

Navijači Srbije pred meč protiv Kameruna

08.40 - Navijači Srbije okupljaju se u Dohi. "Orlovi" će imati veliku podršku protiv Kameruna.

08.30 - Utakmica između "Orlova" i "Neukrotivih lavova" počinje za dva i po sata.

Uvod

Reprezentacije Srbije i Kameruna su na startu Mundijala doživele poraze, pa im je neophodan dobar rezultat. Utakmica će se igrati na "Al Džanub" stadionu, što je sramna odluka FIFA koja ide na štetu "Orlova".

Podsetimo, izabranici Dragana Stojkovića Piksija su u prvom kolu izgubili od Brazila, dok je od afričke selekcija bolja bila Švajcarska.

Glavni sudija meča biće Mohamed Abdula Hasan Mohamed iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, a njemu će pomagati sunarodnici Mohamed Al-Hamadi i Hasan Al-Mahri. U VAR sobi sedeće Nikolas Galo iz Kolumbije, kojem će pomagati Huan Soto iz Venecuele i Ezekjel Brailovski iz Argentine, kao i Leodan Gonzales iz Urugvaja. Dodatni pomoćni sudija u VAR sobi biće Gabrijel Čade iz Argentine.

Podsetimo, Srbija i Kamerun su se poslednji put sastali 2010. godine, u generalnoj probi pred Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi. "Orlovi" su tada u Humskoj slavili sa 4:3.