"OKLOPNICI" U FOTO-FINIŠU DO TRI BODA: Vladimir Ilić je "ostavio" ekipu Smedereva na liderskoj poziciji!

27.05.2023

21:23

Meč za infarkt ako ste simpatizer trenutnog lidera na tabeli.

U okviru 28. kola Srpske lige Zapad ekipa Tutina ugostila je sastav Smedereva 1924, prvi duel ova dva tima završen je pobedom tadašnjeg domaćina rezultatom 2:0.

Domaćin je u ovaj duel ušao sa 38 osvojenih bodova, što je bilo dovoljno za šestu poziciju na tabeli, ekipa Smedereva je držala lidersko mesto, sa samo jednim bodom prednosti u odnosu na prvog pratioca, tim Borca 1926 iz Čačka.

Meč nije počeo najbolje za gostujući tim, već u četvrtom minutu "požuteo" je Nikola Stojković zbog bezobzirnog starta.

Osam minuta kasnije Stefan Milosavljević, igrač Tutina je pogodio za prednost svog tima od 1:0.

Trgli su se gosti i uspeli su da izjednače na isteku pola sata igre, strelac za Smederevo bio je Krsta Bojić.

Dva kola pre kraja Smederevo je i dalje lider

Na desetominutni odmor timovi su otišli nerešenim rezultatom.

Odmah na startu drugog dela treneri su posegli za izmenama, u redovima domaćih izvršene su dve, dok je u redovima Smedereva samo jedan igrač ostao u svlačionici.

Vodila se velika bitka tokom celog drugog dela igre, kako je vreme odmicalo, tako su oba trenera dodatno osvežavali sastav u polju.

Konačan rezultat postavljen je u 93. minutu, na veliku radost gostujućih navijača i igrača, pogodio je rezervista Vladimir Ilić, 2:1 za Smederevo.

Tutin - Smederevo 1924 1:2 (1:1)

Tutin: Harović, Trtovac, Latifović, Hot (od 85' Ahmatović), Dacić (od 46' Skenderović), Šarac, Vuković (od 73' Salihović), Dedeić, Milosavljević, Goronjić, Stijović (od 46' Mulamuratović)

Smederevo 1924: Kaličanin, An. Marković (od 46' Al. Marković), Kostić, Savković, Stojković (od 82' Ilić), Zličić, Dimitrijević, Sević, Panić, Bojić (od 74' Janković), Jovanović

Novom pobedom "oklopnici" su zadržali lidersku poziciju i u poslednja dva kola će držati sve u svojim rukama oko plasmana u Prvu ligu Srbije.

U sledećem kolu Smederevo dočekuje Real (Podunavci), dok sastav Tutina gostuje Slogi u Bajinoj Bašti.