POTPUNI KRAH NOVOBANOVČANA: Omladinac zabeležio i treću prvenstvenu nulu - "brzi voz" Evrogolom stigao do drugog uzastopnog trijumfa!

Autor: Vladimir Vorih

27.08.2023

18:08

Bodovi su ostali u Pančevu.

Nakon trijumfa u Inđiji nad ekipom Železničara (1:0) u prethodnoj takmičarskoj rundi, fudbaleri Dinama 1945 u 3. kolu Srpske lige Vojvodina, savladali su minimalnim rezultatom Omladinac iz Novih Banovaca čime su se sa šest osvojenih bodova probili u gornji dom tabele.

Obe ekipe su u susret ušle sa jasnom željom da zabeleže trijumf i u takvoj konstalaciji snaga u prvih deset minuta viđena je po jedna izgledna prilika na obe strane, ali promene rezultata nije bilo.

U nastavku susreta ekipa Omladinca je preko Dašića imala dve izgledne prilike, ali se mreža golmana Tasiča nije tresla. Konačno, odlučujući trenutak susreta dogodio se u 74. minutu. Petrović je prevario dvojicu čuvara, a zatim udarcem iskosa sa ivice šesnaesterca, pogodio suprotan gornji ugao golmana Đokića.

Do kraja meča promene rezultata nije bilo i bodovi su zasluženo ostali na stadionu za koji se veliki broj navijača "brzog voza", nada da će uskoro poneti ime po legendi srpskog i jugoslovenskog fudbala, Blagoju Moši Marjanoviću.

Bodovi su ostali na Gradskom stadionu u Pančevu

- Srpska liga Vojvodina, 3. kolo:

Dinamo 1945 (Pančevo) - Omladinac (Novi Banovci) 1:0 (0:0)

Strelac: Petrović u 74. minutu

Stadion: Gradski stadion u Pančevu

Gledalaca: 300

Sudija: Miloš Ivanović (Novi Sad)

Žuti kartoni: Delić, Brkić, Čižik, Bogdanović (Dinamo 1945), Radić, Ramović (Omladinac)

Dinamo 1945 (Pančevo): Tasić, Klještan, Delić, Maksimović (Točilovac), Bogdanović, Čižik, Brkić, Petrović (M. Marković ), V. Marković , Milanović (Vučinić), V. Đošić (Kolocka).

Omladinac (Novi Banovci): Đokić, Savić, Biočanin, Dobrijević, Ahčin (Maksimović ), Lukić (Stojanović), Radić (Milićević), Goranović (Ramović), Todorović, Misić, Dašić.

U narednoj rundi vojvođanske grupe srpskoligaškog karavana, ekipa Dinama 1945 gostuje Bečeju 1918, dok će Omladinac priliku za prvi ovosezonski pogodak i bodove, tražiti na svom terenu u duelu protiv novosadskog Kabela.