BRODARAC TONE SVE DUBLJE: Novobeograđani plove ka Zoni - Prva Iskra nakon preokreta odnela bodove sa Starog sajmišta!

Autor: Vladimir Vorih

06.10.2023

20:39

Kada ne ide, onda ne ide...

Osam poraza u devet odigranih prvenstvenih mečeva u okviru ovosezonske beogradske grupe srpskoligaškog karavana, učinak je novobeogradskog Brodarca. Jedini uspeh klub sa Starog sajmišta ostvario je 8. septembra u okviru petog prvenstvenog kola kada su na svom stadionu "podno tramvajskog mosta" savladali ekipu Rada rezultatom 4:2.

Ovoga puta, puleni trenera Igora Kurtovića uspeli su da stignu do rezultatske prednosti u šestom minutu meča kad je mrežu Nikole Stošića zatresao Petar Sretenović.

Međutim, u poslednjim trenucima prvog poluvremena, fudbaleri Prve Iskre iz Bariča uspevaju da stignu do poravnanja rezultata. Mrežu domaćih načeo je Aleksa Veličković, što je ujedno bio i rezultat prvog poluvrmena.

U nastavku susreta gosti su zaradili čak šest javnih opomena, a pored navedenog, preko Dimitrija Dikovića u 66. minutu uspevaju da stignu do novog gola i drugog uzastopnog trijumfa kojim se sebi trasirali put u gornji deo tabele.

Kako prevazići novonastale probleme?

- Srpska liga Beograd, 9. kolo:

Brodarac (Novi Beograd) - Prva Iskra (Barič) 1:2 (1:1)

Strelci: P. Sretenović u 6. minutu za Brodarac; A. Veličković u 45. i D. Diković u 66. minutu za Prvu Iskru

Stadion: FK Brodarac

Sudija: Filip Marković

Žuti kartoni: B. Barović (Brodarac); D. V. Marković, D. Ahmetović, P. Ristić, N. Čukuranović, D. Diković, N. Savić, A. Veličković (Brodarac)

Brodarac (Novi Beograd): Ganić, Manov (Popović), Milošević, Mirković, Sretenović (Knežević), Dacić, Zečević, Barović, Vučetić (Vranješ), Nović (Ilić), Bašanović. Trener: Igor Kurtović

Prva Iskra (Barič): Stošić, Nikolić (Diković), Ristovski (Dragić), Ristić, Garić, Ahmetović (Adamović), Veličković, Živković (Mitrović), Savić (Proković), Marković, Stajić. Trener: Enes Malići

Fudbaleri Brodarca narednog vikenda gostuju najprijatnijem iznenađenju ovosezonskog takmičenja, ekpi novobeogradskog Ušća, dok će Prva Iskra dočekati sastav sa Banjice, ekipu Rada.