BANJIČKA GRAĐEVINA SKLONA PADU: Dorćolci se gostili na stadionu "Kralj Petar I"!

Autor: Vladimir vorih

02.09.2023

20:31

Na Banjici je nastavljena rasprodaja bodova.

Uspeli su fudbaleri Rada u drugoj takmičarskoj rundi u okviru beogradske grupe srpskoligaškog karavana da stignu do trijumfa nad ekipom Sinđelića (2:1) i činilo se da "građevinari" ipak imaju čemu da se nadaju u aktuelnoj sezoni.

Međutim, radost je kratko trajala. Već prethodnog vikenda usledio je poraz u Sportskom centru "Partizan-Teleoptik", a ovoga puta sa stadiona "Kralj Petar I" bodove je odnela i ekipa koja je prethodne takmičarske godine bila deo Beogradske zone, GSP Polet Dorćol.

Oko 850 navijača prisustvovalo je meču u kojem su gosti do prednosti stigli već u 16. minutu kada je mrežu Luke Martinovića zatresao Andrija Radulović.

Deset minuta pre odlaska na odmor Dorćolci su duplirali prednost, a gol je postigao Nikola Janićijević sa bele tačke.

Isti igrač u 70. minutu postiže svoj drugi, a treći pogodak za ekipu GSP Polet Dorćola, da bi konačnih Rad - GSP Polet Dorćol 1:3, postavio rezervista domaćih Andrej Panev u 80. minutu.

Dorćolci odneli bodove sa Banjice

- Srpska liga Beograd, 4. kolo:

Rad (Beograd) - GSP Polet Dorćol (Beograd) 1:3 (0:2)

Strelci: A. Panev 80`; A. Radulović 16`, N. Janićijević 35`(11.m), 70`

Stadion: "Kralj Petar I"

Gledalaca: 850

Sudija: Denis Aćimović (Beograd)

Žuti kartoni: S. Rupar (Rad), M. Stoiljković, N. Marušić (GSP Polet Dorćol)

Rad (Beograd): Martinović, S. Rupar, A. Rupar, Živanović (Panić), Ivić (Petijević), Trkulja, Bezarević, L. Nenadović (Jokić), Repac, Popesković (Panev), Nikolić (N. Nenadović).

GSP Polet Dorćol (Beograd): Marić, D. Stegnjaja (Rakić), Radulović (Krajnović), Tatomirov, Lakić, Marušić (Miletić), Stoiljković, Nikolić (Đelmaš), N. Stegnjaja (Đorđević), Janićijević, Daraboš.

U narednom, 5. prvenstvenom kolu Srpske lige Beograd, Rad gostuje ekipi Brodarca, dok će GSP Polet Dorćol dočekati ekipu Zvezdare u derbiju kola.