"KANARINCI" RAŠIRILI KRILA: Nekadašnji as Partizana probudio Novosađane - pred klubom sa Detelinare je još "deset finala"! (FOTO GALERIJA)

Autor: Vladimir Vorih

30.03.2024

18:58

Dok god ima i teoretske šanse, Novosađani neće odustati od borbe.

Ozbiljan rad i znanje uvek daju rezultat, a još jedan tipičan primer navedenog, jeste trener Darko Tešović koji je danas drugi put sedeo na klupi novosadskih "kanarinaca" i učinak je stoprocentan, šest osvojenih bodova.

Fudbaleri RFK Novog Sada 1921 prolećni deo sezone u okviru Prve lige Srbije započeli su senzacionalnim trijumfom nad OFK Beogradom rezultatom 1:0, ali je usledila crna serija u kojoj su zabeležena četiri uzastopna neuspeha i činilo se da je sudbina kluba sa Detelinare, zapečaćena.

Međutim, uoči gradskog derbija protiv Mladosti GAT ekipu je preuzela nekadašnja legenda beogradskog Partizana. Usledio je trijumf na "GAT Areni", a sada je upisana nova "trojka" u duelu protiv OFK Vršca.

Pred oko 150 ljubitelja fudbala na stadionu u Čelarevu, fudbaleri RFK Novog Sada 1921 do prednsoti od dva pogotka stižu u finipu prvog poluvremena. Prvo je u 35. minutu Mihajlo Milosavić rutinski završio sjajnu akciju svojih saigrača, da bi četiri minuta kasnije mrežu Filipa Novića zatresao Alfons Msanga.

Nastavak utakmice započinje golom gostiju. Igrao se 54. minut kada je Milan Tomić nakon centaršuta Ognjena Todorovića glavom smestio loptu u mrežu, ali Ivan Derviši u 68. minutu ponovo donosi "kanarincima" dva gola prednsoti.

Konačan rezultat susreta postavio je asisstent kod prvog gola u 79. minutu meča.

- Prva liga Srbije, 27. kolo:

RFK Novi Sad 1921 (Novi Sad) - OFK Vršac (Vršac) 3:2 (2:0)

Strelci: M. Milosavić 35, A. Msanga 39, I. Derviđi 68; M. Tomić 54, O. Todorović 79

Stadion: FK ČSK-Pivara, Čelarevo

Gledalaca: 150

Sudija: Marko Delibašić

Žuti kartoni: I. Maiga, A. Msanga, L. Vrekić, R. Puškić, N. Varga (RFK Novi Sad 1921); N. Perović, N. Lainović (OFK Vršac)

RFK Novi Sad 1921 (Novi Sad): Puškić, Milosavić (Varga), Derviši (L. Marković), Serdar (Rakić), Pašagić, Msanga, Maiga, Blagojvić, Mandić, Gvozdenović (Vrekić), B. Marković (Ilić).

OFK Vršac (Vršac): Nović, Milivojević (Kilibarda), Todorović, Blagojević (Zoćević), Lainović, Lazevski, Souza Silva (Ivić), Čejić (Perović), Diuf, Tomić (Vujić), Žunić.

Već u sredu 3. aprila "kanarince" očekuje novi izazov, s obziorm da će gostovati u Šapcu ekipi Mačve, dok će OFK Vršac bodove za plasman u plej-of tražiti na svom terenu protiv RFK Grafičara.