U ČETVRTOJ BRZINI: Iznenađenja u Brestu, nije bilo - stoprocentni učinak Dobriča 1974 na startu nove sezone!

Autor: Vladimir Vorih

08.10.2023

14:46

Ubedljiva pobeda vredna preuzimanja liderske pozicije na tabeli.

Fudbaleri Dobriča 1974 iz Bresta prethodnog vikenda, na ovosezonskoj premijeri, kao gosti su savladali Jastrebac iz Krajkovca rezultatom 3:1, da bi u nedeljnom matineu, u okviru druge takmičarske runde Opštinske lige Merošina, dočekali SU Gradište u susretu koji je mogao da im donese prohodnost ka liderskoj poziciji.

Navedeno su fudbaleri iz Bresta i učinili...

Pitanje pobednika bilo je rešeno već tokom prvog perioda igre. Mrežu gostiju načeo je u 21. minutu Igor Jovanović, da bi u 40. Đorđe Milojević duplirao prednost.

U nastavku susreta domaćin u svega šest minuta još dva puta trese mrežu sastava iz Gradišta. Prvo je u 54. minutu gol postigao Lazar Stamenković, da bi u 60. minutu bio postavljen i konačni rezultat ovog susreta, a u slistu strelaca se po drugi put upisao Stamenković.

Nakon susreta protiv SU Gradišta, ekipa iz Bresta samuje na liderskoj poziciji

- Opštinska liga Merošina, 2. kolo:

Dobrič 1974 (Brest) - SU Gradište (Gradište) 4:0 (2:0)

Strelci: I. Jovanović 21`, Đ. Milojević 40`, L. Stamenković 54`, 60`

Stadion: u Brestu

Nakon susreta trener domaćina je izjavio:

- Današnja igra nije bila idealna, ali smo uspeli da upišemo još jednu pobedu i nova tri boda. Zahvalio bih se momcima na zalaganju i takođe čestitam ekipi Gradišta na prikazanoj igri.

U narednom kolu Dobrič 1974 gostuje Lepaji 2018 koja je u aktuelnoj takmičarskoj rundi slobodno, dok će SU Gradište nakon dva uvodna ubedljiva poraza pokušati da do prvih bodova stigne na svom terenu u duelu protiv Balajnca.